Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Ďalšie cenné víťazstvo Kalinova na súperovej pôde

Futbal - výsledky a komentáre z 12. kola Majstrovstiev regiónu Stred.

Závažná Poruba - Kalinovo 1:2 (1:1)

Góly: Húska – Máč, Šulaj. ŽK: Prepelica (Kalinovo). Rozhodoval: Krajči. Divákov: 290. Kalinovo: Národa – Melicher, Juhaniak, Ivan, Prepelica – Kolka, Šulaj, Radič, Drugda – Paľaga, Máč (Püpöy, Čipčala).

„V krásnom prostredí a za krásneho počasia odohrali hostia ďalší zo svojich vydarených stretnutí na súperových ihriskách. Na Liptove sa im už tradične darí, čo potvrdili aj tentokrát. Domáci síce začali náporom, keď v 4. min Čajka strieľal spoza 16-tky, Národa však jeho strelu vytisol. Domáci sa aj naďalej zastreľovali a v 10. a 12. min opäť musel zasahovať brankár Kalinova. 16. min priniesla prvý gólový zápis, keď z diskutabilného priameho kopu otvoril skóre stretnutia domáci Húska, ktorý z 18 metrov nádhernou strelou vymietol horný roh kalinovskej brány – 1:0. O 4 minúty neskôr mali domáci ďalšiu tutovku, v ktorej sa ocitol Čajka, ale Národa jeho samostatný nájazd zneškodnil. V 29. min už bolo skóre zrovnané, keď po nedorozumení v domácej obrane dvojica Radič Máč zabezpečila vyrovnanie a autorom vyrovnávajúceho gólu bol Máč – 1:1. O 2 minúty neskôr mohol Paľaga strhnúť vedenie na stranu hostí, ale v sľubnej šanci mieril tesne vedľa. Prvý polčas mohli gólovo zakončiť hostia, keď Paľagov priamy kop domáci brankár len s námahou lakťom reflexívne vyrazil nad bránu. Do druhého dejstva síce domáci nastúpili agilne a nemožno im uprieť snahu o vsietenie gólu, ale boli to práve hostia, ktorí v 55. min po Paľagovej prihrávke otočili skóre stretnutia, keď Šulaj s prehľadom upravil stav na 1:2. O 3 minúty neskôr Národa opäť bravúrne zmaril ďalšiu tutovku domácich. O 5 minút neskôr domáci opäť v dobrej situácii mierili vedľa. Od tohto momentu sa však ich už na ich kopačky zalepila nervozita a to hostia využívali na podnikanie rýchlych protiútokov, no ani jeden z nich nedokázali využiť. Najväčšiu šancu malo Kalinovo v posledných minútach stretnutia, keď Máč svoju šancu nevyužil. Aj napriek tomu si Kalinovo odnieslo z Liptova tri body a teší sa na posledný jesenný domáci zápas, keď v nedeľu na svojom trávniku privítajú nebezpečného súpera z Banskej Bystrice. Začiatok stretnutia je o 14.00 hod.,“ informoval Róbert Kolka, člen realizačného tímu kalinovského Baníka.

Ostatné výsledky 12. kola: Brusno – Tisovec 7:0, MFK Banská Bystrica – Čadca 2:2, Zvolen – Pohronie 0:1, Bytča – N. Baňa 3:2, K. N. Mesto – D. Tížina 1:2, L. Štiavnica – B. Štiavnica 4:1, Krásno – Žilina B 0:2.