Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

V 2. kole Slovnaft Cupu sa Ružiná predstaví v Žiline

Vyžrebovanie dvojíc druhého kola slovenskej pohárovej klubovej súťaže s názvom Slovnaft Cup 2012/2013.

RUŽINÁ/R. SOBOTA/LUČENEC/KALINOVO. Slovenská pohárová klubová súťaž s názvom Slovnaft Cup 2012/2013 pokračuje koncom augusta (termín: 28. a 29. 8.) zápasmi druhého kola, dvojice vyžrebovali vo štvrtok na zasadnutí športovo-technickej komisie Slovenského futbalového zväzu (ŠTK SFZ). Úradujúci držiteľ tejto trofeje MŠK Žilina (v uplynulej sezóne získal double - aj majstrovský titul, pozn.) privíta na domácom trávniku nováčika II. ligy TJ Baník Ružiná. Informuje o tom facebookovská stránka SFZ.

Na rozdiel od prvého kola zasiahnu v najbližšej fáze do bojov v Slovnaft Cupe už aj účastníci Corgoň ligy. Futbalisti vicemajstra FC Spartak Trnava nastúpia na pôde treťoligového klubu AFC Nové Mesto nad Váhom, finalista národného klubového pohára z minulého ročníka FK Senica nastúpi v domácom prostredí proti druholigovému mužstvu DAC 1904 Dunajská Streda a ďalšiemu favoritovi na celkový triumf ŠK Slovan Bratislava prisúdil štvrtkový žreb tiež mužstvo z II. ligy - ŠK SFM Senec. Z niektorých ďalších corgoňligových tímov sa futbalisti Nitry predstavia proti Petržalke, AS Trenčín nastúpi v neďalekej Nemšovej, MFK Ružomberok hostí Rimavskú Sobotu, súperom Dukly Banská Bystrica bude Námestovo.

Hrá sa na jeden víťazný zápas, v prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, ale hneď nasledujú strely zo značky pokutového kopu. Následné tretie kolo bude v dňoch 25. - 26. septembra. Štvrťfinále, ktoré sa hrá už na dve stretnutia (pohárový systém doma - vonku, pozn.), je na programe v termínoch 23. - 24. 10. (prvé zápasy), resp. 6. - 7. 11. (odvety), semifinále sa uskutoční už na jar budúceho roka v dňoch 9. 4. (prvé duely), resp. 16. 4. (odvety). Finále Slovnaft Cupu bude 1. mája 2013 v dosiaľ neurčenom dejisku.

Obhajcom trofeje v tejto slovenskej pohárovej klubovej súťaži sú spomenutí futbalisti MŠK Žilina, ktorí 8. mája 2012 zdolali na trávniku v Bardejove v dramatickom dueli hráčov Senice 3:2 po predĺžení. Víťaz Slovnaft Cupu 2012/2013 sa kvalifikuje do predkola Európskej ligy UEFA 2013/2014.

Vyrebované dvojice druhého kola slovenskej pohárovej klubovej súťaže s názvom Slovnaft Cup 2012/2013 (hrá sa na jeden víťazný zápas v termíne 28. a 29. augusta 2012):