Utorok, 27. október, 2020 | Meniny má SabínaKrížovkyKrížovky

Kalinovo má za sebou vydarenú sezónu, čaká ho pohárový boj

Futbalisti kalinovského Baníka majú za sebou úspešnú sezónu. Obsadili konečnú 3. priečku v súťaži Majstrovstiev regiónu Stred. Ich radosť z pekného umiestnenia umocnil aj fakt, že budú účinkovať v Slovenskom pohári.

KALINOVO. Futbalisti kalinovského Baníka majú za sebou úspešnú sezónu. Obsadili konečnú 3. priečku v súťaži Majstrovstiev regiónu Stred. V 30 majstrovských stretnutiach si na konto pripísali 56 bodov. Zaznamenali 16 výhier (12 doma, 4 vonku), 8 remíz (2 doma, 6 vonku) a šesť prehier (1 doma a 5 vonku). Päťdesiatkrát sa radovali zo vsieteného gólu, naopak, inkasovali len 23-krát (skóre doma 32:6, vonku 18:17). Ich radosť z pekného umiestnenia umocnil aj fakt, že budú účinkovať v Slovenskom pohári. O priebehu uplynulej sezóny, fungovaní klubu a ďalších plánoch sme sa rozprávali s jeho prezidentom Zsoltom Horváthom.

Ako ste spokojný s priebehom uplynulej sezóny?

Skryť Vypnúť reklamu

- Sezóna 2011/2012 bola naším druhým ročníkom v tejto súťaži a určite sa zapíše do histórie klubu veľkými písmenami. Hovorí sa, že pre nováčika je druhý ročník ťažší ako prvý, keďže je už zmapovaný súpermi, poznajú jeho herný systém, jeho silnú stránku a hráčov, od ktorých hrozí najväčšie nebezpečenstvo. Som toho názoru, že každý dosiahnutý výsledok skrýva v sebe niečo z nedávnej minulosti. Chcem tým naznačiť, že už minulý ročník sa nám vydaril nadmieru dobre. Nielenže sme sa zachránili, ale sme sa umiestnili vyššie, ako sme pred sezónou očakávali. Hráči, a to všetci bez ohľadu na ich vek, vrátane trénera a tiež realizačného tímu, získali nesmierne veľa skúseností, ktoré zúročili v majstrovských zápasoch resp. pri príprave mužstva na majstráky. Po ročníku 2010/2011 sme sa snažili udržať káder a prípadne ešte posilniť jednotlivé posty o skúsených futbalistov. Túto úlohu sme zvládli pomerne dobre, v rámci našich možností. Ďalším dôležitým faktorom je, že prevažná väčšina hráčov sú naši kmeňoví hráči a na hosťovaní sú resp. boli iba traja. Je to skutočnosť, ktorá umožňuje budovať mužstvo krok za krokom. Ďalším dôležitým faktorom, ktorý ovplyvnil náš dobrý výsledok, bola trpezlivosť tých hráčov, ktorí v prvom ročníku nedostávali viac príležitostí ukázať svoje kvality. Týka sa to najmä mladých hráčov, ktorí nedávno hrali dorasteneckú súťaž, tiež hráčov, ktorí prednedávnom absentovali na trávnikoch pre zranenia. Zostali v klube, nepožiadali o uvoľnenie na hosťovanie, ale pravidelne sa pripravovali s mužstvom a ich trpezlivosť priniesla ovocie. Samozrejme, že musím spomenúť aj hráčov, ktorí u nás boli na hosťovaní. Zapadli do kolektívu nielen ako športovci, ale aj po ľudskej stránke a tým vytvorili jeden stmelený celok, ktorý sa spolu radoval z dobrých výsledkov, spolu zodpovedal za neúspechy, a to bez výhovoriek. Tieto skutočnosti a samozrejme ďalší milión maličkostí boli zárukou dosiahnutého výsledku.
Už po jeseni sme mohli vysloviť spokojnosť, ale hráči chceli dosiahnuť ešte viac. Cítili šancu atakovať vyššie priečky a pobiť sa o možnosť hrať Slovenský pohár. Preto sa s ešte väčšou chuťou pustili do zimnej prípravy, v ktorej sme dosiahli dobré výsledky. Skvalitnili sme defenzívu, zobudili sa naši strelci, najmä Miško Hazucha, ktorý dosiahol 18 gólov s stal sa tretím najlepším strelcom súťaže. Získať 56 bodov v tejto súťaži a umiestniť sa za mestami ako sú Žilina a Martin nie je jednoduché. Preto mi je cťou vysloviť veľkú spokojnosť a veľké ďakujem všetkým hráčom, trénerovi, členom realizačného tímu, sponzorom, obci Kalinovo, obecnému zastupiteľstvu obce Kalinovo, členom usporiadateľskej služby, Základnej škole v Kalinove za ústretovosť v rámci zimnej prípravy. O naše pekné umiestnenie na 3. priečke a možnosť účinkovať v Slovenskom pohári sa pričinili aj ďalšie subjekty, ktorým tiež patrí poďakovanie.

Skryť Vypnúť reklamu

banik.jpg.jpg

Kalinovo tak čaká premiéra v Slovenskom pohári...

- Náš „klubový zabávač" Miško Hazucha po skončení ročníka 2010/2011 a počas uplynulej sezóny viackrát vyslovil želanie hrať Slovenský pohár. Doslova sa vyjadril, že dovtedy nebude mať pokoj, kým nebudeme hrať Slovenský pohár. Viete, keď niekto vysloví na začiatku sezóny takéto želanie, viacerí iba mávnu rukou a iba sa pousmejú. Napokon sa vysnívané stalo skutočnosťou. Je to historický úspech nášho klubu. Hovorí sa, že už tým, že sme dosiahli túto možnosť, sme prekročili vlastný tieň. Ja tvrdím, že nič nie je nemožné. Prosím verejnosť, nech ma nepovažuje za veľkohubého len preto, že sme skončili na 3. mieste, ale ja poznám našich chlapcov, ich odhodlanie a schopnosti. Určite nenastúpia na zápas 1. kola Slovenského pohára v porazeneckej nálade. Ak bude náš súper lepší, nech postúpi. Naši hráči však urobia všetko pre to, aby úspešne zvládli svoj pohárový zápas. Bude sa hrať hneď po 1. kole nového súťažného ročníka (v 1. kole bude Kalinovo hostiť súpera z Tisovca), čo bude náročné na fyzickú kondíciu. Som presvedčený, že naši hráči budú natoľko motivovaní na prvý pohárový zápas, že ich ani nenapadne pociťovať únavu po nedeľňajšom majstrovskom stretnutí. Je to pre nich ďalšia výzva, možnosť získať nové skúsenosti, pretože sa hrá na jeden zápas bez možnosti nápravy.

Plánujete výraznejšie zmeny v hráčskom kádri pred nastávajúcou sezónou?

Skryť Vypnúť reklamu

- Ako som už spomenul, našim cieľom je vždy udržať káder, aby sme mohli vstúpiť do novej sezóny skonsolidovaní. K životu klubu patria aj pohyby hráčov. Hosťovanie sa skončilo Tomášovi Šulajovi z LAFC Lučenec, Miškovi Prepelicovi z TJ Baník Ružiná. Sú to kvalitní futbalisti, a čo je pre nás dôležité, prejavili záujem o ďalšie hosťovanie v našom klube. Máme eminentný záujem o ich služby. Z dorastu prišiel Marian Jackuliak. Je to šikovný chalan, na služby ktorého sa spoliehame. Samozrejme, musí na sebe veľa pracovať a dúfam, že to, čo zvládli jeho nedávni kolegovia z dorastu Tomáš Hronec, Viktor Koták, zvládne aj on. Marian, trpezlivosť ruže prináša. Hosťovanie v Poltári sa skončilo nášmu hráčovi Miškovi Karásekovi. Dúfam, že po dlhšom čase bude pôsobiť v našej súťaži. Ďalší šikovný futbalista Lukáš Juriga v poslednom ročníku tiež pôsobil v Poltári. Študuje na vysokej škole, preto nemal toľko možností pôsobiť v našom mužstve. Bol by som rád, keby sa mu podarilo skĺbiť študijné povinnosti s tými futbalovými v našom mužstve. Je to šikovný, perspektívny futbalista a je len na ňom, ako využije svoj futbalový kumšt. Je prestupové obdobie. Veľakrát sa hráči vybavujú na poslednú chvíľu. Preto som zvedavý, čo sa nám ešte podarí uloviť, pretože 3. miesto nás zaväzuje.

Ako hodnotíte prácu trénera Randlíseka?

- Pán Randlísek je mladý, ambiciózny tréner. Zaviedol v kabíne a na tréningoch režim, ktorý hráči vrátane realizačného tímu rešpektujú. Páči sa mi na ňom, že má rovnaký meter na každého hráča, bez ohľadu na jeho vek. Pre neho je dôležitá herná disciplína a výkon hráča v zápase a preto mu nerobí problém vystriedať ktoréhokoľvek hráča, ktorý zaostáva za očakávaným výkonom. Nerobí mu problém meniť skladbu mužstva podľa súpera resp. či hráme doma alebo na súperovej pôde. Som toho názoru, že s hráčmi našiel spoločnú reč a to je najdôležitejšie. Samozrejme, že nie je neomylný. To k športu patrí. Je dôležité, že v mužstve a v realizačnom tíme sú ľudia, s ktorými vie prekonzultovať svoje zámery, plány, skladbu mužstva na daný majstrák. Je dôležitou súčasťou mužstva a som veľmi rád, že pôsobí práve u nás.

Ako je to s ekomickým zabezpečením klubu, keďže táto oblasť je Achilovou pätou mnohých futbalových klubov?

- Máte pravdu. Asi najťažšou úlohou a prácou každého klubu, je zabezpečiť prostriedky na výkon športovej činnosti. Sme malý klub, malá obec, ale hráme vysokú súťaž. Náklady na dopravu, prevádzku športového areálu a jeho okolia sú vysoké. Vďaka obci máme vybudovaný krásny športový areál, vrátane jeho bezprostredného okolia, na čo sme hrdí. Je to výsledok svedomitej a oddanej práce širokého aparátu ľudí. Práve toto zoskupenie nadšencov zabezpečuje chod nášho klubu, za čo sme im veľmi vďační. Sú to nesmierne ochotní ľudia, ktorí nepoznajú slovíčka „nie“ a „nedá sa“. Tvrdím, že kto chce, hľadá spôsob a kto nechce, hľadá dôvod. Nie vždy sa nám podarí realizovať naše úmysly, ale vždy je to v rámci našich možností. Samozrejme, využijeme všetky možnosti na získanie prostriedkov, športového materiálu, ktoré umožňuje naša legislatíva, granty atď. Dávnejšie som v jednom rozhovore tvrdil, že kalinovský futbal má budúcnosť, oplatí sa investovať do nášho futbalu. Je tu šikovný káder, mladí perspektívni hráči, oddaní funkcionári, usporiadatelia, nároční fanúšikovia, ktorí rozumejú futbalu a dokážu odmeniť hráčov potleskom po kvalitne odvedenom výkone, ale aj skritizovať. Tým som chcel nepriamo upriamiť pozornosť potencionálnych sponzorov na podporu nášho klubu. Je mi ľúto, ale stále to nie je ono, chýba nám väčšia podpora. Naša športovo založená obec a diváci si zaslúžia ešte kvalitnejšie výsledky a na to potrebujeme podporu.

Aké sú vaše plány do nového súťažného ročníka?

- V poslednom čase sa veľa hovorilo o reorganizácii súťaže. Dúfam, že sa včas dozvieme plány zväzu. To znamená, že očakávam veľkú tlačenicu mužstiev do 8., 9. miesta. Bez ohľadu na to, či bude alebo nebude reorganizácia, vždy sa snažíme uspieť čo najlepšie. Pekné 3. miesto je už minulosťou. Čaká nás nový ročník a podľa mňa náročnejší ako ten uplynulý. Bol by som veľmi nerád, keby sme sklamali našich fanúšikov. Letnú prípravu sme začali 3. júla. Súťaž sa začne 5. augusta, to znamená, že máme krátku dobu na dobitie batérií a na absolvovanie prípravných stretnutí. Máme ich naplánované štyri – s LAFC Lučenec, Ružinou, Málincom a dorastom „19“ Podbrezovej. Chceme v nich uspieť čo najlepšie.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
 3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 6. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 7. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 8. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 9. Pomáhajte čítaním
 10. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
 1. Vynovená predajňa v Smrdákoch
 2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
 3. Tlačová konferencia iniciatívy Stop hazardu so zdravím
 4. Pandémia spomaľuje inovácie. Spoločnosti šetria
 5. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo
 6. Developer roka YIT Slovakia je na Slovensku už desať rokov
 7. Pomáhajte čítaním
 8. Duálnu prax v dm nahradilo počas pandémie online vzdelávanie
 9. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
 10. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
 1. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 30 647
 2. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí 22 778
 3. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh 16 862
 4. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 13 259
 5. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 11 893
 6. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 11 488
 7. Ako pracujú horskí nosiči? Vstávajú ráno o štvrtej 11 014
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 847
 9. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 9 199
 10. Ako začínali šéfovia digitálnych firiem? Vplyv malo už detstvo 9 012
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Vo Fiľakove potrebujú v súvislosti s testovaním pomoc zdravotníckeho personálu

Pôvodne ho mala podľa samosprávy zabezpečovať vláda, len dnes im oznámili, že ho majú zabezpečiť oni.

Stredoslovenská energetika, a.s., prijíma nové preventívne opatrenia

S účinnosťou od 26. októbra 2020 do odvolania SSE, z dôvodu zhoršenia epidemiologickej situácie, zatvára svoje zákaznícke centrá pre verejnosť.

Podľa ZMOSu čaká odberné tímy počas dvoch dní testovania extrémna záťaž, dobrovoľníkom zvýšili aspoň odmenu

Minister obrany uviedol, že rozhodnutie zmeniť dni testovania na sobotu a nedeľu súvisí s personálnymi, logistickými a materiálnymi limitmi.

Testovanie v Bardejove prebieha v plnom prúde.

Nové opatrenia zasadili reštauráciám ťažkú ranu

Počas dlhoročného fungovania obdobnú situáciu nezažili.

Za dlhé roky fungovania nezažili majitelia rešturácií takýto pocit bezmocnosti.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ako sa penzistom zvýšia dôchodky

Aj od januára budúceho roku môžu dôchodcovia počítať so zvyšovaním penzií o valorizáciu. V tom istom mesiaci sa zvýšené dôchodky začnú aj vyplácať.

Zomrel majiteľ známej nitrianskej firmy Turancar

Viliam Turan mal 66 rokov. Podnikať začal krátko po nežnej revolúcii.

Epidemiológovia v Trenčíne vyšetrujú ohniská nákazy v dvoch závodoch

V rámci Slovenska prevažuje reťazové šírenie ochorenia v rodinách.

Agrokomplex musí po desaťročiach odstrániť svoj ikonický nápis

Konštrukciu vytvorili v roku 1974. Jej súčasťou bol aj klas.

Už ste čítali?