Utorok, 6. december, 2022 | Meniny má Mikuláš

Najlepším atlétom MAC Redox za tento rok je opäť Tomáš Veszelka

Medailová zbierka úspešného klubu sa aj túto sezónu utešene rozrástla.

Na slovíčko s Danielom Paukom, vedúcim trénerom MAC Redox Lučenec.

LUČENEC. Atléti MAC Redox Lučenec bilancovali tohtoročnú sezónu. Opäť potvrdili, že v centre Novohradu vyrastajú talenty, ktoré zviditeľňujú nielen klub a mesto, ale i región a našu krajinu za jej hranicami. Úspešní športovci si tentokrát dali na sklonku roka zraz v haličskej Zbrojnici Joža Pročka. Na posedení nechýbal ani prezident klubu Ján Garaj, viceprimátor mesta Lučenec a poslanec VÚC Pavol Baculík, najväčší sponzor klubu Roman Malček, riaditeľka ŠT v atletike Jana Dudášová, vedúci tréner klubu Daniel Pauko, trénerka prípravky a mladšieho žiactva Beata Dorová, tréner vrhačov Vladimír Hanes, tréner Marian Krnáč a rodičia ocenených pretekárov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

„Najlepších atlétov, ktorí sa ocitli v našej top desiatke, ocenili prezident klubu Ján Garaj a náš najštedrejší sponzor Roman Malček hodnotnými cenami. K vynikajúcej nálade prispel aj nestarnúci zabávač Jožo Pročko. Ocenení boli aj aktívni tréneri, ktorí majú už niekoľko rokov značný podiel na kvalitných výsledkoch mladých pretekárov. Prezident klubu poďakoval pánovi Malčekovi a daroval mu kalendár s fotografiami najlepších atlétov SR v roku 2013. Po prvýkrát v ňom nechýbal ani najlepší atlét MAC Redox Tomáš Veszelka. Veľké poďakovanie si v mene všetkých trénerov i pretekárov zaslúži prezident klubu, ktorý nám vytvára nadštandardné podmienky pre tréning a súťaže,“ vyjadril sa Daniel Pauko, ktorého sme požiadali o zhodnotenie tohtoročnej sezóny.

SkryťVypnúť reklamu

2.jpg

Ako by ste celkovo hodnotili tento rok v podaní atlétov MAC Redox?

Nepochybne bol pre nás úspešný. Posunul vpred snahu vedenia klubu, pretekárov, sponzorov i rodičov najmä v súťažiach družstiev, kde sme dosiahli najlepšie umiestnenie v histórii klubu. Počet zaregistrovaných atlétov (175) a 37 členov prípravky, ktorí budú zaregistrovaní k 1. januáru 2014, kvalita prípravy pretekárov na súťaže naznačovali, že v súťažiach družstiev sa môžeme posunúť smerom k stupienku pre víťazov. Naše prognózy sa tento rok pretavili do reality. Všetky naše mládežnícke družstvá sa v rámci súťaží Stredoslovenského atletického zväzu umiestnili do tretieho miesta, no a družstvo dorastencov si vo svojej vekovej kategórii vybojovalo v SsAZ majstrovský titul.

Dorastenci obhájili na slovenskom šampionáte vlaňajšiu piatu priečku. Ktorí pretekári zaznamenali najväčší bodový zisk?

SkryťVypnúť reklamu

Za družstvo dorastencov bodovalo v jednotlivých kolách dvadsať pretekárov. Najviac bodov získali Richard Stremi - 101, Dominik Kojnok - 88 a Milan Kajba - 66,75.

Darilo sa aj prípravke, mladší žiaci a žiačky obsadili zhodne tretie miesto...

Naši prípravkári, dievčatá aj chlapci, si vybojovali striebornú pozíciu. Pod taktovkou tréneriek Beaty Dorovej a Oľgy Marčokovej vytvárajú bohatú liaheň budúcich atlétov MAC Redox. Väčšiu radosť z dosiahnutého výsledku mala trénerka Dorová, ktorá absolvovala s deťmi všetky kolá a prežívala s nimi všetky úspechy i nezdary. Za družstvo chlapcov bodovalo dvanásť pretekárov. Najlepšie si počínali Martin Miklóš (95 bodov), Oliver Tóth (56) a Daniel Vikor (52). V družstve dievčat bodovalo až dvadsať pretekárok, medzi ktorými dominovala 79-bodová Wanda Vilhanová, Anna Dzupinová získala 34,75 bodov a Nina Mareková rovných tridsať. Mladší žiaci a žiačky obsadili vďaka veľkej bojovnosti v poslednom kole zhodne tretie miesto. Na príprave pretekárov sa podieľali všetci tréneri, ktorí vyslovili nespokojnosť s účasťou pretekárov v jednotlivých kolách. Ak by boli družstvá nastúpili v kompletných zostavách v každom kole, tak by ich medaila mala určite zaujímavejší lesk. V družstve chlapcov bodovalo štrnásť pretekárov. Najviac bodov získali Lukas Figa (99), Ján Kršiak (74) a Daniel Karman (55). Bronzovú priečku dosiahli aj dorastenky, z ktorých bodovalo sedemnásť pretekárov. Na jedno kolo sa však zišli len štyri, čo ovplyvnilo celkový efekt. Najlepšie sa darilo Michaele Migátovej, ktorá získala 35,75 bodov, 27 bodov nazbierala Michaela Krnáčová a Petra Hriňová prispela 26,75 bodmi.

Ako reprezentovali centrum Novohradu jednotlivci?

V súťažiach jednotlivcov sme si v rámci SsAZ udržali získané pozície. V súťažiach SsAZ a na krajskom kole SAŠŠ sme získali celkom 66 medailí, z ktorých 31 znamenalo majstrovské tituly, 21 malo lesk striebra a štrnásť bolo bronzových. V súťažiach SAZ sme dosiahli dva tituly majstra Slovenska a osem pódiových umiestnení. Odchody viacerých pretekárov na vysoké školy a športové gymnáziá síce oslabili naše rady, no vyrastá nám nová generácia atlétov - Figa, Vilhanová a ďalší, ktorí nám môžu niekoľko rokov robiť radosť. Pevne verím, že už o rok budeme o niekoľko priečok vyššie. O budúcnosť atletiky v samotnom Lučenci a okrese sa naozaj nemusíme báť.

V súťažiach Grand Prix Slovensko dospelých sa atléti MAC Redox umiestnili na 14. priečke. Čo vy na to?

Už vlani sme deklarovali, že pri súčasných pravidlách nemáme záujem postúpiť do finále tejto súťaže. Z dvanástich pretekov sme absolvovali len päť a robili sme všetko pre to, aby sme nepostúpili. Rovnako ako vlani sme obsadili 14. miesto na Slovensku, pričom do finále postupovalo dvanásť družstiev. Na budúci rok očakávame reorganizáciu tejto súťaže. Má sa zmeniť na Atletickú ligu dospelých. Zamerali sme sa len na súťaž jednotlivcov. V nej nám najväčšiu radosť urobil junior Tomáš Veszelka. Zvíťazil v skoku do diaľky so ziskom 36 bodov, v trojskoku bol tretí (16 bodov), keď absolvoval len tri preteky. Medzi ženami dosiahla Jana Martinská štvrtú priečku v behoch na tritisíc, päťtisíc a desaťtisíc metrov. Získala 15 bodov. Žiak Milan Kajba skončil v skoku do diaľky deviaty, podobne ako juniorka Ingrid Mužíková v trojskoku.

Atléti MAC Redox zviditeľnili nielen klub, mesto a región, ale aj našu krajinu za jej hranicami.

Rok 2013 bol pre nás úspešný aj z hľadiska reprezentácie našej krajiny. Na základe výkonnosti a splnených limitov si miestenku do reprezentačného tímu vybojovali žiak Dávid Alštock (skok do výšky), dorastenci Tomáš Novodomský (skok do diaľky), Martin Sýkora (skok do výšky) a junior Tomáš Veszelka (trojskok a diaľka). Podotýkam, že Tomáš Veszelka bude Slovensko reprezentovať nielen medzi juniormi, ale aj v kategórii dospelých. Stal sa slovenskou jednotkou v trojskoku dospelých a dvojkou v skoku do diaľky, kde za jednotkou našej krajiny zaostal len o jeden centimeter. Tento rok Slovensko výborne reprezentovali aj Wanda Vilhanová, Lukas Figa a Ján Kršiak, ktorí boli účastníkmi neoficiálneho európskeho šampionátu Atletics Game Europa 2013 prípraviek a mladšieho žiactva vo Varšave. Wandu ovenčili v skoku do diaľky bronzom a Lukas s Janom obsadili šieste priečky. Ešte radostnejšie chvíle nám pripravil Tomáš Veszelka, keď na ME družstiev v Banskej Bystrici získal v skoku do diaľky (743 cm) bronz a svojím výkonom prispel nielen k víťazstvu Slovenska, ale aj k postupu do II. európskej ligy. Reprezentovať nás mal aj Dávid Alštock, ale pre chorobu nemohol vycestovať. Najväčší reprezentačný výsledok dosiahol junior Tomáš Veszelka, ktorý na ME juniorov v talianskom Rieti obsadil v trojskoku plánované 8. miesto. Už v kvalifikácii zaznamenal osobný rekord 15,91 m. Ak by bol tento výkon zopakoval aj vo finále, domov sa mohol vrátiť s medailou na krku. Škoda, že mu v tom zabránilo banálne zranenie chodidla odrazovej nohy. Verím, že na budúci rok mu už takáto nepríjemnosť štarty neskomplikuje a splní ostrý limit SAZ na svetový šampionát, ktorého dejiskom budú USA. Jeho hodnota je 15,75 m. Ja som mu dal osobný limit 16 m.

1.jpg

Ako vypadá tohtoročná top desiatka najlepších atlétov MAC Redox?

Na základe výkonnosti a umiestnení je nasledovná: 1. Wanda Vilhanová (nar. 2002) - najlepšia prípravkárka, 3. miesto na Atletics Game Europa 2013 vo Varšave. 2. Lukas Figa (nar. 2000) - najlepší mladší žiak, 2. miesto v päťboji mladších žiakov SR, najlepší mladší žiak SR v behoch na 60, 150, 300 a 600 m. 3. Dominik Kojnok (nar. 1998) - tretí najlepší starší žiak, 5. miesto na M-SR vo vrhu guľou. 4. Pavol Filanda (nar. 1998) - tretí najlepší starší žiak, 5. miesto na M-SR v 1500 m prekážky. 5. Milan Kajba (nar. 1998) - druhý najlepší starší žiak, 4. miesto na M-SR v skoku do diaľky. 6. Dávid Alštock (nar. 1999) - najlepší starší žiak, 2. miesto na M-SR v skoku do výšky. 7. Michaela Migátová (nar. 1997) - najlepšia dorastenka, 5. miesto na M-SR v 1500 m prekážky. 8. Tomáš Novodomský (nar. 1996) - najlepší dorastenec, majster SR v skoku do diaľky, 9. Jana Martinská (1990) - najlepšia žena, 4. miesto na M-SR v behoch na 3, 5, 10 a 20 km, 3. miesto na Rajeckom polmaratóne. 10. Tomáš Veszelka - v roku 2013 je najlepším atlétom MAC Redox Lučenec, najlepším juniorom aj mužom - 3. miesto v PEM družstiev (diaľka), 3. miesto v desaťboji mužov na M-SR, 2. miesto na M-SR mužov v trojskoku, majster SR mužov v skoku do diaľky, víťaz PS v skoku do diaľky a tretí v trojskoku, 8. miesto na MEJ v Rieti v trojskoku.

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Kríza ako odrazový mostík slovenských startupov
 2. Štvrtý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 3. Píše analytik Martiška: Čo prinesie rok 2023 v ekonomike?
 4. Darujte predplatné a získate poukaz v hodnote 10 € do Panta Rhei
 5. Deti cestujú do exotiky zadarmo
 6. Predaj osobných automobilov Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.
 7. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý
 8. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce?
 1. Kríza ako odrazový mostík slovenských startupov
 2. Šariš ľuďom pomáha regiónu už takmer 20 rokov
 3. Aktivácia zasielania elektronickej faktúry
 4. Píše analytik Martiška: Čo prinesie rok 2023 v ekonomike?
 5. Štvrtý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 6. Developer projektu Metropolis sa stal Lídrom roka 2022
 7. Nepotrebné telefóny pomáhajú na Vianoce deťom a rodinám v núdzi
 8. Tisíc líp aj pre včely od slovenskej prezidentky
 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás 15 661
 2. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 7 587
 3. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý 5 604
 4. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce? 4 904
 5. Deti cestujú do exotiky zadarmo 4 237
 6. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to 3 087
 7. Štvrtý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME 2 873
 8. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie 2 700

Blogy SME

 1. Rastislav Puchala: Neberte nám Vianoce!!!
 2. Anna Miľanová: Pán Tau na bielom poníkovi... 2022
 3. Viera Spišáková: Trapas anglický III.
 4. Stano Kočiš: A riekol majster
 5. Daniel Jankech: Vyhrá mafia. Matovič proti nej nebojoval.
 6. Boris Greguška: Lesníctvo: mýty a fakty (I)
 7. Janka Bittó Cigániková: Tri muchy jednou ranou - rozumná regulácia zisku poisťovní, dostatok peňazí, a aj v provizóriu
 8. Julius Kravjar: S akademickou integritou by sa mali oboznamovať už stredoškoláci
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 72 691
 2. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 10 329
 3. Věra Tepličková: K zubárovi lacnejšie, len keď si dáte vyšetriť pipíka 4 350
 4. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 4 159
 5. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 3 192
 6. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 873
 7. Jana Melišová: V závoji hmly 2 482
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi I. 2 116
 1. Monika Nagyova: Trapas na Bibliotéke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 4. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 5. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 6. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 7. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Film Chlieb náš každodenný ukazuje, že Slováci majú dosť radi aj "tekutý chlieb".

Aj takúto otázku prinesie Slávnosť krátkeho filmu v Lučenci.


5 h
Ilustračné foto.

Mesto Rimavská Sobota pristúpilo k zmenám od decembra.


TASR 8 h
Mikulášska jazda po koľajniciach Čiernohronskej železnice má dlhoročnú tradíciu.

Jedna z najväčších atrakcií v Banskobystrickom kraji ožije tradičnou zimnou akciou.


11 h
Ficov protest v Rimavskej Sobote.

Strana sa neriadila pravidlami COVID automatu.


TASR 11 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Blogy SME

 1. Rastislav Puchala: Neberte nám Vianoce!!!
 2. Anna Miľanová: Pán Tau na bielom poníkovi... 2022
 3. Viera Spišáková: Trapas anglický III.
 4. Stano Kočiš: A riekol majster
 5. Daniel Jankech: Vyhrá mafia. Matovič proti nej nebojoval.
 6. Boris Greguška: Lesníctvo: mýty a fakty (I)
 7. Janka Bittó Cigániková: Tri muchy jednou ranou - rozumná regulácia zisku poisťovní, dostatok peňazí, a aj v provizóriu
 8. Julius Kravjar: S akademickou integritou by sa mali oboznamovať už stredoškoláci
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 72 691
 2. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 10 329
 3. Věra Tepličková: K zubárovi lacnejšie, len keď si dáte vyšetriť pipíka 4 350
 4. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 4 159
 5. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 3 192
 6. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 873
 7. Jana Melišová: V závoji hmly 2 482
 8. Viktor Pamula: Spolky v Spišskej Novej Vsi I. 2 116
 1. Monika Nagyova: Trapas na Bibliotéke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 4. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 5. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 6. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 7. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu