Sobota, 31. október, 2020 | Meniny má AurelaKrížovkyKrížovky

O víťazstve Soboťanov rozhodol najmä štvorgólový Šlamiar

V 18. kole II. hokejovej ligy, základnej skupiny B, odčinila Danišova družina z Gemera svoju predošlú trojgólovú prehru v Humennom. Sabinov zdolala presvedčivo 6:1.

RIMAVSKÁ SOBOTA. Uplynulú sobotu (5. 1.) hostili hokejisti HKM Rimavská Sobota súpera zo Sabinova. V domácej bráne nemohol tentokrát zasahovať Lipnický, keďže na tréningu si natrhol triesla. Jeho miesto tak zaujal gólman Čajkovský, ktorý podal vynikajúci výkon. V drese Soboťanov sa prestavili aj dve nové posily z HC 07 Detva.

V úvodnom dejstve stretnutia sa diváci dočkali len jedného gólu, keď v 13. min po Lvomského asistencii nezaváhal Šlamiar – 1:0. V druhej tretine už bola gólová úroda bohatšia. Dôvod na radosť mali opäť domáci, keď v 29. min upravil na 2:0 Filipiak (asistovali Danko, Šlamiar) a v 34. min si dal repete Šlamiar, ktorý efektívne zúžitkoval J. Slovákovu prihrávku – 3:0. Na konci druhej tretiny dosiahol hetrik - 4:0. Domáci nepoľavili ani v záverečnom dejstve a skóre prikrášlili dvoma presnými zásahmi. V 46. min sa do streleckej listiny zapísal Šagát (asistovali J. Slovák, Maček), no a v 47. min sa zo štvrtého gólu tešil Šlamiar – 6:0. Hostia sa dočkali až v 54. min, keď dosiahli aspoň čestný úspech vďaka Zavackému, ktorému asistovali Pavlovský s Miščíkom – 6:1.

Jozef Oštrom, manažér HKM Rimavská Sobota: „V prvom tohtoročnom majstrovskom stretnutí sme privítali zdatného súpera z východného Slovenska. Na ľade dominovali naši chlapci, o čom svedčí aj počet striel vyslaných na súperovu bránu – 47:20. V prvej tretine sme skórovali len raz, no vypracovali sme si niekoľko sľubných šancí, pri ktorých Sabinov podržal jeho gólman. V druhej tretine sme už boli v streľbe efektívnejší, keďže sme zaznamenali tri presné zásahy do súperovej brány. V záverečnom dejstve sme svoj náskok ešte zvýšili. Hostia sa gólovo presadili až v závere stretnutia. V našich radoch sa predstavili dve nové posily z HC 07 Detva. Z tohto klubu u nás hosťujú Igor Majeský a Ľubomír Čtvrtníček. V domácej bráne tentokrát zasahoval Čajkovský, keďže Lipnický sa na tréningu zranil. Čajkovský však podal veľmi dobrý výkon. Tiež by som chcel vyzdvihnúť výkony Šagáta, Galla, Filipiaka ml., no a samozrejme štvorgólového Šlamiara. Poďakovanie si však zaslúžia všetci naši chlapci, ktorí počas celého stretnutia držali opraty pevne v rukách. Ďakujeme aj skvelému publiku, ktoré nás prišlo povzbudiť a hnalo chlapcov za víťazstvom.“

Už túto sobotu (12.1.) sa Soboťania predstavia na Liptove. Začiatok stretnutia je o 19.00 hod.

Fakty zo zápasu

HKM Rim. Sobota – HK Sabinov 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Góly: 13., 34., 40., 47. Šlamiar, 29. Filipiak, 46. Šagát – 54. Zavacký. Strely na brány - 47:20. Rozhodovali: Husár, Šoltés, Kurilovský. Divákov: 465. HKM Rimavská Sobota: Čajkovský – Danko, Škantár, Lvomský, Filipiak, Šlamiar – Maček, Goláň, Iványi, Čtvrtníček, Majeský – Gallo, M. Slovák, Šagát, J. Slovák, Ševčík – Pinka. HK Sabinov: D. Surgent – Dvorský, Ratica, Zavacký, Pavlovský, T. Surgent – Triščík, Miščík, Štofko, Hriško, Hopkovič – Hanzely, Sedláčko, Stanislav, Váhovský.

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Vo Vidinej sa míňajú testy, cezpoľných posielajú preč

Starosta vraví, že prioritou sú miestni obyvatelia, jedná s armádou aby im dodali viac testov.

Vo Vidinej testujú od rána nepretržite. Zažili už aj "testovací turizmus".

Rómovia z Dúžavskej cesty majú z testovania zmiešané pocity, chcú však vedieť, na čom sú

Na rómskom sídlisku v Rimavskej Sobote žije vyše tisíc ľudí. Z vírusu majú strach.

Ludia zo sídliska na Dúžavskej ceste v Rimavskej Sobote javia záujem o celoplošné testovanie.

Odľahlé časti Zvolena na testovanie stále čakajú, odberné tímy tam nedorazili (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.

Rad pred Domom kultúry Ružinov.

Juraj si privstal, na Rúbanisku boli pred testovaním dlhé rady

Na jednom z odberných miest na ZŠ L. Novomeského v Lučenci začali ľudí testovať o 7.15 hod. Ľudia o testovanie javia záujem.

Juraj Bolkarski čakal pred ZŠ L. Novomeského už od 6.00 hod.