Pondelok, 20. august, 2018 | Meniny má Anabela

Gemerčania pustili perie so Šamorínom

Rimavskosobotské mužstvo prehralo druhýkrát na domácom trávniku. Aktuálne ťahá šnúru šiestich duelov bez víťazstva. Soboťania podali proti Šamorínu nepresvedčivý výkon.

RIMAVSKÁ SOBOTA. Domáci sa na ihrisku v prvom polčase len hľadali a pre svätyňu Šamorína nepredstavovali nebezpečenstvo. Nováčik súťaže podnikal brejkové akcie, ktoré zakončoval zo strednej vzdialenosti. Pokus Borbélyho zmaril v 9. min gólman MŠK Kostolanský. Ten si poradil aj so strelami Kubu a Pelegrínyho, ktorým chýbala väčšia razancia. Šamorínčania sa ujali vedenia v 29. min, peknou strelou z 30 metrov rozvlnil sieť Borbély. V 37. min kryl Kostolanský nebezpečnú strelu Pelegrínyho.

Gemerčania v druhom polčase zvýšili aktivitu a predsa len o niečo zlepšili hru. Koncovka Ďuricu však bola v 48. min nedôrazná. Po priamom kope Ďuricu hlavičkoval v 54. min Nilaš slabo. Bola to prvá veľká príležitosť MŠK. O dve minúty mal po prihrávke Siheľského šancu na vyrovnanie Kamenčík, ale radosť mu pokazil brankár Pentek. Hostia pridali druhý gól v 70. min, Mezovský prestrelil Kostolanského. V ďalšom priebehu už hrozili iba Šamorínčania. Pokus Ležaiča zblokoval jeden z domácich obrancov, v 84. min trafil Kuba v čistej šanci žrď. Strelu Pelegrínyho chytil v 88. min Kostolanský.

Hlasy trénerov

Branislav Mráz, tréner MŠK Rimavská Sobota: „Nezvládli sme tento zápas. Na hráčoch bolo vidieť kŕč, neverili si. Hostia sa stiahli a ťažko sme sa presadzovali proti postavenej obrane. Keď pribúdali pokazené veci, išla psychika našich hráčov ešte nižšie. Predzápasové nadšenie z hráčov opadlo. Stalo sa nám asi to najhoršie, keďže sme inkasovali prvý gól. V druhom polčase bola aktivita na našej strane, ale gól sme nedali. A súper nás znovu potrestal. Je to zlé, ale aj toto futbal prináša. Verím, že to nejako vyriešime. Uvidíme, ako budeme pokračovať.“

Vladimír Koník, FC ŠTK 1914 Šamorín: „Do Rimavskej Soboty sme išli s cieľom využiť výsledkový kŕč, ktorý domáci prežívajú. Na druhej strane sme sem cestovali s pokorou, videl som hrať Rimavskú Sobotu v Senci a výsledok toho zápasu bol pre ňu nespravodlivý, hrala veľmi dobre. Z pasívnej priestorovej obrany sme sa snažili vychádzať do rýchlych protiútokov. Bolo veľmi dôležité, že sme súpera nepustili v prvom polčase do gólovej šance. Vedenia sme sa ujali po peknej strele Borbélyho. V druhom polčase začali hrať domáci aktívnejšie, dostali sme sa pod tlak. Domáci nepremenili dve šance. Podarilo sa nám potom dohrať ofenzívu situáciu a Mezovský zvýšil na 2:0. Odvážame si tri body za poctivú prácu.“

ico

Fakty zo zápasu

MŠK Rimavská Sobota – FC ŠTK 1914 Šamorín 0:2 (0:1)

Góly: 29. Borbély, 70. Mezovský. ŽK: Gálik, Zvara - M. Sedlák, Ceesay, Fulmek, Kopúň. Rozhodovali: Smolák – Roszbeck, Ádám. Divákov – 385.

MŠK Rimavská Sobota: Kostolanský – Poleť, Zvara, Rubint, Gálik – Nilaš – Siheľský, Balát, Ďurica, Hoferica (73. Čertík) – Kamenčík.

FC ŠTK 1914 Šamorín: Pentek – Kopúň, A. Ceesay, Pončák, Fulmek – Ležaič, Marušin, Borbély (90. + Kučera), Pelegríny, M. Sedlák (46. Mezovský) – Kuba.