Soboťania stratili dvojgólový náskok

Zverenci trénera Branislava Mráza opäť nevyužili domáce prostredie naplno. V dueli dvoch tímov z dolných priečok v tabuľke sa rozišli nerozhodne s Dolným Kubínom. S bodom nemôžu byť Gemerčania spokojní.

Gemer verzus Orava.Gemer verzus Orava. (Zdroj: JÚLIUS GEĽO)

RIMAVSKÁ SOBOTA. Hráči z Oravy už v 3. min naznačili, že neprišli len brániť. Brčák tesne minul domácu bránu. Rimavská Sobota mala veľkú šancu v 14. min. Po štandardnej situácii v podaní Baláta zakončoval Zvara, ale Trabalík podržal Dolný Kubín. O dve minúty po úniku Siheľského netrafil hosťujúcu bránu Kamenčík. Po rohovom kope mal v 17. min na opačnej strane príležitosť Brčák, ale strieľal nedôrazne a obrana domácich zažehnala nebezpečenstvo. Následne založili domáci protiútok, ale strelu Migaľu z dobrej pozície zblokoval jeden z obrancov hostí. V ďalších minútach vzruchu pred bránami ubudlo. V 44. min sa predral do veľmi sľubnej pozície Ujčík, ale strieľal slabo do náručia brankára MŠK Kostolanského.

_2.JPG

Na začiatku druhého dejstva kryl pokus Nilaša gólman MFK. V 55. min vypukla v domácom tábore radosť. Po rohu Baláta hlavičkoval najskôr Migaľa, lopta sa vzápätí dostala k Zvarovi a ten rozvlnil sieť. Vyloženú šancu Siheľského zlikvidoval v 58. min Trabalík a poradil si aj so strelou Migaľu. O minútu centroval Migaľa a Kamenčík trafil žrď. Po brejkovej akcii domácich pridal v 61. min do prázdnej brány druhý gól Migaľa, ktorému ideálne prihral Čertík. Hostia však nezložili zbrane a v 66. min dal hlavou kontaktný gól Brčák. V 74. min vyrazil Kostolanský nepríjemnú strelu Jadroňa, ale po následnom centri hlavou vyrovnal Chovanec na 2:2. Gemerčania sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Ďalekonosnú strelu Gálika vytlačil Trabalík na roh. Dolnokubínsky gólman potom zlikvidoval v 84. min pokus Nilaša. V 85. min zakončoval Chovanec nedôrazne do náručia Kostolanského, a tak sa body delili.

_3.JPG

Hlasy trénerov

Branislav Mráz, tréner MŠK Rimavská Sobota: „Získali sme bod, čo je pre nás málo. Chceli sme vyhrať. Prvý polčas bol v našom podaní dosť nervózny. Bolo tam veľa nepresností. Možno na to malo vplyv zranenie nášho kľúčového ofenzívneho hráča Ďuricu. Mali sme aj nejaké možnosti. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu, výsledkom čoho boli dva góly i ďalšie príležitosti na zvýšenie nášho vedenia. Žiaľ, súper po nevinných akciách potrestal nedôslednosť v našej šestnástke a vyrovnal.“

Pavol Bača, tréner MFK Dolný Kubín: „V prvom rade by som sa chcel chlapcom poďakovať za predvedený výkon. Ukázali v tomto zápase charakter i morálku, keď sme vyrovnali na 2:2. Na pôde kvalitného súpera sme získali bod. Jediné, čo môžem hráčom vyčítať, je pätnásť minút v druhom polčase, kedy sme inkasovali dva góly. Myslím si, že celkovo mohli vidieť diváci otvorený, zaujímavý a svižný futbal, šance sa zrodili na obidvoch stranách. Sme spokojní, že sme tu remizovali.“

ico

Nadpis článku

MŠK Rimavská Sobota – MFK Dolný Kubín 2:2 (0:0)

Góly: 55. Zvara, 61. Migaľa – 66. Brčák, 74. Chovanec. ŽK: Balát, Kamenčík – Kliment. Rozhodovali: Perašín – Benko, Ferenc. Divákov – 385.

MŠK Rimavská Sobota: Kostolanský – Poleť, Zvara, Mravec, Gálik – Nilaš – Migaľa (79. Vargic), Čertík (79. Hoferica), Balát, Siheľský – Ďurica (9. Kamenčík).

MFK Dolný Kubín: Trabalík – Kutlík (59. Holub), Sivčevič, Drengubiak, Gejdoš – Podolský, Kliment (88. Sirota), Jadroň, Jurky, Brčák – Ujčík (59. Chovanec).