Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

Líder súťaže pokoril Gemerčanov

Zverenci kouča Branislava Mráza dvakrát zmazali jednogólové vedenie mužstva zo Žitného ostrova, ale napokon domácim podľahli. Soboťania sú naďalej na desiatom mieste v tabuľke.

DUNAJSKÁ STREDA/RIMAVSKÁ SOBOTA. Futbalisti DAC Dunajská Streda si upevnili prvé miesto v tabuľke. Séria piatich zápasov rimavskosobotského mančaftu bez prehry sa skončila. Gólový účet stretnutia otvoril z priameho kopu Velický. Hráčom DAC sa nepodarilo pridať v prvom polčase druhý gól. Po zmene strán sa postaral o vyrovnanie Čertík, ktorý dal už svoj siedmy gól v prebiehajúcom ročníku. Patrí medzi najlepších strelcov súťaže. Lenže odpoveď domácich prišla expresne rýchlo, misky váh naklonil na ich stranu Marcin. No Soboťania dokázali vďaka presnému zásahu Hofericu opäť vyrovnať. Dunajská Streda si napokon predsa len zabezpečila tri body, v 78. min o tom rozhodol Velický. Ostrieľaný hráč skóroval druhýkrát v zápase.

„Bol to pre nás nešťastný zápas. Je to škoda, pretože sme chceli v Dunajskej Strede bodovať. Dali sme dva góly, ale trikrát sme inkasovali. Dva góly sme dostali po štandardných situáciách. Zápas sme mohli zlomiť na našu stranu za stavu 2:2. Vytvorili sme si vtedy dve–tri veľké šance. Okrem toho tam boli dve situácie, keď boli naši hráči Čertík i Ďurica faulovaní. Išli sami na bránu, domáci hráči mali dostať červené karty a nasledovať mali penalty. Rozhodca nezvládol tieto momenty. Tretí gól súpera padol po nevinnej akcii. Vypracovali sme si aj potom šance na vyrovnanie, a to či už Ďurica alebo Siheľský. Hráčov môžem pochváliť za predvedenú hru, odohrali sme dobrý zápas,“ povedal tréner MŠK Rimavská Sobota Branislav Mráz.

Mikuláš Radványi, tréner Dunajskej Stredy: „Opäť sa ukázalo, kde nás tlačí topánka. Opakovali sa hrúbky v obrane a z čistých šancí sme hostí nedokázali doraziť. Som veľmi rád, že mužstvo ukázalo charakter a ťažkého súpera sme porazili.“

Fakty zo zápasu

DAC 1904 Dunajská Streda – MŠK Rimavská Sobota 3:2 (1:0)

Góly: 17. a 78. Velický, 56. Marcin – 54. Čertík, 62. Hoferica. ŽK: Hozda, Lénárth - Rubint, Gálik. Rozhodovali: Smolák – Borsányi, Čajka. Divákov – 1599.

MŠK Rimavská Sobota: Katreniak – Poleť, Zvara, Rubint, Migaľa – Siheľský, Balát, Gálik (59. Nilaš), Čertík – Hoferica – Ďurica.

(JG)

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 863

Odľahlé časti Zvolena na testovanie stále čakajú, odberné tímy tam nedorazili (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.

Rad pred Domom kultúry Ružinov.

Juraj si privstal, na Rúbanisku boli pred testovaním dlhé rady

Na jednom z odberných miest na ZŠ L. Novomeského v Lučenci začali ľudí testovať o 7.15 hod. Ľudia o testovanie javia záujem.

Juraj Bolkarski čakal pred ZŠ L. Novomeského už od 6.00 hod.

V Ružinej problém so zdravotníkmi nemali, rýchlo pripravení boli aj vďaka futbalu

Do novohradskej dediny sa prišli dať otestovať aj niektorí Lučenčania.