Piatok, 9. december, 2022 | Meniny má Izabela

Tím Junioru získal v Galante desať medailí

Trénera Judo clubu Junior Lučenec Michala Bokora jeho zverenci opäť potešili. Na medzinárodnom turnaji v Galante si vybojovali až desať medailí.

GALANTA/LUČENEC. Mladí džudisti si v druhý novembrový víkend dali zraz v Galante. Na medzinárodnom turnaji Slovak Open sa predstavilo 530 pretekárov zo šiestich krajín – Slovenska, Rakúska, Poľska, Čiech a Rumunska. Pre lučeneckú výpravu to bol náročný víkend, keďže na podujatie cestovali v sobotu (mladší žiaci, starší žiaci) a následne aj v nedeľu (dorastenci, juniori).

SkryťVypnúť reklamu

V kategórii mladších žiakov do 34 kg hájil farby Novohradu Adam Spurný, ktorý si vybojoval striebro. Medailu rovnakého lesku získala v hmotnostnej kategórii do 32 kg Alexandra Halajová. Medzi mladšími žiakmi, no v kategórii do 36 kg, štartovala aj Alexandra Bobáľová, ktorá si vybojovala prvenstvo. V kategórii do 55 kg sa predstavil Oliver Guraj. Skončil na 5. mieste.

Judo club Junior mal zastúpenie aj v kategórii starších žiakov, kde si v kategórii do 40 kg vynikajúco počínala Patrícia Bokorová. Ovenčili ju striebrom. Tretie miesta dosiahli Adam Šišák (do 50 kg) a Lukáš Kurák (do 66 kg). Ziskom zlata sa blysla Martina Gréčová, štartujúca v hmotnostnej kategórii do 57 kg. Patrik Spurný zvádzal boje so súpermi v kategórii do 55 kg, v ktorej obsadil 5. priečku.

Medzi dorastencami mal Lučenec dvoch zástupcov. Martina Gréčová sa predstavila v kategórii do 57 kg, v ktorej si vybojovala striebro. Bronzovú medailu získal Maroš Gonda, štartujúci v kategórii do 90 kg.

Patrik Tamaš štartoval v kategórii juniorov do 60 kg. Do svojej medailovej zbierky si pridal bronz.

„Naši džudisti podali naozaj vynikajúce výkony, za ktoré ich musím pochváliť. V silnej konkurencii sa nestratili, naopak, vybojovali si až desať medailí. V celkovom hodnotení zúčastnených klubov sme sa umiestnili na popredných priečkach. Veľmi milo ma prekvapil Adam Spurný, štartujúci v kategórii mladších žiakov do 34 kg, v ktorej si vybojoval striebro. Čo sa týka mladších žiakov, tak je to kategória, v ktorej štartujú rýchli a technicky zdatní pretekári. Sú tu už naozaj kvalitné zápasy. Adam sa prebojoval až do finále, kde tesne podľahol svojmu súperovi. Medzi mladšími žiakmi, no v rôznych hmotnostných kategóriách, dosiahli pódiové umiestnenia aj Saška Halajová a Saška Bobáľová, od ktorých už dobré umiestnenia tradične očakávame. Veľmi pekne zápasil aj Oliver Guraj, no smolne prehral v súboji o bronzovú priečku. Podal však vynikajúci výkon. Vidno, že na tréningoch na sebe pracuje. Medzi staršími žiakmi do 50 kg sa v dobrom svetle, po dlhšej súťažnej pauze, predstavil Adam Šišák, ktorý obsadil 3. priečku, čo ma veľmi teší. Samozrejme, že ma potešili aj strieborná Paťka Bokorová, zlatá Martina Gréčová a bronzový Lukáš Kurák. Dobrý výkon podal aj Patrik Spurný, ktorý obsadil 5. priečku. V dorasteneckej kategórii predviedla nádherný zápas Martina Gréčová. Podarilo sa jej zdolať súperku, ktorá je našou reprezentačnou dvojkou. O Martinu sa už zaujíma aj reprezentačný tréner. Potešil ma aj Maroš Gonda, ktorý si vybojoval bronz. Medzi juniormi dosiahol veľmi dobrý výsledok Patrik Tamáš. Získal bronzovú medailu. Moju radosť z jej zisku umocňuje aj fakt, že Paťo má za sebou len 4 – 5 súťaží, pretože začal trénovať v neskoršom veku. Napreduje však veľmi rýchlo,“ zhodnotil Michal Bokor, tréner Judo clubu Junior Lučenec. Tiež sa vyjadril, že turnaj bol zorganizovaný na veľmi vysokej úrovni. Svedčí o tom aj záujem pretekárov spoza hraníc, ktorí chcú štartovať na tomto podujatí. Na záver vyslovil poďakovanie pánom Vrabcovi, Vargovi, Križanovskému a mestu Lučenec za podporu Judo clubu Junior Lučenec.