Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Hrnčiarska Ves, Vinica a Strehová rozdávali gólové prídely

Futbal muži, V. liga D - výsledky a komentáre z 19. kola.

Hrnčiarska Ves – Hajnáčka 12:0 (3:0)

Góly: Fusek 3, Hozdek 3, Dyma 3, Halaj 2, Marunčák. ŽK: Hanyus. Rozhodoval: Milan Bariak. Divákov: 90. Hrnč. Ves: Kulich – Kubolka, Kováč, Durec, Tóth – Dyma, Gabľas, Oláh, Halaj – Gibaľa, Fusek (A. Rončák, Lempochner, Marunčák, Hosek, Hedvigyi). Hajnáčka: Pelle – Ruszó, Rácz, Genszky, Hanyus – Urban, Vilhan, Mede, Rácz – Vašš, Mede.

Domáci chceli potvrdiť dobrý výkon z predchádzajúcich zápasov. Od úvodu sa pustili do súpera, čo sa odzrkadlilo na skóre už v prvom polčase. Dva góly dal Fusek a vsietil aj Halaj. V druhom polčase autorom troch gólov bol striedajúci Hostek. K úspešným strelcom sa pridali Marunčák a Fusek. Vedenie klubu ďakuje hráčom za skvelý výkon a divákom za povzbudzovanie. Informácie poskytol Ján Talán.

Tomášovce - S. Ďarmoty 0:1 (0:0)

Góly: Havrila. ŽK. Petik. ČK: Petik, Vilhan. Divákov: 80. Tomášovce: Vilhan – Segeč, Fleško, Budinec, Slosiar – Bárta, Mišo, Petik, Ambróš – Repka, Laššák (Skypala).

Na začiatku stretnutia mali domáci dve šance, ktoré nevyužili. Potom sa hra vyrovnala, šance boli na oboch stranách. Druhý polčas sa zväčša odohrával medzi 16–kami. Domáci v snahe vyhrať zápas urobili v závere chybu v obrane, brankár fauloval hráča a z jedenástky dal rozhodujúci gól Havrila. Informácie poskytol Miroslav Sopóci.

D. Strehová – Lubeník 6:1 (1:1)

Góly: Korbeľ 3, Kminiak 2, Žilka (11m) – Kolesár. ŽK: M. Hriň, R. Hudec – Micheľ, Šaulík. ČK: Kurek. Rozhodoval: Ján Havran. Divákov: 200. D. Strehová: D. Hriň – Báťka, Žilka, R. Hudec, Drozd – M. Hriň, Abelovský, Sokol, Korbeľ – Kminiak, Kollár (Nagy, Tóth, Oláh). Lubeník: Laciak – Vývlek, Šaulík, Solvári, Kurek – Kochan, Levický, Micheľ, Halmo – Kolesár, Nušel (Fandák, Rusó, Belan).

V 11. min. po Korbeľovom zdravom prieniku sa dostal za chrbát obrany Kminiak a povedľa brankára vsietil úvodný gól stretnutia. V 14. min. sólový prienik cez celé ihrisko zakončil Kolesár strelou do náručia domáceho brankára. V tej istej minúte z protiútoku Korbeľ trafil tyč. V 27.mi. po centri Kminiaka Kollár z troch metrov netrafil bránu. V 40. min. domácemu brankárovi vypadla z rúk lopta a Kolesár cez prsty brankára dotlačil loptu do siete. V 59. min. po faule Kureka v pokutovom území a následnom udretí Korbeľa bol vylúčený Kurek. Pokutový kop s istotou premenil Korbeľ - 2:1. V 65. min. Kminiak premenil nájazd - 3:1. V 73. min. Korbeľ z priameho kopu prekvapil brankára strelou pomedzi nohy – 4:1. V 77. min. Nušel fauloval v pokutovom území Kminiaka a pokutový kop premenil Žilka – 5:1. V 90. min. Korbeľ z hranice pokutového územia strelu k tyči uzavrel na konečných 6:1. Informácie poskytol Ján Hriň.

Nenince – Vinica 0:6 (0:2)

Góly: Nemčok 4, Antal, Šúth. ŽK: Régy, Hampachel. ČK: Hampachel. Rozhodoval: Kaliňák. Divákov: 200. Nenince: Deneš – Schmidt, Hampachel, Gemer, Nozdrovický – Miškei, Krivánsky, Kati, Lichvar – Rég, Gereg (Sebenský, Zivák, Bača, Kuzma). Vinica: Geregai – Régy, Brezovský, Šúth, Boroš – Zachar, Halko, Gál, Antal – Nemčok, Budi (M. Pobori, T. Pobori, Tóth, Zigmond, Doboš).

Na domácom ihrisku sa hral derby zápas. V 15. min Zachar prebral loptu, prešiel skoro celé ihrisko a loptu dotlačil do siete Nemčok - 0:1. V 17. min. sa Antal dostal k lopte a zvýšil na 0:2. V 75. min. Hampachel fauloval na 16–ke, dostal červenú kartu, hostia kopali priamy kop a Nemčok trafil bránu - 0:3. V 80. min. Nemčok kopal priamy kop a zvýšil na 0:4. V 83. min. domáca obrana vyrobila veľkú chybu a Šúth zvýšil na 0:5. V 86. min. si do tretice postavil loptu na priamy kop Nemčok a krásnym gólom zakončil zápas - 0:6. Informácie poskytol Vojtech Fekete.

Radzovce – Tornaľa 3:1 (3:0)

Góly: Ádam, Nagy, Tóth – Jankóšik. ŽK: Tóth – Drnaj. Rozhodoval: Kollár. Divákov: 150. Radzovce: Czene – Perenčei, Baláž, A. Baláž, Molnár – Tóth, Fajd, Felšó, Kelemen – Nagy, Ádam (Števove). Tornaľa: Juhász – Drnaj, Duczman, Halász, Albert – Balog, Petík, Farkaš, Jankóšik – Kľuka, Válint (Jaczo, Dobiáš).

Domáci nastúpili bez viacerých hráčov základnej zostavy, ale na ich výkone sa to neodzrkadlilo. Súpera prevýšili vo všetkých parametroch a tromi peknými gólmi rozhodli o osude prvého polčasu. V druhom polčase tempo hry upadlo, hralo sa väčšinou medzi 16–kami. Skórovať sa podarilo už len hosťom. Informácie poskytol Vojtech Bratinka.

Servis

Ostatné výsledky 19. kola: Príbelce - Sklabiná 1:1, Čebovce – Hnúšťa 3:2.

2. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  3. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  4. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  5. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  8. O levočský „nanozázrak“ sa zaujíma európsky trh
  9. Pracujete v IT? Táto slovenská firma neustále prijíma ľudí
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
  1. Chief of Slovak Telekom: We care about the future of Slovakia
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

VÍKENDOVÝ SERIÁL: V Ľuboreči prežila detstvo a mladosť Elena Maróthy-Šoltésová

Šoltésová bola prozaičkou, redaktorkou a bola aj predsedníčkou spolku slovenských žien Živena.

Na snímke  bývalá fara v obci Ľuboreč v Lučeneckom okrese, postavená na mieste staršej farskej budovy, v ktorej vyrastala Elena Maróthy-Šoltésová.