Streda, 23. jún, 2021 | Meniny má SidóniaKrížovkyKrížovky

Danišova družina odčinila svoj neúspech na Liptove

Výrazne oklieštení Soboťania dosiahli ďalšie cenné víťazstvo.

RIMAVSKÁ SOBOTA. V 20. kole II. hokejovej ligy, základnej skupiny B, odčinili Soboťania svoj predošlý neúspech na Liptove. Po dvojgólovej prehre v 19. kole avizovali, že v domácom dueli so súperom z Oravy musia naplno bodovať. Svoj cieľ splnili a svojich fanúšikov potešili peknými piatimi zásahmi do brány Dolnokubínčanov. Hostia sa na Gemeri gólovo presadili trikrát. Danišova družina dosiahla víťazstvo aj napriek výrazne oklieštenému kádru, keďže v jej drese chýbalo až päť hráčov zo základnej zostavy.

Jozef Oštrom, manažér HKM Rimavská Sobota: "Na zápas s ašpirantom na postup do baráže sa naši chlapci pripravovali naozaj zodpovedne. Stretnutie doviedli do víťazného konca aj napriek tomu, že nám pre zranenia, chorobu a pracovné povinnosti chýbalo až päť kľúčových hráčov - Ján Slovák ml., Erik Lvomský, Pavel Ďubek, Dávid Kučera a Jožko Fabo. Domáci sa do silného súpera pustili s chuťou a nič nenechali na náhodu. Zaslúžene sme zvíťazili, čo potvrdili aj funkcionári hosťujúceho celku. Prvá tretina sa niesla v znamení oťukávania sa, pričom gólový účet stretnutia otvoril Dolný Kubín. Po tomto momente domáci prepli na vyššie obrátky a po krásnej akcii sa Šagátovi podarilo zrovnať skóre. Pred koncom prvého dejstva, keď sme hrali v oslabení, ušiel Filipiak ml. a prekrásnym gólom do šibenice poslal naše mužstvo do vedenia. Po pá sekundách však hostia šikovne využili našu chybu a spečatili výsledok prvej tretiny na 2:2. Druhá tretina bola z našej strany najlepšia. Vsietili sme dva pekné góly. Hostia si tiež vypracovali niekoľko sľubných šancí, no tie zmaril náš výborný gólman Cibuľa, ktorý tak odčinil svoj slabší deň na Liptove. Záverečné dejstvo prebiehalo tiež vo vysokom tempe a útoky sa striedali na obidvoch stranách. V 51. min, po súhre celého nášho útoku, sme skórovali po piatykrát. Autorom gólu bol Majeský. Práve tento gól bol posledným klincom do rakvy hostí, ktorým sa pár sekúnd pred koncom stretnutia podarilo skorigovať na konečných 5:3. Do kvalitného zápasu zapadli aj kvalitní rozhodcovia, ktorých verdikty boli naozaj objektívne. Naši chlapci si za predvedený výkon zaslúžia pochvalu. Poďakovanie patrí aj našim skvelým fanúšikom, ktorí domácich hnali za víťazstvom."

Fakty zo zápasu

HKM Rimavská Sobota - MŠK Hviezda Dolný Kubín 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)

Góly: 13. a 45. Šagát, 19. Filipiak, 22. Čtvrtníček, 51. Majeský - 8. Budaj, 19. Ferletiak, 60. Kolčák. Strely - 33:43. Zásahy - 40:28. Vylúčenia - 9:6. Trestné minúty - 34:12. Presilovky - 1:2. Oslavenia - 1:0. Rozhodovali: Sýkora, Kalina, Bogdaň. Divákov: 495.

HKM R. Sobota: Cibuľa - Danko, Škantár, Báti, Filipiak, Šlamiar - Maček, Goláň, Šagát, Čtvrtníček, Majeský - M. Slovák, Gallo, Pinka, Ševčík.

MŠK Hviezda D. Kubín: Pastorek - Lupták, Huba, Dravecký, Nátny, Gallo - Horňák, Rec, Hančiak, Durdiak, Budaj - Sluka, Porelecký, Ferletiak, Kolčák, Michalica - Šugár.