Utorok, 22. máj, 2018 | Meniny má Júlia, Juliána

V šlágri kola si The Beatles vychutnal Drink Team, Zedníček jediný bez straty

Posledný mesiac v roku začal vo Fiľakove štýlovo a príznačne – kvalitným futsalom.

Štvrté kolo Balex Trade Futsal ligy (1. 12.) prinieslo dva šlágre, jedno napínavé derby, prvý dvojciferný výsledok a množstvo krásnych akcií akoby vystrihnutých z futsalovej učebnice. Zaujímavosťou je, že v 16 doteraz odohraných zápasoch sa ešte ani raz nezrodila remíza.

FIĽAKOVO. Hneď v prvý zápas ponúkol šláger kola, keďže sa v ňom stretli priebežný líder a tretie mužstvo tabuľky. Zedníček Team po peripetiách v uplynulých dvoch kolách už ďalšiu drámu na svoj účet nepripustil a v dueli s ambicióznou Buzitkou od začiatku dominoval a vytvoril si dostatočný náskok (polčas 5:1). Druhý polčas žiadny obrat nepriniesol, takže výhra obhajcu trofeje 7:4 bola úplne zaslúžená. Výborného Vargu najviac zamestnával Richard Farkaš (2 góly), v tíme „zedníčkovcov“ zaujali tradičné opory Ladislav Rácz (3 góly) a Radoslav Máč (2 góly).

V druhom dueli mala F.C. Thorma čo naprávať, keďže v posledných dvoch kolách zaznamenala dve prehry. V ceste jej však stála minuloročná „šťuka“ z Fiľakovských Kováč, ktorá v aktuálnom ročníku ešte nespoznala chuť výhry a tak túžila po prvých bodoch. Prvý polčas naznačil vyrovnané sily na palubovke (3:3), no po prestávke skúsený vicemajster talentovaných mladíkov prevalcoval – 8:3. Najväčšiu zásluhu na výhre mali 4-gólový Marek Čonka a 3-gólový Ján Nagy. V druhom polčase „zatiahol roletu“ na svojej bránke Ladislav Péter.

Tretí zápas priniesol druhý šláger kola s príchuťou pravého derby. A The Beatles ani Drink Team očakávania fanúšikov nesklamali. V dueli síce padlo najmenej gólov (8), ale aktéri ponúkli najvyššiu kvalitu, enormné nasadenie, technické parádičky a krásne akcie na jeden dotyk.

Ako prví sa presadili „bítlsáci“, ktorí svoj náskok postupne zvyšovali až na konečných 6:2. Vo víťaznom tíme zaujali traja aktéri – skvelý gólman Adam Podhora, ktorý si dlho udržiaval čisté konto, a loptoví kúzelníci Juraj Lipták (3 góly a penalta v štýle Panenku)a Otto Szókis (2 góly a dravé prieniky).

Záverečný duel ponúkol gólové hody a prvý dvojciferný výsledok jubilejného ročníka. Postarali sa o to šikovní mladí futbalisti z Colony Boys a Bukovinky. Chlapci z kolónie sa stávajú senzáciou tejto sezóny a postrachom súperov. Do zápasu vlietli ako víchor a po necelých 10 minútach viedli 4:0, neskôr dokonca až 6:0. Po celý čas si udržiavali dostatočný náskok a nakoniec pohodlne zvíťazili 11:7. Oba tímy okrem útočnej hry ukázali aj bojovnosť a emócie, čoho výsledkom boli 4 žlté a 1 červená karta. Bukovinku držali nad vodou dvojgóloví strelci Miroslav Sarvaš, Peter Spodniak a Jozef Gondáš. Colony Boys zaujali ako kompaktný zohratý tím, v ktorom bol nebezpečný každý hráč.

Nadpis článku

M+M Solar Buzitka – Zedníček Team 4:7 (1:5), góly: Richard Farkaš 2, Roman Vilhan, Pavel Iskra – Ladislav Rácz 3, Radoslav Máč 2, Maroš Uhrín, Ivan Ádam. F.C. Thorma - FK Fiľakovské Kováče 8:3 (3:3), góly: Marek Čonka 4, Attila Nagy 3, Roman Šupina – Lukáš Lalík, Dávid Gáspár, Ladislav Števove. The Beatles – Drink Team 6:2 (2:0), góly: Juraj Lipták 3, Otto Szókis 2, Erik Adamec – Karol Árvay, Konrád Tóth. Šiatorská Bukovinka – Colony Boys 7:11 (2:6), góly: Miroslav Sarvaš 2, Peter Spodniak 2, Jozef Gondáš 2, Kristián Hanula – Adrián Baláž 2, Tibor Molnár 2, Eugen Bari 2, František Tóth, Tomáš Brusznyai, Atila Botoš, Tomáš Varga, Róbert Varga. ŽK: Konrád Tóth (Drink Team), Miroslav Sarvaš, Kristián Hanula, Lukáš Juriga (Šiatorská Bukovinka), Tomáš Brusznyai (Colony Boys). ČK: Miroslav Sarvaš (Šiat. Bukovinka).

Najlepší strelci po 4. kole: 1. Roman Vilhan – 9 gólov, 2.-3. Marek Čonka, Maroš Uhrín – 8 gólov, 4.-5. Miroslav Sarvaš, Ottó Szókis – 7 gólov, 6.-11. Ivan Ádam, Karol Árvay, Eugen Bari, Tomáš Brusznyai, Gabriel Horváth, Ladislav Rácz – 6 gólov.

Nasledujúci program - 5. kolo (8. decembra): Zedníček Team – F.C. Thorma (13.00 h), Colony Boys – M+M Solar Buzitka (14.00 h), Drink Team – Šiatorská Bukovinka (15.00 h), Fiľakovské Kováče – The Beatles (16.00 h).