Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky

Kalinovo má za sebou vydarenú sezónu, čaká ho pohárový boj

Futbalisti kalinovského Baníka majú za sebou úspešnú sezónu. Obsadili konečnú 3. priečku v súťaži Majstrovstiev regiónu Stred. Ich radosť z pekného umiestnenia umocnil aj fakt, že budú účinkovať v Slovenskom pohári.

KALINOVO. Futbalisti kalinovského Baníka majú za sebou úspešnú sezónu. Obsadili konečnú 3. priečku v súťaži Majstrovstiev regiónu Stred. V 30 majstrovských stretnutiach si na konto pripísali 56 bodov. Zaznamenali 16 výhier (12 doma, 4 vonku), 8 remíz (2 doma, 6 vonku) a šesť prehier (1 doma a 5 vonku). Päťdesiatkrát sa radovali zo vsieteného gólu, naopak, inkasovali len 23-krát (skóre doma 32:6, vonku 18:17). Ich radosť z pekného umiestnenia umocnil aj fakt, že budú účinkovať v Slovenskom pohári. O priebehu uplynulej sezóny, fungovaní klubu a ďalších plánoch sme sa rozprávali s jeho prezidentom Zsoltom Horváthom.

Ako ste spokojný s priebehom uplynulej sezóny?

Skryť Vypnúť reklamu

- Sezóna 2011/2012 bola naším druhým ročníkom v tejto súťaži a určite sa zapíše do histórie klubu veľkými písmenami. Hovorí sa, že pre nováčika je druhý ročník ťažší ako prvý, keďže je už zmapovaný súpermi, poznajú jeho herný systém, jeho silnú stránku a hráčov, od ktorých hrozí najväčšie nebezpečenstvo. Som toho názoru, že každý dosiahnutý výsledok skrýva v sebe niečo z nedávnej minulosti. Chcem tým naznačiť, že už minulý ročník sa nám vydaril nadmieru dobre. Nielenže sme sa zachránili, ale sme sa umiestnili vyššie, ako sme pred sezónou očakávali. Hráči, a to všetci bez ohľadu na ich vek, vrátane trénera a tiež realizačného tímu, získali nesmierne veľa skúseností, ktoré zúročili v majstrovských zápasoch resp. pri príprave mužstva na majstráky. Po ročníku 2010/2011 sme sa snažili udržať káder a prípadne ešte posilniť jednotlivé posty o skúsených futbalistov. Túto úlohu sme zvládli pomerne dobre, v rámci našich možností. Ďalším dôležitým faktorom je, že prevažná väčšina hráčov sú naši kmeňoví hráči a na hosťovaní sú resp. boli iba traja. Je to skutočnosť, ktorá umožňuje budovať mužstvo krok za krokom. Ďalším dôležitým faktorom, ktorý ovplyvnil náš dobrý výsledok, bola trpezlivosť tých hráčov, ktorí v prvom ročníku nedostávali viac príležitostí ukázať svoje kvality. Týka sa to najmä mladých hráčov, ktorí nedávno hrali dorasteneckú súťaž, tiež hráčov, ktorí prednedávnom absentovali na trávnikoch pre zranenia. Zostali v klube, nepožiadali o uvoľnenie na hosťovanie, ale pravidelne sa pripravovali s mužstvom a ich trpezlivosť priniesla ovocie. Samozrejme, že musím spomenúť aj hráčov, ktorí u nás boli na hosťovaní. Zapadli do kolektívu nielen ako športovci, ale aj po ľudskej stránke a tým vytvorili jeden stmelený celok, ktorý sa spolu radoval z dobrých výsledkov, spolu zodpovedal za neúspechy, a to bez výhovoriek. Tieto skutočnosti a samozrejme ďalší milión maličkostí boli zárukou dosiahnutého výsledku.
Už po jeseni sme mohli vysloviť spokojnosť, ale hráči chceli dosiahnuť ešte viac. Cítili šancu atakovať vyššie priečky a pobiť sa o možnosť hrať Slovenský pohár. Preto sa s ešte väčšou chuťou pustili do zimnej prípravy, v ktorej sme dosiahli dobré výsledky. Skvalitnili sme defenzívu, zobudili sa naši strelci, najmä Miško Hazucha, ktorý dosiahol 18 gólov s stal sa tretím najlepším strelcom súťaže. Získať 56 bodov v tejto súťaži a umiestniť sa za mestami ako sú Žilina a Martin nie je jednoduché. Preto mi je cťou vysloviť veľkú spokojnosť a veľké ďakujem všetkým hráčom, trénerovi, členom realizačného tímu, sponzorom, obci Kalinovo, obecnému zastupiteľstvu obce Kalinovo, členom usporiadateľskej služby, Základnej škole v Kalinove za ústretovosť v rámci zimnej prípravy. O naše pekné umiestnenie na 3. priečke a možnosť účinkovať v Slovenskom pohári sa pričinili aj ďalšie subjekty, ktorým tiež patrí poďakovanie.

Skryť Vypnúť reklamu

banik.jpg.jpg

Kalinovo tak čaká premiéra v Slovenskom pohári...

- Náš „klubový zabávač" Miško Hazucha po skončení ročníka 2010/2011 a počas uplynulej sezóny viackrát vyslovil želanie hrať Slovenský pohár. Doslova sa vyjadril, že dovtedy nebude mať pokoj, kým nebudeme hrať Slovenský pohár. Viete, keď niekto vysloví na začiatku sezóny takéto želanie, viacerí iba mávnu rukou a iba sa pousmejú. Napokon sa vysnívané stalo skutočnosťou. Je to historický úspech nášho klubu. Hovorí sa, že už tým, že sme dosiahli túto možnosť, sme prekročili vlastný tieň. Ja tvrdím, že nič nie je nemožné. Prosím verejnosť, nech ma nepovažuje za veľkohubého len preto, že sme skončili na 3. mieste, ale ja poznám našich chlapcov, ich odhodlanie a schopnosti. Určite nenastúpia na zápas 1. kola Slovenského pohára v porazeneckej nálade. Ak bude náš súper lepší, nech postúpi. Naši hráči však urobia všetko pre to, aby úspešne zvládli svoj pohárový zápas. Bude sa hrať hneď po 1. kole nového súťažného ročníka (v 1. kole bude Kalinovo hostiť súpera z Tisovca), čo bude náročné na fyzickú kondíciu. Som presvedčený, že naši hráči budú natoľko motivovaní na prvý pohárový zápas, že ich ani nenapadne pociťovať únavu po nedeľňajšom majstrovskom stretnutí. Je to pre nich ďalšia výzva, možnosť získať nové skúsenosti, pretože sa hrá na jeden zápas bez možnosti nápravy.

Plánujete výraznejšie zmeny v hráčskom kádri pred nastávajúcou sezónou?

Skryť Vypnúť reklamu

- Ako som už spomenul, našim cieľom je vždy udržať káder, aby sme mohli vstúpiť do novej sezóny skonsolidovaní. K životu klubu patria aj pohyby hráčov. Hosťovanie sa skončilo Tomášovi Šulajovi z LAFC Lučenec, Miškovi Prepelicovi z TJ Baník Ružiná. Sú to kvalitní futbalisti, a čo je pre nás dôležité, prejavili záujem o ďalšie hosťovanie v našom klube. Máme eminentný záujem o ich služby. Z dorastu prišiel Marian Jackuliak. Je to šikovný chalan, na služby ktorého sa spoliehame. Samozrejme, musí na sebe veľa pracovať a dúfam, že to, čo zvládli jeho nedávni kolegovia z dorastu Tomáš Hronec, Viktor Koták, zvládne aj on. Marian, trpezlivosť ruže prináša. Hosťovanie v Poltári sa skončilo nášmu hráčovi Miškovi Karásekovi. Dúfam, že po dlhšom čase bude pôsobiť v našej súťaži. Ďalší šikovný futbalista Lukáš Juriga v poslednom ročníku tiež pôsobil v Poltári. Študuje na vysokej škole, preto nemal toľko možností pôsobiť v našom mužstve. Bol by som rád, keby sa mu podarilo skĺbiť študijné povinnosti s tými futbalovými v našom mužstve. Je to šikovný, perspektívny futbalista a je len na ňom, ako využije svoj futbalový kumšt. Je prestupové obdobie. Veľakrát sa hráči vybavujú na poslednú chvíľu. Preto som zvedavý, čo sa nám ešte podarí uloviť, pretože 3. miesto nás zaväzuje.

Ako hodnotíte prácu trénera Randlíseka?

- Pán Randlísek je mladý, ambiciózny tréner. Zaviedol v kabíne a na tréningoch režim, ktorý hráči vrátane realizačného tímu rešpektujú. Páči sa mi na ňom, že má rovnaký meter na každého hráča, bez ohľadu na jeho vek. Pre neho je dôležitá herná disciplína a výkon hráča v zápase a preto mu nerobí problém vystriedať ktoréhokoľvek hráča, ktorý zaostáva za očakávaným výkonom. Nerobí mu problém meniť skladbu mužstva podľa súpera resp. či hráme doma alebo na súperovej pôde. Som toho názoru, že s hráčmi našiel spoločnú reč a to je najdôležitejšie. Samozrejme, že nie je neomylný. To k športu patrí. Je dôležité, že v mužstve a v realizačnom tíme sú ľudia, s ktorými vie prekonzultovať svoje zámery, plány, skladbu mužstva na daný majstrák. Je dôležitou súčasťou mužstva a som veľmi rád, že pôsobí práve u nás.

Ako je to s ekomickým zabezpečením klubu, keďže táto oblasť je Achilovou pätou mnohých futbalových klubov?

- Máte pravdu. Asi najťažšou úlohou a prácou každého klubu, je zabezpečiť prostriedky na výkon športovej činnosti. Sme malý klub, malá obec, ale hráme vysokú súťaž. Náklady na dopravu, prevádzku športového areálu a jeho okolia sú vysoké. Vďaka obci máme vybudovaný krásny športový areál, vrátane jeho bezprostredného okolia, na čo sme hrdí. Je to výsledok svedomitej a oddanej práce širokého aparátu ľudí. Práve toto zoskupenie nadšencov zabezpečuje chod nášho klubu, za čo sme im veľmi vďační. Sú to nesmierne ochotní ľudia, ktorí nepoznajú slovíčka „nie“ a „nedá sa“. Tvrdím, že kto chce, hľadá spôsob a kto nechce, hľadá dôvod. Nie vždy sa nám podarí realizovať naše úmysly, ale vždy je to v rámci našich možností. Samozrejme, využijeme všetky možnosti na získanie prostriedkov, športového materiálu, ktoré umožňuje naša legislatíva, granty atď. Dávnejšie som v jednom rozhovore tvrdil, že kalinovský futbal má budúcnosť, oplatí sa investovať do nášho futbalu. Je tu šikovný káder, mladí perspektívni hráči, oddaní funkcionári, usporiadatelia, nároční fanúšikovia, ktorí rozumejú futbalu a dokážu odmeniť hráčov potleskom po kvalitne odvedenom výkone, ale aj skritizovať. Tým som chcel nepriamo upriamiť pozornosť potencionálnych sponzorov na podporu nášho klubu. Je mi ľúto, ale stále to nie je ono, chýba nám väčšia podpora. Naša športovo založená obec a diváci si zaslúžia ešte kvalitnejšie výsledky a na to potrebujeme podporu.

Aké sú vaše plány do nového súťažného ročníka?

- V poslednom čase sa veľa hovorilo o reorganizácii súťaže. Dúfam, že sa včas dozvieme plány zväzu. To znamená, že očakávam veľkú tlačenicu mužstiev do 8., 9. miesta. Bez ohľadu na to, či bude alebo nebude reorganizácia, vždy sa snažíme uspieť čo najlepšie. Pekné 3. miesto je už minulosťou. Čaká nás nový ročník a podľa mňa náročnejší ako ten uplynulý. Bol by som veľmi nerád, keby sme sklamali našich fanúšikov. Letnú prípravu sme začali 3. júla. Súťaž sa začne 5. augusta, to znamená, že máme krátku dobu na dobitie batérií a na absolvovanie prípravných stretnutí. Máme ich naplánované štyri – s LAFC Lučenec, Ružinou, Málincom a dorastom „19“ Podbrezovej. Chceme v nich uspieť čo najlepšie.

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pandémia upozornila na automatizáciu. Nahradí ľudí technika?
 2. Šéf digitálnej platformy George: Čaká nás dekáda umelej inteligencie
 3. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 4. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 5. Spánok – základ pevných vzťahov
 6. Auto do firmy môžete mať už od 150 eur mesačne
 7. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma
 8. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 9. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 10. Ľudia v núdzi potrebujú pomoc, nakúpte potraviny aj pre nich
 1. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 2. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 4. Wüstenrot rástol v predaji životného i neživotného poistenia
 5. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 6. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 7. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 8. S deťmi za zdravím do Vysokých Tatier
 9. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 10. Šetrenie energie v domácnosti: Diaľkové meranie pomáha sporiť
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 19 756
 2. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 9 864
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 7 930
 4. V centre Bratislavy je na predaj 5-izbový apartmán. Takto vyzerá 6 500
 5. Bratislavu bude sprevádzať luxus 5 302
 6. Bratovražedná vojna navždy zmenila Ameriku 4 186
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 948
 8. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 748
 9. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 3 393
 10. Aký polystyrén je najlepší na zatepľovanie? Sivý robí divy 3 383

Blogy SME

 1. Irena Šimuneková: Morské oko
 2. Jozef Drahovský: Bočný odstup 1,5 metra od cyklistov, návrh je už v parlamente, ale má nedostatky
 3. Irena Šimuneková: Sninský kameň
 4. Jozef Sitko: Nedá sa mi zverejniť článok: Deštrukčný Smer (I. a II.) a Kollár rozkladajú štát
 5. Jaroslav Polaček: Majú klímu a sú lacnejšie lebo to robíme čisto
 6. Andrea Vörösová: Pamäť medu... a ľudí na mítingu
 7. Irena Šimuneková: Spomienky na leto
 8. Občianske združenie Ženské kruhy: Už v najbližších dňoch hrozí Slovensku poľská cesta
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 20 090
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 9 880
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 7 082
 4. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 6 216
 5. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 475
 6. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 077
 7. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 510
 8. Stanislav Martinčko: Ide 17.10. Smer-SD do Rimavskej Soboty ďakovať sebe sám za dobre odvedenú robotu ?? 3 398
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 2. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 5. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 6. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 7. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Volejbalistky poltárskeho MVK po zápase proti Žiaru nad Hronom

Zverenkyne trénera Dreisiga zdolali po Čadci aj súperky zo Žiaru nad Hronom. V dvojzápase zvíťazili po zhodných výsledkoch 3:1 na sety.


6 h
Robert Fico na proteste v Rimavskej Sobote.

Igora Matoviča označil Blaha za najväčšieho gaunera v dejinách.


SITA 9 h
Na Dobročskom kardáni boli k videniu všelijaké stroje.

Stretnutie traktoristov i malotraktoristov prilákalo nielen miestnych účastníkov.


(vr) 15 h
Zo zápasu BKM Lučenec - MBK Handlová

Štvrté kolo Niké SBL medzi Lučencom a Handlovou prinieslo množstvo technických chýb. Jedna sa ušla aj koučovi Sokolovskemu.


16. okt

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nemocnica začala očkovať medzi prvými.


MOJ a 1 ďalší 14. okt

Časť pacientov evakuovali.


a 1 ďalší 15 h

Zhrnuli sme pre vás všetkých 37 kysuckých samospráv. Ako je na tom tá vaša?


15 h

Pri polnočnej nehode zomrel 17-ročný chlapec.


16. okt

Blogy SME

 1. Irena Šimuneková: Morské oko
 2. Jozef Drahovský: Bočný odstup 1,5 metra od cyklistov, návrh je už v parlamente, ale má nedostatky
 3. Irena Šimuneková: Sninský kameň
 4. Jozef Sitko: Nedá sa mi zverejniť článok: Deštrukčný Smer (I. a II.) a Kollár rozkladajú štát
 5. Jaroslav Polaček: Majú klímu a sú lacnejšie lebo to robíme čisto
 6. Andrea Vörösová: Pamäť medu... a ľudí na mítingu
 7. Irena Šimuneková: Spomienky na leto
 8. Občianske združenie Ženské kruhy: Už v najbližších dňoch hrozí Slovensku poľská cesta
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 20 090
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 9 880
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 7 082
 4. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 6 216
 5. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 475
 6. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 077
 7. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 510
 8. Stanislav Martinčko: Ide 17.10. Smer-SD do Rimavskej Soboty ďakovať sebe sám za dobre odvedenú robotu ?? 3 398
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 2. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 5. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 6. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 7. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu