Premietajú pod holým nebom

Pojazdné kino zavítalo aj do Lučenca.

LUČENEC. Originálny kočovný typ „pen-air kina“ Letný Bažant Kinematograf v týchto dňoch zavítal aj do Lučenca. Od 1. do 4. septembra si môžete vychutnať dobré slovenské aj české filmy na Námestí republiky, kde sa premieta od ôsmej večer.

Dva známe retro-autobusy vyrazili na svoju cestu Slovenskom už v 21. júna a do 9.septembra už navštívili 34 miest. Lučenec je ich predposlednou zastávkou.

Skalným i novým divákom priviezli kolekciu piatich slovenských a českých filmov a rovnaký počet krátkych predfilmov od významných slovenských režisérov. Tento rok je poslednýkrát celá kolekcia výlučne na 35 mm filmových pásoch.

V nedeľu premietali český film Samotári, včera Polski film a dnes si môžete pozrieť film U mně dobry. Približuje príbeh šiestich priateľov, záhradkárov a rybárov, ktorí sa stretávajú v malebnej krčme u Buddyho. Ich pohoda, ktorá sa väčšinou spája s mastením mariáša končí vo chvíli, kedy sa jeden z nich stane obeťou falošných hráčov z vysočanskej tržnice a naši hrdinovia zákon do vlastných rúk. Na „nebezpečnom“ území tržnice, kde sa to hemží ľahkými dievčatami, pašerákmi, zlodejmi, podvodníkmi, ale aj úplatnými policajtmi sa pokúšajú získať späť svoje peniaze. Podarí sa im to vďaka ich kamarátstvu, odvahe, prešibanosti, istej dávke šťastia a hráčskemu esu – hochštaplerovi a ekvilibristovi Mistr Classovi.

V stredu na námestí premietajú česko - slovenský film Lóve. Ide o pravdivú milostnú drámu zo súčasnosti, ktorá sa odohráva na preiférii veľkomesta a jeho devíziou je silná autenticita prostredia. Projekt scenáristu a režiséra Jakuba Kronera film Lóve je podobne ako minuloročný úspešný Bratislava film, určený mladému divákovi s ambíciou zaujať aj staršiu cieľovú skupinu "rodičov". Hlavný hrdina Maťo(Michal Nemtuda), žije bezstarostný život bez pravidiel. Spolu so svojim kamarátom z detstva Tomášom(Jakub Gogál) kradnú autá pre autoservis. Maťov život sa radikálne zmení, keď spozná Veroniku (Kristína Svarinská) do ktorej sa zamiluje.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Novohrad

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Tisíce ľudí sa tešia z vyšších platov
  2. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  3. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  4. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  5. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  6. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  7. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  8. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 400
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 561
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 12 335
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 7 395
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 996
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 549
  7. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 555
  8. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 4 075
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu