Streda, 12. máj, 2021 | Meniny má PankrácKrížovkyKrížovky

L. Bernáth: V druhom dejstve sme zrejme zostali v kabíne

Tréner LAFC svojich zverencov za prvý polčas v dueli s banskobystrickou rezervou chváli. Z druhého dejstva je sklamaný.

Kormidelník LAFC Lučenec Ladislav Bernáth.Kormidelník LAFC Lučenec Ladislav Bernáth. (Zdroj: MARCELA BALLOVÁ)

B. BYSTRICA/LUČENEC. Zverenci lodivoda LAFC Ladislava Bernátha sa v nedeľňajšom (21.4.) 22. kole Keno 10 III. ligy Východ predstavili na pôde rezervy banskobystrickej Dukly. Po vyrovnanom polčase sa z dvojgólového víťazstva napokon radovalo mužstvo spod Urpína.

Ladislav Bernáth, tréner LAFC Lučenec: "Na pôdu favorita stretnutia sme cestovali s úmyslom odčiniť predošlé domáce straty bodov. Spočiatku sa duel vyvíjal pre nás veľmi sľubne. V 16. min otvoril gólový účet stretnutia Nemčok, hrali sme naozaj veľmi dobre, domácich sme prakticky do ničoho nepustili, chlapci plnili taktické pokyny. Pokojne sme mohli upraviť skóre na 0:2, keď Sarvaš nastrelil brvno domácej brány. Bolo by sa nám hralo oveľa pokojnejšie. V záverečnej minúte prvého dejstva, po zbytočnom faule, domáci Poliach zrovnal hlavou skóre na polčasových 1:1. Bol to typický gól do šatne, ktorý domácich poriadne povzbudil a naopak, nás utlmil. Chlapcom sme sa snažili v kabíne zdvihnúť sebavedomie, no žiaľ, akoby sme v tej kabíne už boli zostali do konca stretnutia. Posmelená Bystrica sa v druhom polčase prezentovala na trávniku agresívnejšou hrou a vyvíjala na nás nápor. Na adresu hlavného arbitra sa nechcem vyjadrovať, keďže podľa môjho názoru bolo jeho prezentovanie sa na ihrisku niekedy až na hranici únosnosti. Z domáceho náporu napokon pramenil v 69. min druhý gól, z ktorého sme sa už nedokázali pozbierať. V strede poľa sme absolútne nepodržali loptu a vpredu sme tiež nič nevymysleli. No a výsledok stretnutia spečatili domáci doslova darovaným pokutovým kopom. Takže s priebehom prvého dejstva som spokojný a chlapcov zaň chválim. V druhom polčase sme už boli príliš ustráchaní a ako som už povedal, akoby sme boli zostali v kabíne.

Treťoligisti LAFC Lučenec budú túto sobotu (27. 4) hostiť Pohronie, aktuálneho lídra súťaže. Začiatok stretnutia je o 16.00 hod.

Fakty zo zápasu

FK Dukla Banská Bystrica - LAFC Lučenec 3:1 (1:1)

Góly: 45. Poliach, 69. Válovčan, 82. Podstavek (z pokutového kopu) - 16. Nemčok. ŽK: 32. Savić, 55. Považanec, 87. Šovčík - 27. Pipíška, 32. Sarvaš, 82. Schvantner. Rozhodovali: Ježík - Vindiš, Kováč. Divákov: 150.

FK Dukla B. Bystrica B: Spodniak - Podstavek, Poliach, Šnirc, Belluš, Válovčan, Vajda, Kukula, Savić (84. Tóth), Jakub Považanec (86. Matej Považanec), Šovčík (88. Pliešovský). Tréner: Mário Auxt.

FK LAFC Lučenec: Brauneis - Vilhan, Pipíška, Kovanič, Kadiš (60. Danko) - Sarvaš, Strelka, Schvantner, Šuška - Nemčok, Arvai. Tréner: Ladislav Bernáth.

1. Tip na rodinné kombi 4x4 v plnej výbave do 30 000 eur
  2. Toto je budúcnosť dopravy. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  3. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  4. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  5. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  6. Chcete mať pasívny príjem vďaka investovaniu? Ako začať?
  7. Najbrutálnejšie preteky sveta? Extreme E je Formulou 1 v teréne
  8. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?

Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote

Verejnosť si ich bude môcť prezrieť online v rámci Noci múzeí a galérií v sobotu 15. mája.

1 h
Takto sa po novom bude jazdiť v lokalite Malinovského.

Od pondelka sa chystá zjednosmerneniu časti úseku využívanej spojnice.

45m
Exkluzívnym hosťom v relácii MYšportujeme bude Samuel Slovák, asistent trénera slovenskej futbalovej reprezentácie

Opýtali sme aj to, prečo sa nám darí vyhrať nad Ruskom, ale nedokážeme vyhrať nad Cyprom či Maltou.