Nedeľa, 17. december, 2017 | Meniny má Kornélia

Domáce tímy nepustili hosťom ani bod

Futbal - výsledky a komentáre 6. kola V. ligy, skupiny D.

Vinica – Nenince 3:0 (1:0)

Góly: Nemčok, Gál, Zachar. Vinica: Geregai – Bugyi, Régi T., Régi D., Zachar – Gál, Zsigmond, Súth, Halko – Nemčok, Antal. Nenince: Holub – Gemer, Pap S., Pap P., Hampachel – Krivánsky, Varga, Kuzma, Schmidt – Petrivský, Pap A.

Okresné derby začalo vzájomným oťukávaním oboch súperov. Postupne prebrali iniciatívu domáci, mali šance a v 43.min sa ujali vedenia, keď Nemčok prehodil Holuba – 1:0. V 56. min po krásnej akcii Zachara, Antala a Gála zvýšil posledne menovaný na 2:0. V 78. min po faule na Halka premenil Zachar pokutový kop a stanovil konečný výsledok stretnutia – 3:0. Informácie poskytol Gabriel Zsigmond.

Sklabiná – Príbelce 1:0 (1:0)

Góly: Matikovský. ŽK: Drieňovský – Holík, Bariak, Ďurčok. Rozhodoval: Žubor. Divákov: 200. Sklabiná: Koči – Žingor, Ďurica, Drieňovský, Fulop – Maslaňák, Kalmár, Fakoš, Kováč – Matikovský, Macko (Černák, Janšto, M. Maslaňák). Príbelce: Kalmár – Kollár, Horváth, Trebuľa, Holík – Bernáth, Parkáni, Červoč, Bariak – Pavlovkin, Ďurčok (Pál).

Od úvodu obe mužstvá hrali útočný futbal. V 14. min domáci zahrali trestný kop Kalmárom, na ktorý si nabehol Matikovský, ale jeho hlavička tesne minula bránu. Hostia pohrozili v 21. min, keď Holík rozohral priamy kop a následne loptu tvrdo vypálil vedľa Horvátha. V 33. min Bakoš vybojoval v strede ihriska súboj a následne vysunul Macka, ktorého strela skončila na tyči hostí, no potom odrazenú loptu Matikovský zachytil a poslal domácich do vedenia. V 39. min výbornú príležitosť domácich zmaril Kalmár v bránke hostí. V 43. min Príbelce znovu zahrali štandardku a hlavička Bariaka tesne minula bránu. V 50. min sa vyhol ofsajdovej pasci Macko, ale jeho nájazd Klamár zneškodnil. Hostia z rýchleho protiútoku Holíkom zahodili príležitosť na varovanie. V 65. min chyba Bernáta a následný únik Macka domáci nevyužili. Hostia sa snažili vyrovnať, hrali kombinačnejšie a domáci im odolávali len svojou bojovnosťou. V 83. min domácich nad vodou udržal brankár Koči, ktorý reflexívne vykryl hlavičku Holíka. Poďakovanie patrí obom mužstvám za predvedený výkon. Informácie poskytol Jozef Paholík.

Hnúšťa – Čebovce 2:1 (2:1)

Góly: Wereczký, Beňuš – Mudroň. ŽK: Kamenský, Jakubec – Hudár, Babčan. Rozhodoval: Roštár. Divákov: 200. Hnúšťa: Kališka – Hurák, Foľko, kamenský, Wereczký – Beńuš, Šaliga, Prečuch, Jakubec – Tavarský, Šagúľ (Legéň, Doboš, Miháľ). Čebovce: Bojtoš – Balga, Zaťko, Husár, Š. Balga – Koncz, MudroŇ, Babčan, Kovács – Bogdányi, Vlačuha (Jakab, Bakša, Bojtoš).

Domáci začali kŕčovito a prvých 20 minút bolo z ich strany zlých. Hostia ich za to potrestali gólom v 8. min – 0:1. Potom sa však domáci prebrali a prevzali iniciatívu. V 39. min vyrovnal Wereczký po peknom centri Beňuša. V 42. min Beňuš spečatil výsledok stretnutia na 2:1. V druhom polčase mali domáci veľa gólových príležitostí, ale šťastena už pri nich nestála. Informácie poskytol Martin Temiak.

Tornaľa – Radzovce 3:1 (0:0)

Góly: Juhász, Balog, Betík – Baláž. ŽK: Czizmadia, Kľuka – Fajd. Rozhodoval: Krahulec. Divákov: 200. Tornaľa: Szoke – Drnaj, Czizmadia, Halász, Albert – Betík, Jankóšik, Balog, Kľuka – Csaba Juhász, Farkaš (Váradi, Švihla, Kaššai). Radzovce: Czene – Farkaš, Fajd, Baláž, Titton – Dóša, Felšo, Adam, Bodor – Tóth, R. Farkaš ( Perenčei, Trizna).

Domáce omladené mužstvo sa smelo pustilo do súpera od začiatku stretnutia. Tornaľa mala navrch po všetkých stránkach. Prvú nebezpečnú strelu vyslali už v 5. min, na ktorú hostia odpovedali v 7. min, ale gól v prvom polčase nepadol. V 77. min hostia zaútočili na domácu bránu a zaznamenali aj gól. Domáci však hrali kombinačne, všetky tri góly padli po pekných akciách, čím potešili divákov. Informácie poskytol Vojtech Bodor.

S. Ďarmoty – Tomášovce 3:1 (1:1)

Góly: J Havrila, Násaly, N. Havrila. ŽK: Havrila. Rozhodoval: Jelok. Divákov: 100. S. Ďarmoty: Ondrejkov – Kollár, Holovic, Nászaly, Klátik – J. Havrila, Varholák, Miloš Varholák, Rajťuk – Ďorď, N. Havrila (Molnár, Grešina, Beňovič, Bálint). Tomášovce: Vilhan – Fleško, Slosiar, Budinec, Miklóš – Segeč, Poliak, Šupina, Horváth – Laššák, Matuška (Barta, Kralinský, Šingliar).

Obe mužstvá predviedli priemerný futbal. Po vzájomnom oťukávaní začali byť domáci aktívnejší. Mali aj viac príležitostí na skórovanie, no nevyužili ich. Skóre zápasu otvorili hostia v 30. min, keď ich hráč po rohovom kope hlavičkoval vsietil Domáci odpovedali v 40. min po rohovom kope. Druhý polčas začali domáci územnou prevahou. V 50. min dali vedúci gól. Tretí gól domácich dal Nikolaj Havrila. Domáci toto víťazstvo venujú svojmu zranenému brankárovi Jánovi Holubovi, ktorý je po vážnej operácii kolena. Informácie poskytol Jozef Bača.

Lubeník - D. Strehová 4:0 (1:0)

Góly: Fandák 2, Michel 2 ŽK: Kurek – Korbeľ, Klátik, Hudec Rozhodoval: Budinec Divákov: 120. Lubeník: Polák – Fandák, Konček, Laciak, Solvári – Kurek, Vývlek, Rusó, Michel – Vojtík, Michal (Halmo, Kochan). D. Strehová: Hriň – Klátik, Báťka, Hudec, Žilka – Sokol, Korbeľ, Kminiak, Oláh – Juriga, Drozd (Hriň, Novák, Nagy).

Bol to zápas vyrovnaný, šance sa striedali na oboch stranách. V 44. min sa domáci ujali vedenia. Druhý polčas začali lepšie hostia, ktorí si vytvorili viacej šancí. V 62. min domáci v rýchlom útoku zvýšili na 2:0. Hra sa vyrovnala a domáci v priebehu troch minút dali ešte dva góly. Informácie poskytol Zoltán Kankula.

Hajnáčka - Hrnč. Ves 1:3 (0:0)