Štvrtok, 15. november, 2018 | Meniny má Leopold

V novohradskom derby boli úspešnejšie Radzovce

Futbal - výsledky a komentáre z 10. kola V. ligy, skupiny D.

Hajnáčka – Hnúšťa 1:3 (1:0)

Góly: Ruszó – Kradlák, Beňuš, Doboš. ŽK: Bášti – Petrok, Foľko, Jakubec. Divákov: 80. Hajnáčka: Pelle – Bášti, Szepesi, P. Mede, Hanyus – Molnár, Daraby, Vilhan, Urban – Ruszó, Pataki (Agóč, Pál). Hnúšťa: Petrok – Hurák, Foľko, Tawarský, Šagúľ – Antal, Doboš, Wereczký, Prečuch – Šaliga, Jakubec (Beňuš, Brož, Kradlák).

V prvom polčase mali navrch domáci, ktorí sa aj ujali vedenia. Po prestávke už ovládli hru favorizovaní hostia a zaslúžene zvíťazili. Informácie poskytol Róbert Huszti.

S. Ďarmoty – Sklabiná 0:2 (0:0)

Góly: Matikovský, Macko. ŽK: Rajťuk. Rozhodoval: Hucák. Divákov: 200. S. Ďarmoty: Abelovský – Zachar, Holovic, Násaly, Klátik – Kollár, M. varholák, Miloš Varholák, Rajťuk – Ďorď, Havrila (Molnár, Grešina, Beňovič, Bálint). Sklabiná: Koči – Drieńovský, J. MaslaŇák, Ďurica, Kováč – Tuhársky, Žingor, Kalmár, Bérky – Matikovský, Macko (Ľ. Koči, M. Maslaňák, Černoch, Černák).

Okresné derby susedov malo len priemernú úroveň. Viac sa totiž bojovalo ako hralo. Hostia mali viac nebezpečných príležitostí, z ktorých dve v druhom polčase premenili. Víťazstvo si plne zaslúžili, pretože hrali srdcom a viac túžili po víťazstve. Informácie poskytol Jozef Bača.

Lubeník - Hrnčiarska Ves 1:2 (0:0)

Góly: Michal – Ďurec, Novák. ŽK: Konček, Kurek – Kubolka, Kováč. Rozhodoval: Bariak. Divákov: 100. Lubeník: Polák – Fandák, Konček, Kochan, Sovári - Kurek, Halmo, Ruszó, Michel - Vojtík, Michal. Hrnč. Ves: Hedvigi – Kováč, Gibaľa, Novák, Durec – Kubolka, Lempochner, Tóth, Oláh – Rončák, Fusek (Marunčák, Halaj).

Hneď v prvej minúte sa domáci mohli ujať vedenia, ale brankár hostí šancu zmaril. Potom sa striedali šance na oboch stranách, ale bez gólového efektu. V druhom polčase sa hostia ujali vedenia v 50. min. Domáci z trestného kopu vyrovnali na 1:1, no po zaváhaní domácej obrany hostia v 84. min rozhodli zápas. Informácie poskytol Zoltán Kankula.

Tornaľa – Čebovce 1:3 (0:2)

Góly: Nyíri – Mudorň 2, Bogdáni. ŽK: Drnaj, Czizmadia, Švihla, Farkaš – Balga. Rozhodoval: Holas. Divákov: 140. Tornaľa: R. Juhász – Drnaj, Czizmadia, Halász, Albert – Švihla, Betík, Balog, Kľuka – Cs. Juhász, Bálint (Farkaš, Nyíri, Kašai). Čebovce: Pa. Bojtoš – Š. Balga, Zaťko, Bakša, P. Balga - Koncz, Mudroň, Babčan, Bojtoš – Bogdáni, Vlačuha (Kovács, Ďorď).

Pre domáce mužstvo to bol dosť nešťastný zápas. Na začiatku také šance, aké mali Albert a Švihla, mali byť premenené. Prišlo na známu futbalovú múdrosť, že keď nedáš, dostaneš. V 8. min sa hostia zásluhou Mudroňa ujali vedenia 0:1. V 32. min ten istý hráč zvýšil na 0:2. Domáci hrali kŕčovito a zakríknuto. V druhom polčase domáci vystriedali útočnú dvojicu a práve zásluhou Nyíriho v 68. min znížili na 1:2. Potom začali domáci útočiť aj v trojici, ale začala úradovať rozhodcovská trojica, čo vidno aj na počte žltých kariet. Svojimi verdiktmi prispela k tomu, že zápas začal byť nervózny. Domáci prehrali nešťastne, v 68. min po chybe ich obrany hostia zvýšili na 1:3. Informácie poskytol Vojtech Bodor.

Radzovce – Tomášovce 3:1 (1:1)

Góly: Bodor 2, Ádam – Horváth. ŽK: Laššák, Šupina. ČK: Poliak. Rozhodoval: Hlaváčik. Divákov: 180. Radzovce: Czene – Š. Farkaš, Fajd, Baláž, Nagy – Tóth, B. Balázs, Felšó, Bodor – Dóša, Ádam (Šáfrany). Tomášovce: Vilhan – Slosiar, Fleško, Budinec, Matuška - Šupina, Petík, Poliak, Segeč – Laššák, Horváth (Bárta, Stupár).

Prvý polčas bol vyrovnaný. Do vedenia išlo domáce mužstvo gólom Bodora v 10. min. V 30. min hráč hostí Horváth hlavou vyrovnal na 1:1. V 39. min domáci mohli vsietiť druhý gól, ale Ádam dvakrát smoliarsky nastrelil len tyč. V druhom polčase si domáci začali vytvárať viac gólových príležitostí. V 61. min dal strelecky aktívny Ádam gól na 2:1. Istotu pre Radzovce zabezpečil Bodor, ktorý svojím druhým gólom stanovil konečný výsledok zápasu. Informácie poskytol Vojtech Bratinka.

Nenince - D. Strehová 2:1 (1:0)

Góly: Čepo, Š. Pap – M. Hriň. ŽK: Schmidt, Gemer, Čepo, Š. Pap – Juriga. Rozhodoval: Pataky. Divákov: 150. Nenince: Holub – Schmidt, Hampachel, Gemer, Kuzma – P. pap, Krivánsky, A. Pap, Čepo – Kati, Nozdorvický (E. Varga, R. Varga, Š. Pap, Sladovník, Rég, Deneš). D. Strehová: D. Hriň – Klátik, Báťka, Žilka, Sokol – Drozd, Novák, M. Hriň, Korbeľ – Juriga, Abelovský (Kollár, Nagy, M. Hriň).

Na kvalitnom trávniku Nenice privítali Dolnú Strehovú. V 3. min mali domáci čisté šance, ale Čepo strelil len do náručia brankára. V 17. min Krivánsky dobre prihral na Čepa a ten otvoril skóre - 1:0. Potom sa hra vyrovnala, akcie sa striedali na oboch stranách. Druhý polčas začali lepšie hostia, vypracovali si čisté šance, ale loptu nevedeli doraziť do siete. V 55. min sa nešťastne zradil A. Pap, namiesto neho nastúpil jeho brat Šrefan. V 76. min mali hostia najväčšiu šancu zápasu, hráč sa rútil sám na Holuba a ten bravúrne jednou rukou zlikvidoval strelu útočníka. V 81. min domáci kopali priamy kop, lopta preskočila obrancu a Š. Pap sa dobre zorientoval a preloboval brankára - 2:0. V 87. min najlepší hráč hostí Marek Hriň prešiel celú domácu obranu a pekným gólom znížil na 2:1. Domácemu mužstvu zaslúžene patrí vďaka. Informácie poskytol Vojtech Fekete.

Vinica – Príbelce 4:0 (2:0)

Vinica: Geregai – Bugyi, Régi, D. Régi, Súth – Antal, Zachar, Halko, Gél – Nemčok, Tóth. Príbelce: Kalmár – Celleng, Pál, Parkáni, Bernáth – Prešinský, Bariak, Horváth, Cervoč – Gajdoš, L. Parkáni.