Divín prevalcoval Veľký Krtíš

Futbal - výsledky a komentáre z 10. kola IV. ligy Juh.

Divín - V. Krtíš 5:1 (1:0)

Góly: Štengl, I. Tomašik, Jakubove, Rutkaj, S. Marko – Kóš. ŽK: P. Tomašik, Banaš, M. Záchenský – Kukolík, Gerbáč, Horváth, Šár. Rozhodoval: Kratochvíla. Divákov: 200. Divín: Šoltés – Klimo, P. Tomašik, Banaš, S. Marko – I. Tomašik, Jakubove, M. Záchenský, Štengl – Žilka, Rutkaj (M. Marko, J. Záchenský, Haranza). V. Krtíš: Kaczorek – Miškei, Sabó, Kóš, Horváth – Lachký, J. Ondrejkov, Šár, D. Ondrejkov – Kukolík, Gerbáč (Greguš, Láskavý, Weisenpacher).

„Divín išiel do zápasu so súperom zvučného mena, s čiastočnými obavami a spočiatku to bolo na ihrisku aj vidieť, keď príliš veľký rešpekt hráčov Divína využívali veľmi dobre hrajúci hostia a počas úvodnej dvadsaťminútovky boli lepším mužstvom na ihrisku, avšak vyložené gólové príležitosti si nevytvorili. V 22. min vypálil na divínsku bránu Šár, no Šoltés nádherne kryl. V 24. min unikol rýchly Rutkaj, bol faulovaný v 16-tke, avšak píšťalka rozhodcu zostala nemá. V 31. min bol na pravej strane za 16-tkou faulovaný opäť Rutkaj a Štengl prudkou strelou prestrelil všetko čo mu stálo v ceste, aj brankára Kaczoreka – 1:0. Tento gól hráčov Divína povzbudil, hru postupne vyrovnávali a do šancí sa opäť dostal dvakrát Rutkaj, Štengl a Banaš. Naopak, Krtíš podnikal veľmi rýchle brejky a najmä Gerbáč a Kukolík boli stále nebezpeční pre obranu divínskych sršňov. Prvý polčas tak skončil výsledkom 1:0. Do druhého polčasu mali chlapci z Divína vybehnúť agresívne, tvrdo a hrať viacej na ofenzívu, avšak začiatok polčasu opäť lepšie zachytili hostia a v 54. min, po akcii po pravej strane, nádherne zrovnal skóre Kóš – 1:1. Tento gól divínske sršne nezlomil, došlo ku striedaniu, mužstvo sa preskupilo a hneď v 62. min, po útoku Štengla, ktorý nastrelil ľavú tyč súperovej brány, do prázdnej brány loptu krásne umiestnil I. Tomašik – 2:1. V týchto fázach začínalo byť na ihrisku už len jedno mužstvo a to divínske, keď konečne začalo hrať to, čo malo od trénera určené – agresívnu obranu, boj o každú loptu a vytváranie si viacerých gólových šancí. V 66. min mal šancu opäť Rutkaj a v 69. min, po centri M. Marka nádherne hlavou zvýšil Jakubove na 3:1. To už Krtíš zažíval dobre známy divínsky uragán a roj sršňov, ktorý sa valil na jeho bránu, bol stále viac a viac nebezpečnejší. V 70. min mal ďalšiu šancu Štengl a vzápätí, po rohovom kope, vznikla obrovská skrumáž pred bránou hostí, no ani Štengl, ani S. Marko, ani Jakubove loptu do brány nedokázali dopraviť. V 72. min opäť Divín zahral nádhernú akciu, P. Tomašik našiel na pravej strane Štengla, ten z prvej preniesol na ľavú stranu na Rutkaja, ktorý napálil prudkú strelu, avšak brankár Kaczorek ju opäť vyškrabal na roh. V 75. min, opäť po nádhernej akcii Štengl, S. Marko sa k lopte dostal Rutkaj a nezadržateľne zvýšil na 4:1. V týchto fázach Krtíš úplne otvoril obranu, čo využívali vynikajúco hrajúci Štengl, S. Marko, P. Tomašik a Rutkaj a neustále ohrozovali súperovu bránu. Veľkokrtíšania ako keby nechápali, čo sa vlastne na ihrisku deje, pretože dve tretiny stretnutia boli oni lepším mužstvom a zrazu prehrávali 1:4 a Divín ich doslova drvil v ich 16-tke. V 80. min nastrelil S. Marko tyč a v 88. min, po prihrávke Štengla opäť S. Marko zvýšil na 5:1. To už mužstvo Krtíša bolo zrelé na hodenie uteráku. Určite nikto z hostí nečakal, že Divín dokáže počas posledných 30 minút roztočiť taký kolotoč, ktorý určite nezažili možnože ani v III. lige. Touto cestou sa chcem poďakovať všetkým chlapcom za bojovný a najmä disciplinovaný výkon a najmä za druhý polčas, keď poslúchli rady trénerov a začali hrať to, čo im bolo povedané. Vynikajúco zahrali Jakubove, Štengl, Rutkaj, ale tentokrát musím pochváliť naozaj celé mužstvo, ako aj hráčov na lavičke, pretože všetci žili tým, čo sa dialo na ihrisku, boli jednoliatym celkom a vtedy príde aj vytúžený úspech. Divínske sršne tak potvrdili, že keď sú v dresoch tohto nebezpečného hmyzu, tak súperi sa naozaj musia doslova pred nimi triasť, veď už desať sršňov je smrteľná dávka pred dospelého človeka, pokiaľ ho poštípu,“ informoval Peter Ďurica, prezident a tréner FC Slovan Divín.

Fiľakovo – Jesenské 2:1 (0:0)

Góly: Lipták 2 (1 x z 11 m) – Farkaš. ŽK: Gášpár, Urbančok, Botoš – Trizna. Rozhodoval: Golian. Divákov: 400. Fiľakovo: Varga – Gášpár, Raisz, Árvay, Kasza – Bari, Urbančok, Riecky, Lipták – Molnár, Botoš (Slovák, Mészároš). Jesenské: Drak – Nagy, Szabó, Domík, Pál – Trizna, Farkaš, Kókai, Juhász – Šťavina, G. Trizna (Bari, Uhrin).

„V prvom polčase videli diváci nezáživný futbal na obidvoch stranách s malé šancami. V 3. min vyskúšal pozornosť hosťujúceho brankára Bari a v 40. min sa pokúsili prekvapiť domáceho gólmana Vargu hostia. Do polčasovej prestávky sa v podstate na ihrisku nič zaujímavé neudialo. Druhý polčas sa začal rovnako, ako prvý. Rovnaká hra na obidvoch stranách až do 66. min, keď kapitán domáceho mužstva Lipták krásnou strelou z 30 metrov prekonal hosťujúceho brankára – 1:0. Po tomto momente opäť pokračovala nezáživná hra. V 87. min sa po trme – vrme v pokutovom území domácich podarilo zrovnať skóre Farkašovi – 1:1. Hneď po rozohraní sa dostal do pokutového územia hostí Urbančok, kde ho však zrazil Róbert Bari. Nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Lipták – 2:1. Záver stretnutia bol nervózny, keďže hostia pricestovali do Fiľakova s jasným úmyslom zvíťaziť, o čom sa zmienili aj v novinách. Bolo to skutočné derby, hoci nie veľmi záživné,“ informoval Imrich Széplaky, futbalový činovník FTC Fiľakovo.

Poltár – Málinec 2:2 (0:1)

Góly: Pagáč, Dyma – Valentíny 2. ŽK: Segeč, Škalák – Dibala, Gúgľava, Valentíny, Melich, Horanský. Rozhodoval: Chmúrny. Divákov: 600. Poltár: Rusnák – Skrutek, J. Marcinek, Segeč, Škalák – Poliak, Pagáč, M. Sendrei, Kelement – M. Marcinek, Šuľaj (Dyma, Heuser, Sabó). Málinec: Hrnčiar – Poctavek, Horanský, Turic, Gúgľava – Čepko, Štefánik, Melich, Dibala – T. Ďurica, Valentíny (Čipčala, Hajdóci, Kurák).

„V Poltári sa odohral pekný zápas, ktorý bol typickým derby, v ktorom bojovnosť nechýbala ani na jednej strane. Hostia miestami domácich pritlačili, no v bráne Poltára výborne zasahoval Rusnák, ktorý zneškodnil pár sľubných šancí Málinca. Prvé dejstvo stretnutia bolo pomerne vyrovnané, pričom hosťom sa podarilo vypracovať si jednogólový náskok – 0:1. Do druhého dejstva domáci nastúpili s úmyslom zvrátiť stav stretnutia, čo sa im aj podarilo, keďže otočili na 2:1. Následne však hostia skóre zrovnali – 2:2. Stretnutie sa skončilo podľa nás spravodlivou remízou. Nieslo sa v duchu fair play, aj keď hostia miestami využili fakt, že mladí domáci futbalisti nevedia hrať tvrdo. Futbalovým fanúšikom, ktorí si toto stretnutie nenechali ujsť ďakujeme, určite videli pekné derby so všetkým, čo k nemu patrí a neodchádzali sklamaní. Nakoniec sme si všetci posedeli pri spoločnosť guľáši a už dnes tešíme na odvetu v Málinci,“ informoval Pavel Olšiak, futbalový funkcionár FK Sklotatran Poltár.

Ostatné výsledky 10. kola: Badín – Tachty 2:1, Kováčová – Revúca 3:0, Š. Bane – Žarnovica 0:0, Jupie BB – Čierny Balog 1:0.