Piatok, 9. december, 2022 | Meniny má Izabela

Zs. Horváth: Našim hráčom by som doprial III. ligu

Kalinovo má za sebou vydarenú sezónu. Futbalisti Baníka opäť zasiahnu do bojov v Slovenskom pohári.

Na slovíčko so Zsoltom Horváthom, prezidentom FK Baník Kalinovo.

KALINOVO. Futbalisti Kalinova majú za sebou vydarenú sezónu. V ročníku 2012/2013 obsadili spomedzi 16 tímov vynikajúcu 2. priečku. V 30 dueloch sa 19-krát tešili z víťazstva, šesťkrát si podelili body so súpermi a päťkrát okúsili trpkosť prehry. Na konto si pripísali 63 bodov. Strelci Baníka zaznamenali 59 presných zásahov do súperových brán, kalinovská obrana inkasovala 30 gólov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako hodnotíte uplynulú sezónu z pohľadu jednotlivých zápasov?

SkryťVypnúť reklamu

Po ďalšej sezóne sme starší a skúsenejší. Uplynulý ročník nám priniesol veľa radosti a v porovnaní so sezónou 2011/2012 aj viac pozitívnych zážitkov a úspechov. Verím, že to teší nielen mňa, ale aj našich hráčov, fanúšikov, sponzorov a priaznivcov. V ročníku 2011/2012 sme obsadili 3. priečku a zabezpečili si tak miestenku do Slovnaft Cupu. To nabudilo nielen našich hráčov, ale aj funkcionárov a sponzorov. Chceli sme tento úspech zopakovať, respektíve dosiahnuť ešte lepšie výsledky. Opätovná účasť Kalinova v Slovenskom pohári by potvrdila kvalitu jeho mužstva a tiež bola odzrkadlením systematickej práce v klube.

Zárukou kvality bolo aj to, že jesenný káder zostal v podstate nezmenený. Hráči boli vyhranejší, skúsenejší. K zmene došlo len v prípade Máča, ktorého sme vymenili za Romana Balaška z TJ Baník Ružiná, ktorý vystužil našu defenzívu. Jeho kvality sme využili aj v inej hernej činnosti mužstva.

SkryťVypnúť reklamu

Futbalová jar odštartovala so značným oneskorením, keďže bolo nepriaznivé počasie. Nechápem, prečo zväz neuvažuje, respektíve neuvažoval o odohraní niekoľkých kôl aj na jeseň 2012. Prvé tri kola sa tak museli dohrávať. Kládlo to veľké nároky najmä na kondičnú pripravenosť hráčov. Bolo potrebné, aby si zosúladili pracovné povinnosti s nabitým programom tréningov a zápasov. Napokon, na slovenské pomery odohrali futbalisti v máji veľa zápasov.

V minulosti som sa viackrát vyjadril, že súťaž, v ktorej Kalinovo aktuálne účinkuje, je náročná a najmä vyrovnaná. Každé mužstvo môže pozitívne prekvapiť a tiež sklamať. Od začiatku jari viacero tímov bojovalo o 2. priečku, najmä Kalinovo, Čadca, Dolná Tížina a Brusno. Futbalovú jar sme odštartovali pekným víťazstvom nad Žiarom (4:0). Nesmierne nás potešil plný bodový zisk u ašpiranta na 2. miesto, v Čadci (1:0). Potom sme dosiahli povinné domáce víťazstvo s posledným Zvolenom. 1. mája sme sa predstavili v Žiline, kde sa začiatok duelu pre finále SC posunul na 10.30 hod. V tomto dueli nás domáci prevýšili po všetkých stránkach. Prejavila sa výhoda B tímu, ktorý môže čerpať z corgoňligového kádra. Proti nám nastúpil aj Pečovský, člen reprezentačného kádra SR. Na tento zápas však chlapci rýchlo zabudli, pretože už 5. mája dosiahli trojgólové víťazstvo v Bytči (4:1). Podotýkam, že na jeseň sme s týmto súperom iba remizovali. 8. mája sme na domácom trávniku deklasovali Banskú Štiavnicu 5:1 a o štyri dni neskôr sme nedali žiadnu šancu Kysuckému Novému Mestu, ktoré sme zdolali rozdielom triedy (4:0). 19.5. sme cestovali do Brusna, ktoré v tom čase atakovalo 2. priečku. Jeho mužstvo je doplnené hráčmi Podbrezovej a B. Bystrice. Ich agresívny štýl nám veľmi nevyhovoval. Na ich tvrdosť a lojalitu rozhodcov, keď fauly domácich hráčov zostali nepotrestané, sa však nemôžeme vyhovárať. Prehrali sme 0:2. V ďalšom domácom dueli sme zdolali nebezpečnú Liptovskú Štiavnicu 2:0. Potom sme vycestovali do Krásna, ktoré patrí medzi najtvrdšie, až zákerne hrajúce mužstvá v súťaži. Dole klobúk pred chlapcami za dosiahnutú remízu 0:0. Posledné zápasy sezóny mužstvo zvládlo na výbornú – domáce víťazstvo nad Závažnou Porubou (5:0), výhra v Tisovci (3:1) a tiež víťazstvo nad banskobystrickým MFK 2:1. Rád by som vyzdvihol domáce víťazstvo nad Dolnou Tížinou 2:1, pretože podľa mňa to bol najkvalitnejší súper a zápas mohol uspokojiť aj tých najnáročnejších divákov.

SkryťVypnúť reklamu

Po tejto stručnej analýze jednotlivých zápasov, s prihliadnutím na minimálne bodové straty, musím vyjadriť nesmiernu spokojnosť s predvedenou hrou a tiež s prístupom hráčov. Nesmieme zabudnúť, že sme malý klub a občasný pokles formy v niektorých dueloch je ospravedlniteľný. Takže veľká spokojnosť a veľké ďakujem našim hráčom, trénerovi, sponzorom a divákom, ktorí nám fandili. Najmä tým, ktorí nás pravidelne chodili povzbudiť aj na vonkajšie zápasy.

Ako hodnotíte jednotlivcov?

Nemám vo zvyku hodnotiť hráčov jednotlivo, pretože futbal je kolektívny šport a každý člen kolektívu je nesmierne dôležitý, či odohrá celý zápas alebo len niekoľko minút. Pre trénera je dôležité, že kedykoľvek zasiahne do zápasu hráč z lavičky, tak to nezmení koncepciu hry, ani nezníži jej kvalitu. V tomto duchu chceme pokračovať aj v blížiacej sa sezóne.

Tesne po skončení ročníka sa začalo hovoriť o možnom postupe Kalinova do III. ligy Východ...

Bolo jasné, že žilinské béčko nemá v súťaži konkurenciu. Nebolo však zrejmé, či bude chcieť postúpiť s prihliadnutím na pripravovanú reorganizáciu súťaže. Preto sme sa snažili podávať čo najkvalitnejšie výkony, aby sme boli pripravení aj na scenár, keď Žilina nevyužije možnosť postupu do III. ligy a zväz účasť v tejto súťaži ponúkne nám. Akceptačný list sme SsFZ poslali. Napokon sa však opak stal pravdou. Netvrdím, že sme nemali chuť vyskúšať si III. ligu. Nechcem, aby to vyznelo veľkohubo alebo nenásytne, ale našim futbalistom by som doprial vyššiu súťaž. Máme mladých hráčov, ktorých futbalová budúcnosť môže byť spojená s vyššou súťažou a v prípade ich dobrých výkonov aj s mužstvo pôsobiacim vo vyššej súťaži. Tiež máme starších, skúsenejších hráčov, ktorí sú už niekoľko rokov oporami mužstva a mohli by zaručiť úspechy aj v III. lige a tiež by si zaslúžili hrať túto súťaž. Predpokladám, že v III. lige by sme sa museli popasovať s ťažšími súpermi, v radoch ktorých nechýbajú hráči z vyšších súťaží. Naši futbalisti by tak získali nové, cenné skúsenosti. Pripraviť klub na vyššiu súťaž, najmä čo sa týka finančnej stránky (štartovné, zálohové platby na rozhodcov, cestovné náklady, strava pre hráčov, posilnenie kádra) určite nie je jednoduché. Nevadí, zostali sme v Majstrovstvách regiónu Stred, v súťaži, ktorá má svoju kvalitu a pre našich hráčov je tu ďalšia výzva potvrdiť svoje kvality. Dúfam, že zo svojich ambícií nepoľavia. Veď nás čaká asi najťažší ročník za posledné roky, pretože podľa dosiahnutých výsledkov budú mužstvá zaradené v rámci reorganizácie do ďalšieho ročníka 2014/2015. Počet adeptov na postupové priečky zaručujúce účasť v III. lige sa určite rozrastie. Takže to, čo sa nám nepodarilo v uplynulom ročníku, môže sa podariť v tom nastávajúcom. Preto budeme ešte viac potrebovať hlasivky našich fanúšikov a všetkých milovníkov dobrého futbalu z blízkeho i vzdialenejšieho okolia v našom areáli radi privítame. Budeme sa snažiť o to, aby sme ich nesklamali.

Letná príprava na novú sezónu odštartovala. Plánujete zmeny v kádri, nákupy hráčov, respektíve sa budete spoliehať na nosnú kostru skúsených hráčov z ročníka 2012/2013?

Letnú prípravu sme začali 1. júla v domácom prostredí. Našou snahou je vždy udržať káder. Máme záujem o hráčov, ktorým u nás skončilo hosťovanie a urobíme maximum pre to, aby sme ich opäť mohli privítať v našej kabíne. V Ružinej vypršalo hosťovanie Máčovi. Dúfam, že svoje kvality zúročí v prospech nášho mužstva tak, ako to robil na jeseň 2012. Bez gólov sa nedá vyhrávať. Jar sme dokázali uhrať aj bez neho, ale jeho prítomnosť by zvýšila konkurenciu v mužstve a k Hazuchovi, ktorý patril k najčastejšie skórujúcim hráčov, by pribudol ďalší stroj na góly. Plán prípravných duelov už máme vypracovaný – 10.7.: Kalinovo – Kremnička, 13.7.: LAFC – Kalinovo, 17.7.: Kalinovo – Fiľakovo, 20.7.: Tomášovce – Kalinovo, 27.7.: Kalinovo – Podbrezová „19“. Možno, že do prípravy zaradíme ešte jeden zápas. Do úvahy prichádza streda 24.7. O tom však futbalovú verejnosť budeme včas informovať. No a čo sa týka veľkých nákupov, tak na tie je potrebná hlboká peňaženka. V tejto dobe každý zápasí s nedostatkov voľných finančných prostriedkov. No a tiež si myslím, že veľké nákupy ešte nemusia byť zárukou úspechu. My uprednostňujeme hráčov, ktorí v prvom rade chcú hrať za nás klub, takých, ktorí si uvedomujú naše reálne možnosti a takých, ktorí budú pravidelne trénovať.

Čo sa týka funkcionárskych postov, udejú sa v kalinovskom Baníku zmeny?

Realizačný tím zostáva nezmenený. Čo ma však nesmierne teší, že okrem funkcionárov sa do zabezpečenia chodu klubu zapája čoraz širší okruh ľudí. Nechcem zbytočne filozofovať nad pojmom funkcionár. Je dôležité, že vždy sa nájde okruh ľudí, ktorí si nájdu čas a dokážu si sadnúť za jeden stôl v prospech klubu, hľadajú a nachádzajú východisko na riešenie úloh a problémov. Ja vždy hovorím, že kto chce, hľadá spôsob a kto nechce, hľadá dôvod. Som presvedčený, že konsenzus týchto ľudí sa pozitívne prejavuje na dobrých výsledkoch mužstva, pretože hráči potrebujú podporu aj vtedy, keď sa im nedarí. Zároveň ich však treba adekvátnym spôsobom upozorniť na ich chyby, nesplnené očakávania.

Čo vás počas sezóny najviac potešilo a naopak, najviac sklamalo?

Na to som už čiastočne odpovedal pri predošlých otázkach. Čo ma však nesmierne teší, je súdržnosť nášho kolektívu, dobrá kombinácia mladších a starších hráčov. Tiež ma teší pomerne vysoká účasť divákov na domácich zápasoch, čo je tiež zrkadlom záujmu o náš klub. Viac by som sa potešil, keby sa nám vďaka ďalším sponzorom podarilo vylepšiť podmienky pre hráčov a zvýšiť úroveň ich pripravenosti na zápasy, aby sme mohli našim divákom poskytnúť pekné športové zážitky a tiež pritiahli do nášho klubu šikovných a talentovaných futbalistov zo širšieho okolia. Tu nemôžem zabudnúť na všetkých tých, ktorí svojou prítomnosťou a aktivitami pomohli nášmu klubu, hráčom. Tiež nesmiem zabudnúť na také „maličkosti“, akými sú usporiadatelia, hospodári starajúci sa o ihrisko, výbavu hráčov a samozrejme na sponzorov. Sme malý a skromný klub. Potešíme sa každej maličkosti, ktorá pomôže nášmu klubu. No a čo ma už mohlo sklamať, keď sme skončili na 2. mieste a máme zaručenú účasť v Slovenskom pohári? Sklamalo by ma, keby sme v budúcom ročníku neobsadili priečku zaručujúcu postup do vyššej súťaže.

a.jpg

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Rodinná dovolenka: dvadsaťpäť hotelov v obľúbených letoviskách
 2. Vďaka kvalitným privátnym značkám na nákupoch zaručene ušetríte
 3. Nový spoločník v živote? Podporíte ním deti, ktoré to potrebujú
 4. Kapor a rezne vo sviatočnom menu? Poradíme, čo s použitým olejom
 5. Aby na Vianoce nič nechýbalo
 6. Fénix - Kultúrna pamiatka roka 2023: Keď história opäť ožíva
 7. Nový vlakový cestovný poriadok z vášho regiónu v denníku SME
 8. Kríza ako odrazový mostík slovenských startupov
 1. Rodinná dovolenka: dvadsaťpäť hotelov v obľúbených letoviskách
 2. Objavte miesto, kde v objatí troch riek vzniká výnimočné víno
 3. Auto na prenájom môže byť výhodné aj pre živnostníkov
 4. BILLA spolu so zákazníkmi pomôže aj pred Vianocami jednorodičom
 5. Plánujete budúci rok kúpu kosačky ?
 6. Vďaka kvalitným privátnym značkám na nákupoch zaručene ušetríte
 7. Kapor a rezne vo sviatočnom menu? Poradíme, čo s použitým olejom
 8. Nový spoločník v živote? Podporíte ním deti, ktoré to potrebujú
 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás 15 722
 2. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 7 602
 3. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý 5 922
 4. Nový vlakový cestovný poriadok z vášho regiónu v denníku SME 5 360
 5. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce? 5 004
 6. Deti cestujú do exotiky zadarmo 4 285
 7. Štvrtý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME 3 276
 8. Predaj osobných automobilov Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s. 3 165

Blogy SME

 1. Matej Farkas: S kolesami na hrane
 2. Štefan Vidlár: Na dvori Svatopluka
 3. Anton Kaiser: Vianočné zvyky a obyčaje
 4. Stano Kočiš: A.I.
 5. Eva Gallova: Moji milí Slováci, vrátil som sa!
 6. Štefan Vidlár: Amorove drony
 7. Soňa Kallová: Slovenská pošta
 8. Peter Štefãnik: Izraelská lekcia pre Róberta Fica
 1. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 14 691
 2. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 12 855
 3. Věra Tepličková: K zubárovi lacnejšie, len keď si dáte vyšetriť pipíka 11 869
 4. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 989
 5. Ján Valchár: Defekácia Putina a ruské nádielky Svätého Nikolaja 2 693
 6. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi I. 2 274
 7. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 259
 8. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 1 764
 1. Monika Nagyova: Trapas na Bibliotéke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 3. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 4. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 5. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 6. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 7. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Primátorka Lučenca Alexandra Pivková

V rozhovore nás zaujímala aj bytová výstavba v Lučenci či termín dokončenia novej plavárne a prípadné zmeny na mestskom úrade.


5 h
Medveď zrazený na rýchostnej ceste R2.

Úsek frekventovanej cesty, vedúcej aj Novohradom, pretína významný migračný koridor našej najväčšej šelmy.


11 h
ilustračné foto - BKM na palubovke Handlovej dosiahlo 100 bodovú métu.

Basketbalisti BKM pokračujú vo víťaznej sérii.


7. dec
Tím MŠK skončil zo stredoslovenských tímov v III. lige východ najvyššie. Na nevydarené posledné kolo však nezabúdajú.

Tréner MŠK Rimavská Sobota Eugen Bari hodnotí doterajší priebeh sezóny.


7. dec

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ako je možné minúť tisíce eur s telefónom v ruke? Vysvetlil operátor.


8 h

Obrovský kaštieľ bol blízko zániku, teraz ukrýva atrakciu, ktorá láka ľudí z celého Slovenska.


7. dec

Ak petíciou neuspejú, riaditeľ nemocnice chce držať hladovku.


17 h

Hygienici vyzývajú rodičov, aby do škôlky nedávali choré deti.


17 h

Blogy SME

 1. Matej Farkas: S kolesami na hrane
 2. Štefan Vidlár: Na dvori Svatopluka
 3. Anton Kaiser: Vianočné zvyky a obyčaje
 4. Stano Kočiš: A.I.
 5. Eva Gallova: Moji milí Slováci, vrátil som sa!
 6. Štefan Vidlár: Amorove drony
 7. Soňa Kallová: Slovenská pošta
 8. Peter Štefãnik: Izraelská lekcia pre Róberta Fica
 1. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 14 691
 2. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 12 855
 3. Věra Tepličková: K zubárovi lacnejšie, len keď si dáte vyšetriť pipíka 11 869
 4. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 989
 5. Ján Valchár: Defekácia Putina a ruské nádielky Svätého Nikolaja 2 693
 6. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi I. 2 274
 7. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 2 259
 8. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 1 764
 1. Monika Nagyova: Trapas na Bibliotéke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 3. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 4. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 5. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 6. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 7. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu