Sobota, 10. december, 2022 | Meniny má Radúz

Kalinovo má za sebou vydarenú sezónu, čaká ho pohárový boj

Futbalisti kalinovského Baníka majú za sebou úspešnú sezónu. Obsadili konečnú 3. priečku v súťaži Majstrovstiev regiónu Stred. Ich radosť z pekného umiestnenia umocnil aj fakt, že budú účinkovať v Slovenskom pohári.

KALINOVO. Futbalisti kalinovského Baníka majú za sebou úspešnú sezónu. Obsadili konečnú 3. priečku v súťaži Majstrovstiev regiónu Stred. V 30 majstrovských stretnutiach si na konto pripísali 56 bodov. Zaznamenali 16 výhier (12 doma, 4 vonku), 8 remíz (2 doma, 6 vonku) a šesť prehier (1 doma a 5 vonku). Päťdesiatkrát sa radovali zo vsieteného gólu, naopak, inkasovali len 23-krát (skóre doma 32:6, vonku 18:17). Ich radosť z pekného umiestnenia umocnil aj fakt, že budú účinkovať v Slovenskom pohári. O priebehu uplynulej sezóny, fungovaní klubu a ďalších plánoch sme sa rozprávali s jeho prezidentom Zsoltom Horváthom.

Ako ste spokojný s priebehom uplynulej sezóny?

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

- Sezóna 2011/2012 bola naším druhým ročníkom v tejto súťaži a určite sa zapíše do histórie klubu veľkými písmenami. Hovorí sa, že pre nováčika je druhý ročník ťažší ako prvý, keďže je už zmapovaný súpermi, poznajú jeho herný systém, jeho silnú stránku a hráčov, od ktorých hrozí najväčšie nebezpečenstvo. Som toho názoru, že každý dosiahnutý výsledok skrýva v sebe niečo z nedávnej minulosti. Chcem tým naznačiť, že už minulý ročník sa nám vydaril nadmieru dobre. Nielenže sme sa zachránili, ale sme sa umiestnili vyššie, ako sme pred sezónou očakávali. Hráči, a to všetci bez ohľadu na ich vek, vrátane trénera a tiež realizačného tímu, získali nesmierne veľa skúseností, ktoré zúročili v majstrovských zápasoch resp. pri príprave mužstva na majstráky. Po ročníku 2010/2011 sme sa snažili udržať káder a prípadne ešte posilniť jednotlivé posty o skúsených futbalistov. Túto úlohu sme zvládli pomerne dobre, v rámci našich možností. Ďalším dôležitým faktorom je, že prevažná väčšina hráčov sú naši kmeňoví hráči a na hosťovaní sú resp. boli iba traja. Je to skutočnosť, ktorá umožňuje budovať mužstvo krok za krokom. Ďalším dôležitým faktorom, ktorý ovplyvnil náš dobrý výsledok, bola trpezlivosť tých hráčov, ktorí v prvom ročníku nedostávali viac príležitostí ukázať svoje kvality. Týka sa to najmä mladých hráčov, ktorí nedávno hrali dorasteneckú súťaž, tiež hráčov, ktorí prednedávnom absentovali na trávnikoch pre zranenia. Zostali v klube, nepožiadali o uvoľnenie na hosťovanie, ale pravidelne sa pripravovali s mužstvom a ich trpezlivosť priniesla ovocie. Samozrejme, že musím spomenúť aj hráčov, ktorí u nás boli na hosťovaní. Zapadli do kolektívu nielen ako športovci, ale aj po ľudskej stránke a tým vytvorili jeden stmelený celok, ktorý sa spolu radoval z dobrých výsledkov, spolu zodpovedal za neúspechy, a to bez výhovoriek. Tieto skutočnosti a samozrejme ďalší milión maličkostí boli zárukou dosiahnutého výsledku.
Už po jeseni sme mohli vysloviť spokojnosť, ale hráči chceli dosiahnuť ešte viac. Cítili šancu atakovať vyššie priečky a pobiť sa o možnosť hrať Slovenský pohár. Preto sa s ešte väčšou chuťou pustili do zimnej prípravy, v ktorej sme dosiahli dobré výsledky. Skvalitnili sme defenzívu, zobudili sa naši strelci, najmä Miško Hazucha, ktorý dosiahol 18 gólov s stal sa tretím najlepším strelcom súťaže. Získať 56 bodov v tejto súťaži a umiestniť sa za mestami ako sú Žilina a Martin nie je jednoduché. Preto mi je cťou vysloviť veľkú spokojnosť a veľké ďakujem všetkým hráčom, trénerovi, členom realizačného tímu, sponzorom, obci Kalinovo, obecnému zastupiteľstvu obce Kalinovo, členom usporiadateľskej služby, Základnej škole v Kalinove za ústretovosť v rámci zimnej prípravy. O naše pekné umiestnenie na 3. priečke a možnosť účinkovať v Slovenskom pohári sa pričinili aj ďalšie subjekty, ktorým tiež patrí poďakovanie.

SkryťVypnúť reklamu

banik.jpg.jpg

Kalinovo tak čaká premiéra v Slovenskom pohári...

- Náš „klubový zabávač" Miško Hazucha po skončení ročníka 2010/2011 a počas uplynulej sezóny viackrát vyslovil želanie hrať Slovenský pohár. Doslova sa vyjadril, že dovtedy nebude mať pokoj, kým nebudeme hrať Slovenský pohár. Viete, keď niekto vysloví na začiatku sezóny takéto želanie, viacerí iba mávnu rukou a iba sa pousmejú. Napokon sa vysnívané stalo skutočnosťou. Je to historický úspech nášho klubu. Hovorí sa, že už tým, že sme dosiahli túto možnosť, sme prekročili vlastný tieň. Ja tvrdím, že nič nie je nemožné. Prosím verejnosť, nech ma nepovažuje za veľkohubého len preto, že sme skončili na 3. mieste, ale ja poznám našich chlapcov, ich odhodlanie a schopnosti. Určite nenastúpia na zápas 1. kola Slovenského pohára v porazeneckej nálade. Ak bude náš súper lepší, nech postúpi. Naši hráči však urobia všetko pre to, aby úspešne zvládli svoj pohárový zápas. Bude sa hrať hneď po 1. kole nového súťažného ročníka (v 1. kole bude Kalinovo hostiť súpera z Tisovca), čo bude náročné na fyzickú kondíciu. Som presvedčený, že naši hráči budú natoľko motivovaní na prvý pohárový zápas, že ich ani nenapadne pociťovať únavu po nedeľňajšom majstrovskom stretnutí. Je to pre nich ďalšia výzva, možnosť získať nové skúsenosti, pretože sa hrá na jeden zápas bez možnosti nápravy.

Plánujete výraznejšie zmeny v hráčskom kádri pred nastávajúcou sezónou?

SkryťVypnúť reklamu

- Ako som už spomenul, našim cieľom je vždy udržať káder, aby sme mohli vstúpiť do novej sezóny skonsolidovaní. K životu klubu patria aj pohyby hráčov. Hosťovanie sa skončilo Tomášovi Šulajovi z LAFC Lučenec, Miškovi Prepelicovi z TJ Baník Ružiná. Sú to kvalitní futbalisti, a čo je pre nás dôležité, prejavili záujem o ďalšie hosťovanie v našom klube. Máme eminentný záujem o ich služby. Z dorastu prišiel Marian Jackuliak. Je to šikovný chalan, na služby ktorého sa spoliehame. Samozrejme, musí na sebe veľa pracovať a dúfam, že to, čo zvládli jeho nedávni kolegovia z dorastu Tomáš Hronec, Viktor Koták, zvládne aj on. Marian, trpezlivosť ruže prináša. Hosťovanie v Poltári sa skončilo nášmu hráčovi Miškovi Karásekovi. Dúfam, že po dlhšom čase bude pôsobiť v našej súťaži. Ďalší šikovný futbalista Lukáš Juriga v poslednom ročníku tiež pôsobil v Poltári. Študuje na vysokej škole, preto nemal toľko možností pôsobiť v našom mužstve. Bol by som rád, keby sa mu podarilo skĺbiť študijné povinnosti s tými futbalovými v našom mužstve. Je to šikovný, perspektívny futbalista a je len na ňom, ako využije svoj futbalový kumšt. Je prestupové obdobie. Veľakrát sa hráči vybavujú na poslednú chvíľu. Preto som zvedavý, čo sa nám ešte podarí uloviť, pretože 3. miesto nás zaväzuje.

Ako hodnotíte prácu trénera Randlíseka?

- Pán Randlísek je mladý, ambiciózny tréner. Zaviedol v kabíne a na tréningoch režim, ktorý hráči vrátane realizačného tímu rešpektujú. Páči sa mi na ňom, že má rovnaký meter na každého hráča, bez ohľadu na jeho vek. Pre neho je dôležitá herná disciplína a výkon hráča v zápase a preto mu nerobí problém vystriedať ktoréhokoľvek hráča, ktorý zaostáva za očakávaným výkonom. Nerobí mu problém meniť skladbu mužstva podľa súpera resp. či hráme doma alebo na súperovej pôde. Som toho názoru, že s hráčmi našiel spoločnú reč a to je najdôležitejšie. Samozrejme, že nie je neomylný. To k športu patrí. Je dôležité, že v mužstve a v realizačnom tíme sú ľudia, s ktorými vie prekonzultovať svoje zámery, plány, skladbu mužstva na daný majstrák. Je dôležitou súčasťou mužstva a som veľmi rád, že pôsobí práve u nás.

Ako je to s ekomickým zabezpečením klubu, keďže táto oblasť je Achilovou pätou mnohých futbalových klubov?

- Máte pravdu. Asi najťažšou úlohou a prácou každého klubu, je zabezpečiť prostriedky na výkon športovej činnosti. Sme malý klub, malá obec, ale hráme vysokú súťaž. Náklady na dopravu, prevádzku športového areálu a jeho okolia sú vysoké. Vďaka obci máme vybudovaný krásny športový areál, vrátane jeho bezprostredného okolia, na čo sme hrdí. Je to výsledok svedomitej a oddanej práce širokého aparátu ľudí. Práve toto zoskupenie nadšencov zabezpečuje chod nášho klubu, za čo sme im veľmi vďační. Sú to nesmierne ochotní ľudia, ktorí nepoznajú slovíčka „nie“ a „nedá sa“. Tvrdím, že kto chce, hľadá spôsob a kto nechce, hľadá dôvod. Nie vždy sa nám podarí realizovať naše úmysly, ale vždy je to v rámci našich možností. Samozrejme, využijeme všetky možnosti na získanie prostriedkov, športového materiálu, ktoré umožňuje naša legislatíva, granty atď. Dávnejšie som v jednom rozhovore tvrdil, že kalinovský futbal má budúcnosť, oplatí sa investovať do nášho futbalu. Je tu šikovný káder, mladí perspektívni hráči, oddaní funkcionári, usporiadatelia, nároční fanúšikovia, ktorí rozumejú futbalu a dokážu odmeniť hráčov potleskom po kvalitne odvedenom výkone, ale aj skritizovať. Tým som chcel nepriamo upriamiť pozornosť potencionálnych sponzorov na podporu nášho klubu. Je mi ľúto, ale stále to nie je ono, chýba nám väčšia podpora. Naša športovo založená obec a diváci si zaslúžia ešte kvalitnejšie výsledky a na to potrebujeme podporu.

Aké sú vaše plány do nového súťažného ročníka?

- V poslednom čase sa veľa hovorilo o reorganizácii súťaže. Dúfam, že sa včas dozvieme plány zväzu. To znamená, že očakávam veľkú tlačenicu mužstiev do 8., 9. miesta. Bez ohľadu na to, či bude alebo nebude reorganizácia, vždy sa snažíme uspieť čo najlepšie. Pekné 3. miesto je už minulosťou. Čaká nás nový ročník a podľa mňa náročnejší ako ten uplynulý. Bol by som veľmi nerád, keby sme sklamali našich fanúšikov. Letnú prípravu sme začali 3. júla. Súťaž sa začne 5. augusta, to znamená, že máme krátku dobu na dobitie batérií a na absolvovanie prípravných stretnutí. Máme ich naplánované štyri – s LAFC Lučenec, Ružinou, Málincom a dorastom „19“ Podbrezovej. Chceme v nich uspieť čo najlepšie.

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Rodinná dovolenka: dvadsaťpäť hotelov v obľúbených letoviskách
 2. Vďaka kvalitným privátnym značkám na nákupoch zaručene ušetríte
 3. Nový spoločník v živote? Podporíte ním deti, ktoré to potrebujú
 4. Kapor a rezne vo sviatočnom menu? Poradíme, čo s použitým olejom
 5. Aby na Vianoce nič nechýbalo
 6. Nový vlakový cestovný poriadok z vášho regiónu v denníku SME
 7. Fénix - Kultúrna pamiatka roka 2023: Keď história opäť ožíva
 8. Kríza ako odrazový mostík slovenských startupov
 1. Po čom túžia Slováci? Kupujeme, aby sme ušetrili aj sa potešili
 2. Spoločnosť Freshfields otvára nové Business Services Centre
 3. Rodinná dovolenka: dvadsaťpäť hotelov v obľúbených letoviskách
 4. Objavte miesto, kde v objatí troch riek vzniká výnimočné víno
 5. Auto na prenájom môže byť výhodné aj pre živnostníkov
 6. BILLA spolu so zákazníkmi pomôže aj pred Vianocami jednorodičom
 7. Plánujete budúci rok kúpu kosačky ?
 8. Vďaka kvalitným privátnym značkám na nákupoch zaručene ušetríte
 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás 15 085
 2. Nový vlakový cestovný poriadok z vášho regiónu v denníku SME 5 940
 3. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý 5 936
 4. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce? 5 014
 5. Deti cestujú do exotiky zadarmo 4 288
 6. Predaj osobných automobilov Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. 3 627
 7. Nový spoločník v živote? Podporíte ním deti, ktoré to potrebujú 3 370
 8. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 3 294

Blogy SME

 1. Matej Farkas: Režisérom sám život
 2. Rastislav Jusko: O tom, ako boľševici ovládli prokuratúru.
 3. Anton Kovalčík: Murder Inc. na ruský spôsob 1.
 4. Ladislav Boršoš: Jarku Nohavico
 5. Jozef Sitko: Bude oligarchia konečne jasať???
 6. Štefan Vidlár: Nočné zamyslenie sa
 7. Miroslav Iliaš: O vedeckej (ne)spolupráci s Ruskou federáciou
 8. Veronika Michalčíková: Zamkovskému vzali chatu, do Tatier sa už nikdy nevrátil
 1. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 15 605
 2. Věra Tepličková: K zubárovi lacnejšie, len keď si dáte vyšetriť pipíka 13 197
 3. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 7 886
 4. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 3 009
 5. Ján Valchár: Defekácia Putina a ruské nádielky Svätého Nikolaja 2 912
 6. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi I. 2 300
 7. Soňa Kallová: Slovenská pošta 1 978
 8. Ľudmila Križanovská: Ako Roman Mikulec urazil Romanu Tabák 1 771
 1. Monika Nagyova: Trapas na Bibliotéke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 4. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 5. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 6. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 7. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

MY | TOP správy z regiónov

Prečítajte si výber TOP správ z regiónov.


12 h

Výber TOP športových správ z regiónov.


13 h
Primátorka Lučenca Alexandra Pivková

V rozhovore nás zaujímala aj bytová výstavba v Lučenci či termín dokončenia novej plavárne a prípadné zmeny na mestskom úrade.


8. dec
Medveď zrazený na rýchostnej ceste R2.

Úsek frekventovanej cesty, vedúcej aj Novohradom, pretína významný migračný koridor našej najväčšej šelmy.


8. dec

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Obecný úrad našiel prázdny. Zamestnankyne po voľbách podali výpovede.


14 h

Pôvodcom svrabu je mikroskopický, maximálne pol milimetra veľký roztoč.


8. dec

Úsek frekventovanej cesty, vedúcej aj Novohradom, pretína významný migračný koridor našej najväčšej šelmy.


8. dec

Cyklotrasa sa nevie vymaniť z problémov.


20 h

Blogy SME

 1. Matej Farkas: Režisérom sám život
 2. Rastislav Jusko: O tom, ako boľševici ovládli prokuratúru.
 3. Anton Kovalčík: Murder Inc. na ruský spôsob 1.
 4. Ladislav Boršoš: Jarku Nohavico
 5. Jozef Sitko: Bude oligarchia konečne jasať???
 6. Štefan Vidlár: Nočné zamyslenie sa
 7. Miroslav Iliaš: O vedeckej (ne)spolupráci s Ruskou federáciou
 8. Veronika Michalčíková: Zamkovskému vzali chatu, do Tatier sa už nikdy nevrátil
 1. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 15 605
 2. Věra Tepličková: K zubárovi lacnejšie, len keď si dáte vyšetriť pipíka 13 197
 3. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 7 886
 4. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 3 009
 5. Ján Valchár: Defekácia Putina a ruské nádielky Svätého Nikolaja 2 912
 6. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi I. 2 300
 7. Soňa Kallová: Slovenská pošta 1 978
 8. Ľudmila Križanovská: Ako Roman Mikulec urazil Romanu Tabák 1 771
 1. Monika Nagyova: Trapas na Bibliotéke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 4. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 5. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 6. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 7. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu