Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

A. Dragúň: Podbrezová nás dostala von zo súťaže

Vysoká domáca prehra Ružinej so súperom z Horehronia znamená pre Novohrad stratu II. ligy.

Úvodný gól stretnutia mal už v 1. min na kopačkách domáci kapitán Tomáš Boháčik (v zelenom drese).Úvodný gól stretnutia mal už v 1. min na kopačkách domáci kapitán Tomáš Boháčik (v zelenom drese). (Zdroj: MARCELA BALLOVÁ)

RUŽINÁ. Je rozhodnuté. Nováčikovi z Ružinej sa nepodarilo zachrániť II. ligu pre Novohrad. Po vysokej domácej prehre s Podbrezovou je jasné, že do konca súťaže sa TJ Baník z tabuľkového suterénu nepozviecha. V prvom jarnom kole aktuálnej sezóny zaznamenali Horehronci štyri presné zásahy do siete Ružinej. Rovnaký počet gólov nasúkali nováčikovi aj v sobotňajšom (18.5.) 31. kole. Domácim tentokrát nebolo súdené dotiahnuť sľubné príležitosti do úspešného konca.

Úvodný gól stretnutia mal na kopačkách už v 1. min domáci kapitán Boháčik, ale z uhla neprekonal gólmana železiarov Baláža. Vzápätí sa potvrdilo známe futbalové pravidlo: nedáš - dostaneš! a v 2. min zariadil Havrilko prvú zmenu na svetelnej tabuli - 0:1. Potom sa hra prelievala z jednej strany na druhú, hral sa rýchly, útočný futbal, s množstvom šancí na obidvoch stranách. Najväčšie príležitosti na zrovnanie skóre zahodil Štajer. Tesne pred koncom prvého dejstva mohol zvýšiť opäť Havrilko, no Michalík sa blysol bravúrnym zákrokom. Ani v druhom dejstve domáci nepoľavili a vypracovali si územnú prevahu, z ktorej však gól nevyťažili. V 82. min sa opäť menilo skóre, keď sa po rohovom kope nemýlil striedajúci Szöke - 0:2. To bol zlomový moment stretnutia, po ktorom sa už domáci nespamätali. Naopak, hostia prikrášlili výsledok v záverenčnej pätminútovke ešte dvoma gólmi - 0:4.

Hlasy trénerov

Anton Dragúň, tréner TJ Baník Ružiná: "Z matematického hľadiska môžem skonštatovať, že nás Podbrezová dostala von zo súťaže. Je to nevyspytateľné mužstvo, ktoré dokáže vyhrať vynikajúcim spôsobom. My sme prehrali s mužstvom Podbrezovej všetky zápasy, ono prehralo s našimi konkurentmi bojujúcimi o záchranu. Žiaľ, dnes mal súper svoj deň. Rýchly úvodný gól nás uzemnil. V prvom dejstve Štajer nevyužil dve čisté šance, pričom v druhej polovici prvého polčasu sme mali šancu otočiť zápas. Druhý gól nás už zlomil. Podbrezová má naozaj schopné mužstvo a som presvedčený o tom, že keby bolo vždy koncentrované tak výborne, ako dnes, tak do ligy určite patrí. Malo však nepochopiteľné výkyvy.

Jaroslav Kentoš, tréner ŽP Šport Podbrezová: "V prvom polčase sa hral výborný útočný futbal s kombinačnými akciami na obidvoch stranách. Veľmi skoro sme sa ujali vedenia a potom sa iniciatívy chopili domáci. Šance na skórovanie boli na jednej i druhej strane. Úroveň prvého polčasu bola naozaj veľmi vysoká. V druhom polčase mal súper miernu prevahu, no druhým gólom sme ho zlomili a domáci hráči akoby stratili motiváciu. Naše víťazstvo je podľa mňa zaslúžené. Po predošlých dvoch domácich prehrách sme sa na toto stretnutie nejak zvlášť nepripravovali, pretože aj na Dubnicu i Bardejov sme sa pripravovali zodpovedne. Žiaľ, v týchto dueloch sme síce mali značnú hernú prevahu, no nepremenili sme šance a v dueli s Dubnicou dokonca ani jedenástku. V týchto zápasoch ešte naša šanca na postup žila. V týždni pred zápasom v Ružinej som musel popracovať na psychike hráčov, pretože boli trošku morálne dole. Dnešným zápasom vlastne začíname prípravu na novú sezónu."

Fakty zo zápasu

TJ Baník Ružiná - ŽP Šport Podbrezová 0:4 (0:1)

Góly: 2. a 85. Havrilko, 82. Szöke, 90.+ Tubonemi. ŽK: 52. Líška, 74. Peciar - 22. Morháč, 55. Minčič, 57. Kupčík. Rozhodovali: Samotný - D. Hrčka, Vindiš. Divákov: 210.

TJ Baník Ružiná: Michalík - Daško, Hladík, Peciar, Urbánek - M. Líška, Marko - Gligorov (74. Blaščík), Štajer (60. Máč), Kamendy (60. Mashike) - Boháčik.

ŽP Šport Podbrezová: Baláž - Morháč (88. Greško), Minčič, Kožička, Snitka - Havrilko, Kochan, Kupčík, Pančík (83. Čekovský) - Tubonemi, Podio (75. Szöke).

3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  4. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  5. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  6. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  7. Už iba dnes si môžete predplatiť SME.sk na rok len za 28 eur
  8. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  9. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  10. Oktagon 20: Pikantné súboje prinesú aj zápas o titul!
  1. Fokus očná optika sa stala exkluzívnym partnerom značky Nikon
  2. Turizmus za účelom estetickej chirurgie v čase pandémie
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Akčný výpredaj v PLANEO Elektro – to sú ceny nižšie až o 60 %!
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  10. Nakupujete online? Toto potrebujete vedieť 4 908

Župa má plán na rýchle a efektívne očkovanie, jej iniciatívu víta aj primátorka Lučenca

Vicežupan Ondrej Lunter predstavil manuál, ktorý môže poslúžiť aj iným krajom. Na ťahu je štát.

Podpredseda BBSK Ondrej Lunter predstavil konkrétny manuál rýchlej a efektívnej vakcinácie.

Koronavírusom sa doteraz nakazila tretina zamestnancov mestského úradu vo Fiľakove

Mestský úrad a mestské organizácie využívajú aktuálne v čo najväčšej možnej miere prácu z domu.

ilustračné foto - Budova mestského úradu vo Fiľakove.