Nedeľa, 1. november, 2020 | Meniny má Denis, DenisaKrížovkyKrížovky

Ďalšie cenné víťazstvo Kalinova na súperovej pôde

Futbal - výsledky a komentáre z 12. kola Majstrovstiev regiónu Stred.

Závažná Poruba - Kalinovo 1:2 (1:1)

Góly: Húska – Máč, Šulaj. ŽK: Prepelica (Kalinovo). Rozhodoval: Krajči. Divákov: 290. Kalinovo: Národa – Melicher, Juhaniak, Ivan, Prepelica – Kolka, Šulaj, Radič, Drugda – Paľaga, Máč (Püpöy, Čipčala).

„V krásnom prostredí a za krásneho počasia odohrali hostia ďalší zo svojich vydarených stretnutí na súperových ihriskách. Na Liptove sa im už tradične darí, čo potvrdili aj tentokrát. Domáci síce začali náporom, keď v 4. min Čajka strieľal spoza 16-tky, Národa však jeho strelu vytisol. Domáci sa aj naďalej zastreľovali a v 10. a 12. min opäť musel zasahovať brankár Kalinova. 16. min priniesla prvý gólový zápis, keď z diskutabilného priameho kopu otvoril skóre stretnutia domáci Húska, ktorý z 18 metrov nádhernou strelou vymietol horný roh kalinovskej brány – 1:0. O 4 minúty neskôr mali domáci ďalšiu tutovku, v ktorej sa ocitol Čajka, ale Národa jeho samostatný nájazd zneškodnil. V 29. min už bolo skóre zrovnané, keď po nedorozumení v domácej obrane dvojica Radič Máč zabezpečila vyrovnanie a autorom vyrovnávajúceho gólu bol Máč – 1:1. O 2 minúty neskôr mohol Paľaga strhnúť vedenie na stranu hostí, ale v sľubnej šanci mieril tesne vedľa. Prvý polčas mohli gólovo zakončiť hostia, keď Paľagov priamy kop domáci brankár len s námahou lakťom reflexívne vyrazil nad bránu. Do druhého dejstva síce domáci nastúpili agilne a nemožno im uprieť snahu o vsietenie gólu, ale boli to práve hostia, ktorí v 55. min po Paľagovej prihrávke otočili skóre stretnutia, keď Šulaj s prehľadom upravil stav na 1:2. O 3 minúty neskôr Národa opäť bravúrne zmaril ďalšiu tutovku domácich. O 5 minút neskôr domáci opäť v dobrej situácii mierili vedľa. Od tohto momentu sa však ich už na ich kopačky zalepila nervozita a to hostia využívali na podnikanie rýchlych protiútokov, no ani jeden z nich nedokázali využiť. Najväčšiu šancu malo Kalinovo v posledných minútach stretnutia, keď Máč svoju šancu nevyužil. Aj napriek tomu si Kalinovo odnieslo z Liptova tri body a teší sa na posledný jesenný domáci zápas, keď v nedeľu na svojom trávniku privítajú nebezpečného súpera z Banskej Bystrice. Začiatok stretnutia je o 14.00 hod.,“ informoval Róbert Kolka, člen realizačného tímu kalinovského Baníka.

Ostatné výsledky 12. kola: Brusno – Tisovec 7:0, MFK Banská Bystrica – Čadca 2:2, Zvolen – Pohronie 0:1, Bytča – N. Baňa 3:2, K. N. Mesto – D. Tížina 1:2, L. Štiavnica – B. Štiavnica 4:1, Krásno – Žilina B 0:2.

2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  8. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  9. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?