Utorok, 19. január, 2021 | Meniny má MárioKrížovkyKrížovky

Soboťania si odviezli zo Šale cenný bod

Favorizovaní chemici nastúpili k stretnutiu oslabení ešte o zraneného kapitána Laláka a nevyužili šancu prebojovať sa na čelo tabuľky.

Gólom zaváňajúca akcia.Gólom zaváňajúca akcia. (Zdroj: ŠTEFAN MÓRI)

ŠAĽA. Duslo dostalo hostí pod tlak, začalo zostra a v priebehu 10 minút malo tri dobré strelecké príležitosti. Najskôr bol v šanci mladý Gešnábel, ale zoči-voči Katreniakovi nezvládol koncovku. O minútu neskôr tvrdá strela Charizopulosa iba o milimetre minula cieľ a rovnako skončil aj pokus Reháka. Hostia postupne vyrovnali hru a kontrovali Siheľským a Čertíkom, ale Kolmokov bol na mieste. Po polhodine strieľal prudko nad Glenda a v 37. min. zachraňoval gólman hostí pádom pod nohy prenikajúceho Szaba. Domáci udreli v závere polčasu. V 43. min. po trestnom kope Ďatka sa v pokutovom území najlepšie zorientoval najlepší strelec Szabó a dostal Duslo do vedenia 1:0. Po obrátke však hostia rýchlo vyrovnali. V 52. min. nechali domáci dosť času voľnému Migaľovi a ten z 20 m vymietol pravý horný kút domácej brány 1:1. Gól hostí povzbudil, mali viac z hry a pohrozili nebezpečnou hlavičkou Hofericu a strelou Zvaru tesne nad. S tvrdou strelou striedajúceho Tomiša v 70. min. si poradil brankár Katreniak, rovnako na druhej strane Kolmokov so streleckým pokusom Čertíka. V záverečnom nápore Dusla sa neujala hlavička Mujkoša a keď v 88. min. delovka Jakubjaka minula o chlp pravú šibenicu už prekonaného Katreniaka, stretnutie sa skončilo deľbou bodov.

Povedali po zápase

Dušan Liba, tréner Šale: „Výkon môjho kolektívu bol prvých 45 minút pomerne dobrý, škoda, že sme nepridali ešte jeden gól. Po obrátke sme inkasovali rýchlo vyrovnávajúci gól, ktorý povzbudil hostí a zásluhou dobre hrajúcej stredovej formácie mali o niečo viac z hry, keď našim chlapcom viazla kombinácia. Stretnutie s kvalitným súperom nakoniec skončilo spravodlivou deľbou bodov.“

Branislav Mráz, tréner R. Soboty: „Do stretnutia sme vstúpili veľmi zle, domáci nás postupne dostali pod tlak. Hru sme však dokázali vyrovnať, no v závere polčasu sme dostali do kabíny zbytočný gól. Rýchlo sme však vyrovnali, rozohrala sa nám záloha a od favorita si nakoniec vezieme cenný bod, ktorý v danej situácii teší.“

ico

Fakty zo zápasu

Slovan Duslo Šaľa - MŠK Rimavská Sobota 1:1 (1:0)

Góly: 43. L. Szabó - 52. L. Migaľa. Rozhodoval: Piatka. ŽK: Mihálik – Mravec. Divákov: 389.

Duslo Šaľa: Kolmokov - Mihálik, Mujkoš, Čirik, Ďatko - R. Glenda (84. Jakubjak), Rehák, M. Charizopulos, Gešnábel (57. M. Tomiš) - L. Szabó (78. E.Gajdoš), Čurgali.

MŠK R. Sobota: Katreniak - Mravec, R. Rubint, Gálik, Balát (46. Poleť) - J. Zvara, Čertík, P. Ďurica, M. Siheľský (90. Vargic) - L. Migaľa (66. Kamenčík), Hoferica.