Strelecké hody baníkov

TJ Baník Ružiná - ŠK Futura Humenné 7:0 (5:0).

RUŽINÁ. V 5. kole Tipos III. ligy Východ mali futbalisti Ružinej strelecké hody. Humenčanov, ktorí sa tentokrát nezmohli ani na čestný gól, poriadne vyškolili z efektivity. O výsledku stretnutia domáci prakticky rozhodli už v prvom polčase, po skončení ktorého svetelná tabuľa ukazovala stav 5:0. Hosťom, ktorí pre lepšiu farebnú odlíšenosť museli duel odohrať v dresoch TJ Baník Ružiná, slúži ku cti, že neskladali zbrane a bojovali až do záverečného hvizdu rozhodcovskej píšťalky.

V prvom dejstve na trávniku jednoznačne dominovala domáca družina, keď sa do streleckej listiny zapísali dvakrát Juraj Líška, Blaščik, Kotora a Kinček. Polčasové skóre ešte mohli prikrášliť v 14. min. Gajdošík, v 38. min. Lukáč a v ideálnej pozícii sa ocitol aj Juraj Líška, ktorý v 20. min. sám zoči-voči gólmanovi Futury Bálintovi pálil tesne vedľa.

V druhom polčase hostia pridali a snažili sa skorigovať nepriaznivý stav stretnutia. V 62. a 70. min. mal na to dobré príležitosti Macej a v 66. min. Babin. Radovali sa však domáci, ktorí pridali ďalšie dva góly. Najprv sa v 73. min. nemýlil Jendrišek, ktorý len minútu predtým vystriedal na ihrisku Čonku a výsledok stretnutia spečatil svojim druhým gólom v tomto stretnutí Blaščik - 7:0.

Povedali po zápase

Marián Süttő, tréner TJ Baník Ružiná: „Vyhrali sme 7:0, čo k tomu dodať? Úvod zápasu bol z našej strany naozaj výborný. To, čo sme si povedali, bolo do bodky splnené. V druhom polčase tempo trošku upadlo, no tu musím vyzdvihnúť aj súpera, ktorý pôsobil serióznym dojmom a napriek nepriaznivému stavu neskĺzol do nejakej okopávačky. Takže dnešný výsledok ma naozaj teší. Postupne sa nám káder dopĺňa, keďže začínam mať k dispozícii aj hráčov, ktorí pauzovali pre zdravotné problémy - Blaščika, Juraja Líšku, Kinčeka, Kotoru a Jendrišeka. Matej Líška stále nie je celkom fit, síce dnes bol na lavičke, no nechceli sme riskovať. Takže podľa mňa to v tomto smere bude už len lepšie a verím tomu, že zvládneme aj najbližší zápas s košickou Lokomotívou k spokojnosti.“

Jozef Štafura, tréner ŠK Futura Humenné: „V prvom rade blahoželám trénerovi Süttőovi k vysokému víťazstvu. Sme si vedomí sily domáceho kolektívu, ktorý ešte nedávno účinkoval v II. lige. Prípravu na tento zápas nám skomplikovali zdravotné problémy. Nastúpili štyria dorastenci a neskúsenosť v takomto náročnom dueli sa naplno prejavila, keďže už po štvrťhodine domáci viedli 3:0. Neskladali sme zbrane, v druhom polčase sme počas dvadsiatich minút mali miernu prevahu, no z troch-štyroch vyložených šancí sme nedokázali skórovať. Napokon stačila naša chvíľková nepozornosť na to, aby domáci zvýšili na hrozivých 7:0. Napriek tomu si myslím, že naši chlapci v ťažkej situácii len s jedným náhradníkom sa nepoddali a bojovali až do konca. Žiaľ, dnes sme nestačili na lepšieho súpera, ktorý dominoval najmä v prvom polčase. Teraz musíme popracovať na tom, aby sme v nasledujúcom majstráku zvládli doma Martin a zvíťazili.“

Fakty zo zápasu

TJ Baník Ružiná - ŠK Futura Humenné 7:0 (5:0)

Góly: 6. a 35. Juraj Líška (obidva pok. kopy), 9. a 75. Blaščik, 12. Kotora, 26. Kinček, 73. Jendrišek. ŽK: 6. Bálint, 26. Šuľák, 32. Dysko (všetci Humenné). Rozhodovali: Trenčanský - Tománek, Martiš. Divákov: 250.

TJ Baník Ružiná: Michalík - Kotora, Cibuľa, Gajdošík, Boháčik (56. Rutkaj), Čonka (72. Jendrišek), Juraj Líška, Blaščik, Kinček, Štajer, Lukáč. Tréner: Marián Süttő.

ŠK Futura Humenné: Bálint - Peter Šuľák, Hreško, Pavo Šuľák, Legdan, Karnaj, Macej, Popik, Dysko, Ragan, Babin. Tréner: Jozef Štafura.