Nedeľa, 23. september, 2018 | Meniny má Zdenka

Bokorova družina si z Bardejova priniesla jedenásť medailí

Jedenásť medailí, z toho štyri zlaté, dve strieborné a päť bronzových. To je stručná bilancia účinkovania štrnástich mladých džudistov lučeneckého Judo klubu Junior na Medzinárodnej veľkej cene Bardejova.

BARDEJOV/LUČENEC. V druhú aprílovú sobotu (13. 4.) žil Bardejov prestížnym džudistickým podujatím – Medzinárodnou veľkou cenou, ktoré bolo zároveň aj turnajom O pohár primátora tohto mesta. Na východe Slovenska sa predstavilo 388 športovcov z 5 krajín – Slovenska, Ukrajiny, Poľska, Česka a Ruska. Medzi nimi štartovali aj štrnásti zástupcovia Junior Judo klubu Lučenec, ktorí dosiahli až jedenásť pódiových umiestnení. Dvom z nich ušiel bronz len o vlások, keďže obsadili nepopulárne 4. priečky.

Výsledky športovcov Junioru – mladší žiaci: Leonard Danko (do 46 kg) – bronz, David Joachim (do 30 kg) – 4. miesto, Alexandra Halajová (do 36 kg) – zlato, Bruno Suchanský (do 38 kg) – nedosiahol pódiové umiestnenie. Starší žiaci: Adam Spurný (do 34 kg) – zlato, Adam Šišák (do 55 kg) – bronz, Matej Halaj (do 42 kg) – 4. miesto, Alexandra Bobáľová (do 36 kg) – zlato, Patrícia Bokorová (do 40 kg) – striebro, Nikolas Kočiš (do 40 kg) – bronz, Patrik Hanula (do 42 kg) – bronz. Juniori: Róbert Krutek (do 60 kg) – bronz, Dominik Rovný (+100 kg) – zlato, Martin Sarvaš (+100 kg) – striebro.

Michal Bokor, tréner Judo klubu Junior: „Všetci naši športovci predviedli naozaj pekné zápasy, ktoré sú odzrkadlením ich svedomitej prípravy na toto podujatie. Najmä dievčatá mali náročné duely, pretože neboli zvyknuté na takúto silnú konkurenciu. Preto ma umiestnenia, ktoré svojou bojovnosťou a nasadením dosiahli, veľmi potešili. Zlaté medaily si vybojovali Saška Halajová a Saška Bobáľová. Patrícia Bokorová obsadila striebornú priečku, no v podstate porazila pretekárku, ktorá vyhrala váhu, ale v konečnej bilancii mala Paťa na konte menej bodov, čo ju odsunulo na 2. miesto. Takže bola z toho trošku nešťastná, keďže od zisku medaily zlatého lesku ju delil naozaj len krôčik. Pekné boje zvádzali aj chlapci, pričom vyzdvihnúť musím najmä výkon Adama Šišáka, ktorý začal naozaj veľmi pekne zápasiť a dosahovať víťazstvá. Bojovnosť a nasadenie prejavil aj Nikolas Kočiš. Pochvalu si zaslúži aj Róbert Krutek, ktorý je ešte len prvý rok v dorasteneckej kategórii a už zápasil za juniorov, kde si vybojoval bronzovú medailu. Určite to nemal ľahké, keďže juniori sú od neho starší o 3 roky, sú silnejší, technicky vyspelejší. O to viac ma jeho medailový zisk potešil. Ďalšou medailou do našej výpravy mohol prispieť Matej Halaj, ktorý napokon obsadil 4. miesto. Veľmi pekne zápasi aj David Joachim, ktorý vo svojej váhovej kategórii do 27 kg nemal súpera a tak nastúpil v kategórii do 30 kg. V nej jeden zápas dotiahol do víťazného konca. Keby sa mu bolo podarilo zvíťaziť ešte v jednom stretnutí, tak mohol obsadiť 3. priečku. Podal však dobrý výkon, pretože najmä pri mladších športovcoch je váhový rozdiel citeľnejší. Tiež ma teší, že v hodnotení klubov sme spomedzi 28 skončili na 7. mieste. Podotýkam, že prvých päť priečok obsadili kluby, ktoré mali na podujatí 40 – 45 športovcov, teda aj pravdepodobnosť medailových ziskov bola v porovnaní s nami oveľa vyššia. Podujatie prebiehalo na vysokej úrovni, v štýle európskeho pohára, pričom bolo kvalitne elektronicky zabezpečené. Na záver by som chcel vysloviť poďakovanie za podporu nášho klubu pánom Vrabcovi, Vargovi, Križanovskému, Dankovi, Rákošovi a mestu Lučenec.“

1. Mesto necháva Košičanov platiť za parkovanie aj ďalej
  2. Javorina otvorila svoj tretí showroom na Slovensku
  3. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  4. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  5. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  6. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!
  4. Arabská exotika: Top hotely v Ománe
  5. Pracujú vo svojich komunitách. Má Slovensko lokálnych lídrov?
  6. Boj o vedenie radnice v známom kúpeľnom meste
  7. Polus Market – trh v srdci nákupného centra
  8. Ako dostať akné pod kontrolu? Odhaľte jeho príčiny!

Fiľakovo nedalo Kalinovu šancu, v Poltári gól nepadol

Výsledkový sumár víkendových zápasov Tipos III. ligy Stred.

Carnage Night v Poltári: Opasky zobrali Taliani (+ FOTO)

Galavečer Carnage Night v Poltári zapísal svoju šiestu kapitolu.

Polícia hľadá vinníka nehody nad Opatovou

Práceneschopnosť zranenej ženy je dlhšia ako 42 dní.

Štvrtá septembrová sobota patrila deviatemu ročníku súťaže vo varení Brdárskej kapustnice.

Jazdkyňa Antalíková je trojnásobnou národnou šampiónkou

Podarilo sa to. Marianna Antalíková sa po tretíkrát stala majsterkou Slovenska v parkúre v kategórii pony.