Nedeľa, 24. október, 2021 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Maňkovi chýbali na výhru v prvom kole desatiny, stretne sa s Kotlebom

Ľudovít Kaník vo voľbách prepadol, Marián Kotleba ho predbehol o vyše päť percent.

Maňka vo svojej volebnej centrále.Maňka vo svojej volebnej centrále. (Zdroj: TASR)

Píšu redaktori týždenníkov MY:
Iva Zigová, Ľubica Mojžišová, Milan Suja, Kveta Fajčíková

Druhé kolo bude v sobotu 23. novembra.

Spravodajstvo minúta po minúte sme ukončili

((a))

1:44 Len pol percenta hlasov chýbalo Vladimírovi Maňkovi (Smer, KDH, SMK, SMS, ĽS, HZD, SZ), aby obhájil svoj post banskobystrického župana už v prvom kole. Získal 49,5 percenta. Druhého Mariána Kotlebu (LSNS) volilo 21 percent voličov, tretieho Ľudovíta Kaníka (SDKÚ, SaS, Most) pätnásť percent. Voliť prišlo 24,6 percenta oprávnených voličov.

Skryť Vypnúť reklamu

1:27 Po sčítaní vyše 99 percent hlasov má Maňka 49,4 percenta, Kotleba 21,3 a Kaník 15,1.

((vid))

1:25 "Víťazom volieb, nielen v Banskobystrickom kraji, je Marián Kotleba, pre ktorého je takýto výsledok pozvánkou do parlamentu. Z môjho pohľadu sa nespokojní voliči utiekajú k ďalšej slepej uličke," zareagoval na výsledky volieb Ľudovít Kaník.

Pre pravicu sú podľa neho výsledky v celoslovenskom merítku signálom, aby sa zamyslela sama nad sebou.

Myslí si, že so svojím tímom v kampani chyby neurobili. "Za výsledkom vidím skôr silný protestný tlak voličov, ktorí sú nespokojní so súčasnými politikmi."

0:59 Sčítaných je 92 percent hlasov, Maňka klesol pod 50 percent. Má 49,8, čo by znamenalo druhé kolo s Mariánom Kotlebom, ktorý má zatiaľ 21 percent. Tretí Kaník získal doteraz 15 percent.

Skryť Vypnúť reklamu

0:51 Vysoký zisk Mariána Kotlebu prekvapil aj kandidáta Smeru Vladimíra Maňku. „Extrémisti ukazujú jednoduché čierno-biele riešenia. Nesmieme to podceňovať,“ povedal.

"Výsledok Kotlebu je odrazom katastrofálnej ekonomickej situácie, ale najmä absolútnej krízy morálky," myslí si riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev.

man.jpg

Maňka v banskobystrickom sídle Smeru. Foto: TASR

0:48 Po sčítaní 78 percent hlasov Maňkov zisk padá a hrozí druhé kolo. Zatiaľ má 50,3 percenta, druhý Kotleba získal priebežne 20,7 a tretí Kaník 14,9.

0:43 Sčítaných je 65 percent hlasov, Maňka má priebežne 51,6 percenta, Kotleba 19,9 a Kaník 14,3.

0:40 Kandidát Smeru Milan Litva je prvým zvoleným poslancom Žilinského samosprávneho kraja z Turca. Zastupovať bude aj ďalšie štyri roky obvod Turčianske Teplice. Vo voľbách porazil teplického primátora Michala Sygúta (NOVA – DOHODA, OKS). Litva získal 991 hlasov, Sygút 595.

Skryť Vypnúť reklamu

„Aj bez výraznejšej volebnej kampane som vyhral s pomerne jasným náskokom. Ak mám byť úprimný, nečakal som to. Ľudia aj týmto spôsobom ocenili moju doterajšiu prácu, za čo im ďakujem. Budem sa snažiť, aby sme obyvateľom nášho regiónu udržali čo najlepšie životné podmienky, prípadne ich ešte zlepšovali,“ povedal Milan Litva, ktorý vo voľbách do zastupiteľstva uspel už po tretí raz za sebou.

Vo voľbách župana vo volebnom obvode Turčianske Teplice vyhral Juraj Blanár s 1 658 hlasmi.

0:19 Po sčítaní polovice hlasov je prvý Maňka, získal 51,9 percenta, druhý Kotleba 20,2 a tretí Kaník 13,8.

0:03 Sčítaných je 35 percent hlasov, Maňka by stále s 52 percentami vyhral v prvom kole. Kotleba mierne klesol, ale stále má 20,4 percenta. Tretí Kaník doposiaľ získal 13,5 percenta hlasov. Účasť je zatiaľ 23 percent.

23:45 Pomer hlasov medzi kandidátmi sa ani po sčítaní 20 percent hlasov nemení. Maňka sa drží nad 50 percentami, Kotleba nad 20.

23:32 Referendum za odvolávanie starostu obce Nemecká Jozef Murína v okrese Brezno je neplatné. Za odvolanie hlasovalo 430 obyvateľov, 97 bolo proti.

23:19 Po sčítaní takmer 11 percent hlasov vedie s 51,8 percentami Vladimír Maňka (Smer, KDH, SMK, SMS, ĽS, HZD, SZ). Druhý je Marián Kotleba (ĽSNS) s 20 percentami, tretí Ľudovít Kaník (SDKÚ, SaS, Most) s 13 percentami.

22:34 Kupovanie hlasov v obci Šimonovce preveruje polícia, hlásenie z obce Rimavská Seč sa zatiaľ nepotvrdilo.

Podozrenie na zvážanie k voľbám hlásili v Čiernom Balogu, no komisia ho nepotvrdila. Rovnako sa nepotvrdilo ani podozrenie z ovplyvňovania voličov v osade Pod kortínou v Žiari nad Hronom.

21:56 Krátko pred zatvorením volebných miestností v Nemeckej v okrese Brezno odvolilo v prvom okrsku zo 770 oprávnených voličov okolo 300, podobná je aj situácia v druhom okrsku.

V tejto obci sa okrem župných volieb koná aj referendum za odvolanie starostu. Hoci spojenie referenda a volieb spôsobilo, že volebná účasť určite presiahne celoslovenský priemer, referendum s veľkou pravdepodobnosťou úspešné nebude.

21:41 Necelú polhodinu pred zatvorením volebných miestností členovia komisie v Banskej Hodruši predpokladajú, že už nepríde žiadny volič. Ľudia tam chodili v menšom počte počas celého dňa. Z 561 ich odvolilo len 85.

gulas.jpg

Aj varením guľášu pred budovou obecného úradu si krátili čas čakaním na voličov členovia volebnej komisie v najmenšej obci Banskobystrického kraja Červeňany. Foto: TASR

21:36 Podozrenia z kupovania volebných hlasov preverovala dnes Obvodná volebná komisia v Rimavskej Sobote. V obci Šimonovce si podozrivých ľudí všimol starosta Ernest Lakatoš.

21:29 Možnosť voliť využíva v Banskobystrickom kraji vo večerných hodinách viac ľudí než dopoludnia a popoludní, účasť je však stále nízka. Uviedol to pre agentúru SITA predseda volebnej komisie Banskobystrického samosprávneho kraja Juraj Džmura s tým, že voľby v kraji naďalej prebiehajú pokojne a bez incidentov.

21:15 V známej lyžiarskej obci Mýto pod Ďumbierom majú hodinu pred koncom volieb účasť okolo 30 percent, čím s veľkou istotou prekročia celoslovenský priemer. Zapisovateľka volebnej komisie Dagmar Komorová to nepovažuje za prekvapenie, keďže prakticky na všetkých voľbách býva účasť voličov dobrá. Je to zrejme dané aj tým, že obec tvoria hlavne starší obyvatelia. Vekový priemer je tu 48 rokov.

21:13 Z 895 voličov v Brehoch pri Novej Bani neprišlo ani dvesto, účasť je slabá. Členovia komisie si krátia čas debatami medzi sebou či s ojedinelými voličmi.

Maňka aj Kaník vo svojich prieskumoch vyhrali

20.55 V základnej škole na Zlatom potoku vo Zvolene odvolil krátko po pol deviatej večer súčasný banskobystrický župan Vladimír Maňka. Do volebnej miestnosti prišiel spolu s manželkou, ktorá bola celý deň na seminári v Bratislave. Práve pre jej pobyt mimo Zvolena odložili voľby až na večer. V škole naňho čakala aj skupina novinárov a fotografov. Podľa informácie, ktoré mal Maňka od volebnej komisie, v okrsku doteraz odvolilo okolo 30 percent voličov.

20:48 V Hronskom Beňadiku evidujú nízku účasť, doteraz tam prišlo k urnám len 11 percent voličov. V porovnaní s minulými voľbami, keď ich zaznamenali do 50 percent, ide o výrazný pokles.

20:46 Necelé dve hodiny pred zatvorením volebných miestností smerujú vo Valaskej v okrese Brezno k 25- percentnej účasti.

„Za predpokladu, že by nám prišlo odvoliť ešte 25 ľudí, dosiahli by sme túto hranicu,“ povedala Silvia Krupová, zapisovateľka okrskovej komisie, ktorá sídli v obecnej knižnici. Kým počas dňa chodili voliť hlavne starší, po zotmení ich vystriedala mladšia generácia.

20:44 Niektorí Žiarčania dostali oznámenie o čase a mieste konania župných volieb do schránok dvakrát. Prvé hovorilo, že budú voliť v miestnom domove dôchodcov, druhé ich posielalo do priestorov základnej školy. Zmena, ku ktorej došlo pre rekonštrukciu sociálneho zariadenia, však dnes žiadne problémy nespôsobila.

„Nikto sa nezmienil, že by nevedel, kam má ísť voliť. Žiadne sťažnosti sme nezaznamenali,“ povedala zapisovateľka volebnej komisie v Základnej škole na Jilemnického ulici Zuzana Beliančinová.

20:42 Banskobystrický župan Vladimír Maňka zo Smeru aj protikandidát Ľudovít Kaník z SDKÚ si nechali spraviť vlastné predvolebné prieskumy. A obom vyšlo, že sa stanú víťazmi v druhom kole volieb.

20:24 Doposiaľ pokojný priebeh volieb v obvode Žiar nad Hronom hlási predseda tamojšej Obvodnej volebnej komisie Michal Žurav. Ako informoval Žurav, členovia ObVK navštívili 27 z 55 okrskov. „Nikde nám nenahlásili žiaden podnet,“ doplnil. Rovnaká situácia je podľa predsedu ObVK v Žarnovici Stanislava Hlavnu aj v okrskoch Žarnovice.

20:23 Po dvanástich hodinách od začiatku volieb do VÚC prišlo do oboch volebných okrskov v Kriváni voliť viac ako 330 ľudí. Celkovo je v obci zapísaných 1408 voličov.

Voľby do VÚC ľudí nezaujímajú

20:11 Predsedníčka jednej z volebných komisií v Krupine hovorí, že účasť vo voľbách je zatiaľ slabá. V miestnom kine Kultúra je však účasť stopercentná, zišli sa tam totiž heligonkári z celého Slovenska.

krupina_helig_490.jpg

Heligonkári v Krupine. FOTO: JÁN KROŠLÁK

19:47 V Kozelníku v okrese Banská Štiavnica doteraz odvolilo 35 zo 152 voličov. V obci stále pretrváva problém so signálom.

„Mobily máme položené na okne, telefonovať chodíme von,“ povedala predsedníčka volebnej komisie Monika Kučerová. Dodala, že internet im momentálne funguje, no máva výpadky.

19:38 Viceprimátor Detvy Ján Šiandor má podozrenie, že dnes sa v tomto meste kupujú voličské hlasy. Podal preto podnet na políciu, ktorá podozrenie preveruje.

„Prechádzal som po meste a videl som, že tam, kde je veľa Cigánov, sa dejú zvláštne veci: osoby vchádzajú do jedného bytu, potom z neho vychádzajú a idú rovno do volebnej miestnosti,“ povedal Šiandor.

19.00 Viac ako 101-ročná Banskoštiavničanka Mária Valentíková nevynechá žiadne voľby. Po prvýkrát využila možnosť voliť doma a svoj hlas odovzdala do prenosnej urny.

18.30 Predsedníčka volebnej komisie v domove dôchodcov vo Zvolene odmietla poskytnúť informácie. Klienti domova boli zhovorčivejší. Prezradili, že volili takmer všetci - hneď zrána. V domove je ich stopäťdesiat.

17:54 V známej pútnickej obci Staré Hory odvolilo podľa zapisovateľky Ľubice Matouškovej zatiaľ asi 15 percent oprávnených voličov. Bol medzi nimi aj legendárny športovec Benjamín Strmeň, ktorý zajtra oslávi deväťdesiatku. Je známy aj tým, že v roku 1924 prežil ako malé bábätko najničivejšiu lavínu v našich dejinách, ktorá sa zosunula z Krížnej na osadu Rybô. Dodnes opatruje kolísku, ktorá mu vtedy zachránila život.

Komisia si kráti chvíle čítaním či krížovkami

17:43 Starosta Lehôtky, obci v okrese Lučenec, je z volebnej účasti sklamaný. Z 280 voličov doteraz odvolilo len 45.

„Možno, že ešte príde 20, ale viac asi nie. Chodia voliť najmä dôchodcovia, mladých župné voľby nezaujali,“ hovorí Richard Laššan. Dodá, že ľudia majú všetkého dosť a aj tým, že neprišli voliť, ukázali svoju nechuť.

17:20 V horehronskej obci Hronec, ktorá je rodiskom herca Ladislava Chudíka, odvolilo doteraz z 950 zapísaných voličov 130. Zapisovateľka komisie Jaroslava Grolmusová informovala, že najstarším voličom je 96-ročný obyvateľ obce, ku ktorému išla komisia s prenosnou urnou.

17:05 Ako informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová, polícia v Banskobystrickom kraji prijala tri trestné oznámenia a niekoľko podnetov. Niektoré už preverila, iné sú v štádiu preverovania. U preverených sa nepotvrdilo, že by išlo o podozrenie z trestného činu či priestupku.

16:40 Voľby v obci Stará Kremnička v obvode Žiar nad Hronom majú podľa tamojšieho predsedu volebnej komisie Jozefa Dúbravského doposiaľ pokojný priebeh. V prípade potreby sú však v pohotovosti aj obecné hliadky.

16:28 Aj varením guľášu pred budovou obecného úradu si dnes krátili čas členovia okrskovej volebnej komisie v najmenšej obci Banskobystrického samosprávneho kraja Červeňany v okrese Veľký Krtíš.

16:13 V Obeckove v okrese Veľký Krtíš hodili do volebnej urny v priemere dve obálky za hodinu. Voličov odrádza aj dážď. Komisia si kráti chvíle čítaním či krížovkami.

16:07 Len pred niekoľkými minútami sa vydali v Dobrej Nive s prenosnou urnou za ôsmimi voličmi. Je medzi nimi aj starostova mama, ktorá je vo veku 93 rokov najstaršou obyvateľkou obce.

15:51 V obci Červeňany v okrese Veľký Krtíš dnes nezopakujú nulovú volebnú účasť, akú tam mali v druhom kole župných volieb v roku 2005 či v eurovoľbách v roku 2004.

15:48 Väčšina volebných miestností sa nachádza v budovách obecných úradov, škôl či kultúrnych domov. V Kremnici však volia aj v hasičskej zbrojnici a v Novej Bani napríklad v priestoroch kina či v bývalej horárni v časti Bukovina.

V osade Pod Kortínou sa podľa polície hlasy nekupovali

15:20 V žiarskej osade Pod Kortínou preverovali podozrenie z ovplyvňovania voličov. „Hliadka to preverila, nič také sa však nepotvrdilo,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

Rómovia v osade tvrdia, že im nikto nič neponúkal, viacerí boli voliť, no na meno kandidáta, ktorému dali hlas, si nevedeli spomenúť.

„Je nás tu veľa Rómov, tak sa také reči hovoria. No nám nič neponúkali. Boli tu aj policajti, pýtali sa, či nám niekto nedával peniaze alebo pijatiku, ale to nie je pravda,“ povedala obyvateľka osady Mária Kaločaiová.

kalocaiova_490.jpg

Obyvateľka žiarskej osady Pod Kortínou Mária Kaločaiová tvrdí, že im za hlasy nikto nič neponúkal. FOTO: SILVER JURTINUS

15:15 Okrsok na Mestskom úrade vo Zvolene má v zoznamoch aj bezdomovcov. V zozname má až 1600 zapísaných voličov, medzi nimi aj ľudí, ktorí ostali trvale bez strechy nad hlavou a nepriamo sa tak o nich stará samospráva.

14:24 Starosta Ostrej Lúky Juraj Jelok podľa ohlasov dedinčanov veľkú účasť vo voľbách neočakáva, nie sú, ako povedal, pre nich také zaujímavé ako komunálne alebo parlamentné. Tiež ešte nevolil; chystá sa popoludní spolu s manželkou. Z 247 voličov v obci doteraz odvolilo zhruba šesť percent.

14:22 V Budinej doteraz odvolilo 40 ľudí. „Predvečerom, keď otvoria krčmu, ich bude viac,“ hovorí starosta obce Marian Čerpák. Voliť môže ísť 215 Budinčanov. Čerpák si myslí, že župné voľby nevyburcujú k urnám ani polovicu.

14:14 Na pokojný priebeh volieb v kraji dohliada aj polícia, vo volebnom obvode Banská Bystrica zatiaľ nemuseli riešiť žiaden závažný problém. Krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová potvrdila, že v tomto volebnom obvode zatiaľ nezaznamenali ani žiaden podnet od občanov.

14:08 V banskobystrickej mestskej časti Rakytovce volia v netradičných priestoroch bývalej obecnej zvonice, presnejšie v prístavbe tohto objektu. Volebná účasť je zatiaľ nízka.

volby_rakyt_490.jpg

Volebná miestnosť je v prístavbe zvonice. FOTO: JÁN KROŠLÁK

13:27 V obci Praha si podľa starostu ľudia najskôr doma porobia a až pred večerom prídu voliť. V obci v okrese Lučenec je 69 oprávnených voličov. Do týchto chvíľ odvolili desiati.

„Chcel som byť prvý, aj som si preto privstal, ale predbehol ma jeden člen komisie,“ žartuje starosta Ján Karman. Bude rád, ak sa účasť vyšplhá na hranicu 40 percent.

13:10 Do budovy Mestského úradu vo Zvolene na Námestí slobody prichádzali dnes dopoludnia prevažne dôchodcovia. Je tu v rámci mesta zriadený volebný okrsok č. 5. Ako informovala predsedníčka okrskovej volebnej komisie Alžbeta Kučerová, členov komisie s volebnou urnou si z tohto okrsku vyžiadali aj traja obyvatelia neďalekého Domova sociálnych služieb na Štefánikovej ulici.

12:51 Cestou z volebných miestností v Nemeckej nás neďaleko Lučatína prekvapilo na kopci veľké stádo pasúcich sa oviec. Keďže je už po Mitrovi – období zháňania oviec do dolín, je to trocha netradičný jav. Valach Ján Dvoran zo Slovenskej Ľupče hovorí, že ešte stále sa ich oplatí vyháňať. Hoci dnešnú prácu vidí prakticky na celý deň, voľby by v ich závere ešte stihnúť chcel.

volby_pastier_490.jpg

Valach Ján Dvoran by voľby chcel stihnúť. FOTO: JÁN KROŠLÁK

12:41 Dopoludnia bolo v Stožku (okres Detva) voliť viac ako sto ľudí. Obec má 789 zapísaných voličov, dvaja z nich volebnú komisiu požiadali o prenosnú urnu.

12:29 V rodisku známej spisovateľky B. S. Timravy ľudí župné voľby nezaujímajú. Od rána prišli v Políchne zo 106 oprávnených voličov odvoliť len desiati. Starosta obce Pavel Kyseľ je pesimista. Myslí si, že do večera ich počet veľmi nestúpne. „Ak ich bude ešte o 15 viac, budem rád,“ hovorí Kyseľ.

12:24 Podľa predsedu Obvodnej volebnej komisie v Lučenci Jaroslava Juhaniaka sa voľby začali bez komplikácií. „Momentálne sú naši členovia v teréne, aby si sami overili priebeh volieb v niektorých okrskoch. Zatiaľ nemáme hlásené žiadne problémy,“ povedal.

11:45 Kandidát na banskobystrického župana, Ľudovít Kaník prišiel voliť do okrsku na banskoštiavnickej radnici krátko po jedenástej hodine. S manželkou a dvomi deťmi. Súčasný predseda samosprávneho kraja, Vladimír Maňka pôjde voliť o pol deviatej večer do volebnej miestnosti na Základnej škole M. Rázusa vo Zvolene.

11:17 V Ladzanoch pri Krupine čakali na prvých voličov po otvorení volebnej miestnosti približne pol hodinu. V obci je 248 voličov, v jedinom volebnom okrsku zatiaľ odvolilo 26 ľudí; starší aj mladí.

10:49 V prvom volebnom okrsku v Nemeckej je v týchto chvíľach rušno. Pravdepodobne je tam viac novinárskych štábov ako voličov, keďže sa v obci okrem župných volieb koná aj referendum o odvolaní starostu. Referendová a volebná komisia sedia v dvoch miestnostiach, väčšina voličov prechádza z jednej do druhej. V prvom volebnom okrsku zatiaľ volilo 63 zo 770 zapísaných voličov. Z nich iba traja nehlasovali v referende.

V Chrťanoch veria v 60-percentnú účasť

10:22 Starostka Buzitky Helena Ševčíková predpokladá maximálnu účasť v dnešných voľbách na 25 percent. Obec v okrese Lučenec je známa tým, že ľudia tu už vo viacerých voľbách volili takmer rovnako, ako bývajú priemerné výsledky volieb na celom Slovensku.

9:55 Volebná účasť vo zvolenskom okrsku na Záhonku je približne 5 percent. Volebnú miestnosť, ktorá je na vysokoškolskom internáte zatiaľ navštívilo 45 voličov. Prvý prišiel pätnásť minút po otvorení volebnej miestnosti. Na internáte má okrsok 965 zapísaných voličov.

9:46 Členovia volebnej komisie v Šoltýske začnú chodiť s prenosnou volebnou urnou o desiatej hodine.

9:40 V horskej obci Strelníky, ktorú v banskobystrickom regióne volajú aj Šajba prišlo počas prvých dvoch hodín voliť iba 20 zo 651 zapísaných voličov. Predsedníčka komisie Anežka Majerová konštatovala, že najviac ľudí chodí voliť ráno, keď si nakúpia a potom po 17. hodine, keď ukončia všetky domáce práce.

volby1_490.jpg

Voľby vo Zvolene. FOTO: JÁN KROŠLÁK

9:30 Počas prvých dvoch hodín odvolilo v Selciach pri Banskej Bystrici viac ako 20 z 833 zapísaných voličov. Predsedníčka komisie Zuzana Lepiešová povedala, že za nižšou účasťou môže byť nepriaznivé počasie. Celkovú účasť na voľbách odhadla na 22 percent.

9:19 Až 60-percentnú účasť vo voľbách odhaduje Pavel Hriň, starosta obce Chrťany. V tejto malej obci v okrese Veľký Krtíš zatiaľ volilo 16 zo 120 zapísaných voličov. Medzi prvými aj starosta Hriň.

9:08 Primátor Fiľakova Jaromír Kaličiak odhaduje 30-percentnú účasť. Sám pôjde voliť až večer. Vo Fiľakove žije približne 70 percent ľudí maďarskej národnosti.

V Nemeckej tiež hlasujú o odvolaní starostu

8:56 V dedinke Píla pri Žarnovici zatiaľ odvolili len dvaja z 98 voličov. Prvý prišiel až hodinu po otvorení volebnej miestnosti.

8:30 Stopäťdesiat zapísaných voličov majú v baníckej obci Špania Dolina. Ako povedala predsedníčka volebnej komisie Laura Mitterová počas prvej hodiny prišlo odvoliť 5 ľudí.

8:24 V rázovitej horskej obci Šoltýska v okrese Poltár ako prvý odvolil Vladimír Schlosser. Obec má 116 voličov, prevažne v dôchodkovom veku. Starosta obce Marián Habovčík predpokladá, že účasť bude vysoká, pretože starší ľudia sú disciplinovanejší voliči.

8:17 V žiarskom parku chystajú výlov pstruhov a súťaž v halászlé. Rybári preto volili už skoro ráno. „Hneď o siedmej. Vo volebnej miestnosti som bol medzi prvými. Toto je špinavá robota a nadlho, nemali by sme si kedy odbehnúť,“ povedal nám v rybárskych čižmách Marián Grúber.

8:00 V hriňovskom okrsku číslo 2 volilo za prvú hodinu 15 ľudí. Prvý prišiel o štvrť na osem.

7:52 Do volebnej urny v Obeckove za 45 minút od otvorenia nespadla ani jedna obálka. Volebnú miestnosť hneď po otvorení navštívili policajti.

7:48 V obci Nemecká budú mať súčasne s voľbami aj miestne referendum o odvolaní starostu.

7:00 Volebné miestnosti sú otvorené, voliť môžete až do 22. hodiny.

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 2. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 3. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 4. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 5. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 6. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 7. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato
 8. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor
 9. Tiguan eHybrid: bežné problémy plug-in hybridov sa ho netýkajú
 10. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov
 1. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 2. Zánovné vozidlá na slovenskom trhu za rok zdraželi až o 15 %
 3. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania
 4. Darujte úsmev dvakrát pre šťastie mnohých rodín
 5. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 6. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 7. Ako sa technologické spoločnosti starajú o bezpečnosť platieb
 8. Vyberte sa s nami za strašidlami. Žiadny strach, bude to zábava
 9. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom
 10. 5. ročník Trhu kože bude po prvý raz aj v Košiciach
 1. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 14 850
 2. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 6 760
 3. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 6 646
 4. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 6 176
 5. Prichádzame o pamiatky? Obnoviť všetky by trvalo 180 rokov 3 506
 6. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 3 460
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 421
 8. Martinus vykupuje čítané knihy, spustil službu Knihovrátok 2 771
 9. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 2 741
 10. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 2 369

Blogy SME

 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 21. - Heroické dobývanie Antarktídy - Robert Falcon Scott - Expedícia Discovery
 2. Róbert Lelko: Cesta domov
 3. Ján Marton: Za Bíreša ide veterinárna činnosť a kontrola potravín ku dnu. Kolaps sa dá očakávať.
 4. Věra Tepličková: Všichni jsou už v Dubaji, co na Slovensku, co tady?
 5. Marián Kozák: "Konečne normálny život"
 6. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis)
 7. Štefan Vidlár: 613 a 363
 8. Lucia Žárska: Nedostatok čipov si riešia firmy po svojom
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 483
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 15 119
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 10 450
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 8 247
 5. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 678
 6. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 4 701
 7. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 552
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 16. S panickou poruchou v zahraničí alebo na maličkostiach záleží 4 394
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Mestský cintorín v Poltári.

Pribudnú hrobové aj urnové miesta.


SITA 7 h
Mimel Lučenec vs. MIBA Banská Bystrica

Zverenci trénera Mariana Berkyho si poradili s tabuľkovým súperom. Zápas odhalil, na čom potrebujú Lučenčania ešte popracovať.


22. okt
Členovia Katsudo klubu Lučenec počas Svetového dňa džuda v roku 2018

Mladé nádeje lučenecké klubu vyrazia spolu s trénermi do ulíc nášho mesta.


22. okt
Kultúrny dom v Slanej Lehote.

Rekonštrukcia má prispieť k zintenzívneniu kultúrnospoločenského života v tejto mestskej časti.


SITA 22. okt

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V nákupnom vozíku sa nachádzalo viac ako 150 položiek v hodnote takmer 500 eur.


SITA 12 h

Naháňačka a skrývačka po hornooravskom regióne trvala takmer týždeň. Viacerí chlapi si pri nej museli vyhrnúť rukávy.


17 h

V chate sa nachádzalo jedenásť ľudí.


10 h

Smrad by mal pominúť do niekoľkých dní.


22. okt

Blogy SME

 1. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 21. - Heroické dobývanie Antarktídy - Robert Falcon Scott - Expedícia Discovery
 2. Róbert Lelko: Cesta domov
 3. Ján Marton: Za Bíreša ide veterinárna činnosť a kontrola potravín ku dnu. Kolaps sa dá očakávať.
 4. Věra Tepličková: Všichni jsou už v Dubaji, co na Slovensku, co tady?
 5. Marián Kozák: "Konečne normálny život"
 6. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis)
 7. Štefan Vidlár: 613 a 363
 8. Lucia Žárska: Nedostatok čipov si riešia firmy po svojom
 1. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 32 483
 2. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 15 119
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 10 450
 4. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 8 247
 5. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 678
 6. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 4 701
 7. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 552
 8. Tereza Krajčová: Anglický denník: 16. S panickou poruchou v zahraničí alebo na maličkostiach záleží 4 394
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu