Streda, 16. jún, 2021 | Meniny má Blanka, BiankaKrížovkyKrížovky

Zedníčkovci v trháku, The Beatles a Drink Team vyhrali šlágre

6. kolo populárnej Balex Trade Futsal ligy dalo v sobotu 15. 12. dohromady zaujímavé dvojice, takže prítomní diváci mohli byť svedkami dramatických derby zápasov a duelov tabuľkových susedov.

Aj keď sa na palubovke odvíjali nemilosrdné súboje, všetky tímy zdobila férová hra s puncom vysokej kvality.

FIĽAKOVO. Prvý súboj bol zápasom tabuľkových susedov zo spodku tabuľky. Šikovní mladí chlapci z Bukovinky a Fiľakovských Kováč však ukázali, že nie sú len do počtu a predviedli pekný technický futsal. Od úvodu mali mierne navrch Bukovinčania, ktorí si vypracovali pohodlný 5-gólový náskok (polčas 5:0). V druhom dejstve si tento náskok ustrážili a zvíťazili s prehľadom 11:4. V ich drese zažiaril agilný Miroslav Sarvaš, ktorý sa s 5 gólmi stal najlepším strelcom kola.

Druhý zápas ponúkol prvý šláger 6. kola. A Buzitka s Drink Teamom naplnili všetky predpoklady a očakávania fanúšikov. Kvalitný a rezký zápas bol od začiatku vyrovnaný a napínavý (polčas 2:2). Po prestávke išli „hostia“ do mierneho trháku, ktorý už Buzitka nedokázala zlikvidovať, hoci statočne bojovala do poslednej sekundy. Pod konečný výsledok 4:8 sa najvýraznejšie podpísali štvorgólový Árvay a skvelý brankár Vetrák (obaja Drink Team).

Tretí duel mal až dva zaujímavé náboje – fiľakovské derby a súboj dvoch najvyššie postavených tímov o prvé miesto. Skúsení harcovníci zo Zedníček Teamu a neskutočne sa zlepšujúci Colony Boys predviedli zápas ako remeň. O osude prvého polčasu rozhodol Uhrín, ktorý sa dvakrát trafil do čierneho behom 10 sekúnd! V druhom dejstve si líder tabuľky udržiaval mierny náskok a napokon zvíťazil 8:6. Zedníčkovci však museli vydať zo seba všetky sily, pretože súper podal životný výkon. Hetriky dosiahli Uhrín a Bari.

Aj posledný zápas kola sľuboval kvalitu, drámu a napätie na fiľakovskej palubovke, pretože piata FC Thorma zaostávala za tretím The Beatles len o bod. Ani druhé derby všetkých prítomných nesklamalo a ponúklo futsal vysokej kvality. Technickejší a hravejší „bítlsáci“ išli do vedenia (polčas 1:3) a to nepustili z rúk do konca duelu, hoci skúsení a bojovní „domáci“ sa snažili zo všetkých síl. Z Thormy zaujal trojgólový Szókovács, The Beatles sa prezentoval kolektívnym zodpovedným výkonom.

Výsledkový servis 6. kola

Šiatorská Bukovinka - FK Fiľakovské Kováče 11:4 (5:0), góly: Sarvaš 5, Gondáš 2, Spodniak 2, Dobrocký, Hanula - Valko 2, Gáspár, Rezník. M+M Solar Buzitka – Drink Team 4:8 (2:2), góly: Czene 2, Vilhan, Farkaš – Árvay 4, Horváth 2, Szó, Šulek. Zedníček Team – Colony Boys 8:6 (4:3), góly: Uhrín 3, Rácz 2, Ádam, Máč, Telek - Bari 3, Botoš, Brusznyai, Lelák. F.C. Thorma - The Beatles 4:7 (1:3), góly: Szókovács 3, Čonka – Erdelac 2, Lipták 2, Rudinszky 2, Adamec. ŽK: Miguel (Šiatorská Bukovinka), Horváth (Drink Team), Telek (Zedníček Team), Bari (Colony Boys), Péter (FC Thorma).

Najlepší strelci po 6.kole: 1.-2. E. Adamec, M. Uhrín – 13, 3.-6. K. Árvay, M. Čonka, M. Sarvaš, R. Vilhan – 12, 7. E. Bari 11, 8. G. Horváth 10, 9.-10. T. Brusznyai, L. Rácz 9.

Nasledujúci program: 7. kolo - 22. decembra: FK Fiľakovské Kováče - M+M Solar Buzitka (13.00 hod), The Beatles – Šiatorská Bukovinka (14.00 hod), Colony Boys – F.C. Thorma (15.00 hod), Drink Team – Zedníček Team (16.00 hod).

7. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  8. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  9. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020?
  10. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi
  1. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  2. Začíname prikrmovať: Ako vybrať detskú ovocnú výživu?
  10. 4 veci, ktoré potrebujete vedieť o bezpečnosti elektromobilov 5 236

Značné percento absolventov stredných škôl sa neuplatní vo vyštudovanom odbore.

6 h
Podpredseda BBSK Ondrej Lunter počas predstavovania projektu.

Seniori už nebudú odkázaní na príbuzných ani dlhé čakacie lehoty do domovov dôchodcov.

12 h
V kultúrnom dome v Poltári už začalo kolaudačné konanie.

Sprístupniť verejnosti ho chcú počas septembrových dní mesta.

TASR 10 h
FTC Fiľakovo.

Pozrite si prehľad zápasov III., IV. a V. futbalovej ligy, ktoré sa hrali počas uplynulého víkendu.