Pondelok, 18. jún, 2018 | Meniny má Vratislav

Starší žiaci Junioru sa medailovo presadili proti dorastencom

Trénera Michala Bokora jeho zverenci veľmi milo prekvapili. V silnej konkurencii sa nestratili.

LUČENEC. Mladí džudisti lučeneckého Junior Judo klubu majú za sebou dva vydarené šampionáty. V priebehu dvoch víkendov sa blysli nielen jeho aktuálni športovci, ale tiež odchovanci.

V tretiu októbrovú sobotu (20. 10.) bol Vranov nad Topľou dejiskom Majstrovstiev Slovenska dorastencov. Farby Novohradu na ňom zo spomínaného klubu hájil šesťlístok v zložení Maroš Gonda, Martin Pánik, Martina Gréčová, Lukáš Kurák, Róbert Krutek a Patrik Spurný. Trénera Michala Bokora milo prekvapili najmä starší žiaci, ktorí sa dokázali presadiť v konkurencii o dva roky starších borcov.

V kategórii dorastencov do 90 kg si 4. miesto vybojoval Maroš Gonda. Martin Pánik skončil medzi dorastencami do 73 kg na 5. priečke. Na šampionáte dorastencov sa predstavili aj starší žiaci Martina Gréčová (do 57 kg) a Lukáš Kurák (do 81 kg). Oboch ovenčili bronzovými medailami.

„Na Slovensku funguje približne 32 džudistických klubov a je jasné, že možnosť predstaviť sa na najvyššej slovenskej súťaži využili všetky. Ja som na šampionát dorastencov zobral aj dvoch našich starších žiakov Martinu Gréčovú a Lukáša Kuráka. Chcel som, aby získali cenné skúsenosti a pokúsili sa presadiť medzi dorastencami. No a práve oni dvaja ma veľmi milo prekvapili. Hmotnostné kategórie, v ktorých nastupovali, patria medzi najobsadzovanejšie, takže automaticky je v nich najsilnejšia konkurencia. Obidvaja predviedli pekné zápasy a som s nimi veľmi spokojný. Proti papierovo silnejším súperom nastúpili aj naši ďalší dvaja starší žiaci Róbert Krutek a Patrik Spurný. Verím, že to bola pre nich ďalšia cenná skúsenosť. Dorastenecké džudo je už technickejšie a silovejšie. Takže o to viac ma teší, že naši športovci sa v súťaži dokázali presadiť,“ informoval Michal Bokor, tréner Junior Judo klubu Lučenec.

V poslednú októbrovú sobotu (27. 10.) žil Pezinok slovenským šampionátom družstiev starších žiakov v džude. Štartovalo na ňom aj duo z Junior Judo klubu Lučenec Matej Halaj a Róbert Krutek. Tentokrát však na západ Slovenska vycestovali s výpravou rimavskosobotského klubu Mladosť Relax, v ktorom hosťovali a dopomohli mu k zisku striebra.

„Keďže náš klub by nedokázal v súťaži družstiev obsadiť všetky váhové kategórie, vypomohli sme klubu z Gemera, v ktorom hosťovali naši dvaja pretekári Matej Halaj a Róbert Krutek. Teší ma, že Soboťanom dopomohli k zisku striebra,“ vyjadril sa M. Bokor. Tiež dal do povedomia Majstrovstvá Slovenska mužov a žien v džude, ktoré prebiehali v Pezinku po skončení súťaže družstiev starších žiakov.

„Je to veľmi kvalitný turnaj, ktorého sa zúčastňujú aj reprezentanti. Z nášho klubu štartoval Gabriel Čelinský, ktorý sa turnajov zúčastňuje len sporadicky. Napriek tomu veľmi pekne zápasil a hneď prvé stretnutie vyhral škrtením. V ďalšom podľahol reprezentantovi, v opravách o postup do bojov o 3. priečku opäť prehral, takže napokon obsadil 7. miesto. Na tomto šampionáte sa predstavila aj úspešná dvojica odchovancov nášho klubu. Marek Pentka štartoval vo váhovej kategórii do 60 kg a Viktória Majorošová súťažila v kategórii do 57 kg. Obaja získali majstrovské tituly. Okrem toho získavajú ako odchovanci aj body pre náš klub,“ dodal M. Bokor a na záver vyslovil poďakovanie pánom Vrabcovi, Vargovi, Križanovskému a Mestu Lučenec za podporu Junior Judo klubu Lučenec.

1. Čerešne dozreli: Aj po zmenách na hypotekárnom trhu chutia!