Sobota, 15. máj, 2021 | Meniny má ŽofiaKrížovkyKrížovky

Majstrovská premiéra juniora Zsolta Osaďana medzi mužmi

Lučenecký pästiar Zsolt Osaďan má za sebou úspešnú premiéru na šampionáte v boxe mužov. V hmotnostnej kategórii do 56 kg si vybojoval majstrovský titul.

Sedemnásťročný pästiar Zsolt Osaďan má za sebou zlatú premiéru medzi mužmi.Sedemnásťročný pästiar Zsolt Osaďan má za sebou zlatú premiéru medzi mužmi. (Zdroj: MARCELA BALLOVÁ)

NITRA/LUČENEC. Slovenskí pästiari zabojovali v nitrianskej športovej hale Olympia o majstrovské tituly. Počas Majstrovstiev Slovenska v boxe mužov sa v ringu predstavilo 45 borcov z 13 klubov – Lubox OB Bánovce nad Bebravou, ŠKP Bratislava, 1. Bratislavská boxerňa, ŠKP pri APZ Bratislava, KO Box Club Galanta, Rom Slovakia Bratislava, ŠKB Spartak Komárno, BC Košice, BC Stavbár Nitra, ABC Malacky, BC Považan Nové Mesto nad Váhom, BC Ružinov 821, MŠK Vranov nad Topľou. V kvalitnej konkurencii sa blysli aj Novohradčania pripravujúci sa v Box Clube Impocomex Lučenec. V meste pod Zoborom si odkrútil svoju premiéru v mužskej súťaži Zsolt Osaďan, ktorý je známy aj ako úspešný kickboxer. Svoju dobrú formu pretavil do zisku majstrovského titulu vo svojej kategórii. Jeho oddielový kolega Róbert Rácz si vybojoval bronz. Najlepšie si tak počínal bratislavský ŠKP, ktorému aj zásluhou spomínaných borcov pribudlo až päť majstrovských titulov. Šampionát prebiehal v dňoch 9.-11. novembra.

Zsolt Osaďan, ktorý je vekovo ešte len junior, štartoval v hmotnostnej kategórii mužov do 56 kg.

„Vo štvrťfinále som nastúpil proti Ladislavovi Matúšovi z KO Galanta. Zdolal som ho na pomocné body. V semifinále som sa stretol s viacnásobným majstrom Slovenska Máriom Csonkom z ŠKB Komárno. Zvíťazil som 17:14. V súboji o majstrovský titul som mal za súpera Romana Tatarku z BCS Nitra, nad ktorým som zvíťazil 12:6,“ informoval Zsolt Osaďan, pričom treba podotknúť, že Roman Tatarka je od Z. Osaďana o šesť rokov starší.

„Zo zisku majstrovského titulu mám veľkú radosť, ktorú umocňuje fakt, že to bola moja premiéra na šampionáte v boxe mužov, keďže mám ešte len 17 rokov. V mužskej kategórii som zatiaľ nastupoval len v kickboxe. Je to pre mňa povzbudením a veľkou motiváciou,“ podotkol borec z Lučenca.

Róbert Rácz štartoval v hmotnostnej kategórii mužov do 75 kg. Vo štvrťfinále sa stretol s Máriom Mackaničom (MŠK VR), ktorého zdolal 20:6. V súboji o striebornú medailu však už nestačil na Egona Rácza (APZ BA), ktorému podľahol 11:15 a tak si z Nitry odniesol medailu bronzového lesku. Majstrovský titul v tejto kategórii si vybojoval Jozef Sirotek (SKP BA).

1. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
  2. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
  3. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  4. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  5. Vyberte sa s nami na vandrovku, navštívime Spišský hrad a Levoču
  6. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  7. Niké spúšťa novú kampaň s Jánom Lašákom
  8. Prečo Slováci nemajú rezervy?
  9. Klus, Pirošíková, Bošňák dnes o 17.00 o slobode cestovania
  10. Chcete, aby mali školáci Čerstvé hlavičky? Hlasujte
  1. Ľudia vymieňajú autá za elektrobicykle. Záujem v Trenčíne rastie
  2. Opäť štartuje projekt Futbal v meste
  3. Videli ste, čo sa stane s vašim SUV po 100.000 kilometroch?
  4. Riešenie emisií v cestnej doprave, ktoré môže fungovať okamžite
  5. Atos stavia v Bulharsku nový špičkový superpočítač EuroHPC
  6. Kúrenie počas jari: Ako si udržať teplo a ušetriť viac peňazí
  7. Slnkom zaliate pláže Južného Cypru sú len jedným z lákadiel
  8. Prečo sú pre mzdárku stravné lístky či karty najlepšie riešenie?
  10. Nákupy, ktoré rozbúchajú srdce v nákupnom centre Novum Prešov 5 610

V priestoroch kultúrneho domu v Cinobani sa očkovalo.

Očkovanie prebiehalo v miestnom kultúrnom dome.

9 h
Dve novohradské obce sa uchádzajú o titul Dedina roka 2021.

Do atraktívnej súťaže sa zapojilo 29 obcí z celého Slovenska. Víťaz bude našu krajinu reprezentovať v súťaži o Európsku cenu obnovy dediny.

14 h
Núdzový stav na Slovensku sa skončí uplynutím 14. mája.

Premiér Eduard Heger (OĽaNO) vyzval ľudí, aby naďalej dodržiavali protipandemické opatrenia, vyhlášky hlavného hygienika a dali sa očkovať.

15 h
Zo zápasu Tipos III. liga Stred Zvolen - Kováčová

Zisťovali sme situáciu so štartom III., IV. a V. ligy, ktoré spadajú pod Stredoslovenský futbalový zväz.