Piatok, 21. september, 2018 | Meniny má Matúš

Lučeneckí dorastenci zabojujú o titul

Dejiskom finálového turnaja majstrovstiev Slovenska bude túto sobotu (15.6.) ZŠ Vajanského v Lučenci.

Dlhodobú časť dorasteneckej extraligy vyhrali lučeneckí pingpongisti. Túto pozíciu by chceli potvrdiť aj na finálovom turnaji majstrovstiev Slovenska.

LUČENEC. V základnej časti stolnotenisovej extraligy dorastencov kraľovalo družstvo STK Lučenec–Kalinovo. Novohradčania nazbierali 32 bodov (desať víťazstiev, jedna remíza). Rovnaký počet bodov získali aj hráči ŠK ŠOG Nitra A. Vo vzájomnom zápase týchto tímov, ktorý sa skončil 5:5, však boli o jeden set úspešnejší pingpongisti zo stredného Slovenska a vďaka tomu obsadili po dlhodobej časti súťaže prvú priečku. Štyri najlepšie tímy budú o medaily bojovať na finálovom turnaji. Jeho dejiskom bude v sobotu 15. júna Lučenec, konkrétne telocvičňa Základnej školy na Ulici Vajanského (od 10.00 h).

„Potešilo ma, že sme vyhrali základnú časť súťaže. Je to krásne, túžil som po tomto prvenstve, aby sa finálový turnaj hral u nás. Diváci budú môcť vidieť dobrý stolný tenis,“ hovorí tréner i predseda STK Lučenec–Kalinovo Jaroslav Adámek. Základnú zostavu lučeneckého družstva väčšinou tvorili Ingemar Péter, Michal Adámek a Peter Turček, hráč ŠK Mostex Rača, ktorý je na juhu Banskobystrického kraja na hosťovaní.

Súperom Lučenčanov budú tímy ŠK ŠOG Nitra A, ŠK ŠOG Nitra B a Oravan Námestovo. „Nitrianske béčko je skoro rovnako silné ako áčko, zdolať Námestovo tiež nebude jednoduché. Našim snom je získať titul, chceme potvrdiť prvé miesto, ale budeme to mať veľmi ťažké. Na druhej strane sa však predstavíme doma. Záležať bude na aktuálnej forme hráčov i na šťastí. Vďaka bonifikácii máme o jeden bod viac než áčko Nitry a o dva body viac ako béčko Nitry,“ vyjadril sa J. Adámek.