Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky

Najlepším atlétom MAC Redox za tento rok je opäť Tomáš Veszelka

Medailová zbierka úspešného klubu sa aj túto sezónu utešene rozrástla.

Na slovíčko s Danielom Paukom, vedúcim trénerom MAC Redox Lučenec.

LUČENEC. Atléti MAC Redox Lučenec bilancovali tohtoročnú sezónu. Opäť potvrdili, že v centre Novohradu vyrastajú talenty, ktoré zviditeľňujú nielen klub a mesto, ale i región a našu krajinu za jej hranicami. Úspešní športovci si tentokrát dali na sklonku roka zraz v haličskej Zbrojnici Joža Pročka. Na posedení nechýbal ani prezident klubu Ján Garaj, viceprimátor mesta Lučenec a poslanec VÚC Pavol Baculík, najväčší sponzor klubu Roman Malček, riaditeľka ŠT v atletike Jana Dudášová, vedúci tréner klubu Daniel Pauko, trénerka prípravky a mladšieho žiactva Beata Dorová, tréner vrhačov Vladimír Hanes, tréner Marian Krnáč a rodičia ocenených pretekárov.

Skryť Vypnúť reklamu

„Najlepších atlétov, ktorí sa ocitli v našej top desiatke, ocenili prezident klubu Ján Garaj a náš najštedrejší sponzor Roman Malček hodnotnými cenami. K vynikajúcej nálade prispel aj nestarnúci zabávač Jožo Pročko. Ocenení boli aj aktívni tréneri, ktorí majú už niekoľko rokov značný podiel na kvalitných výsledkoch mladých pretekárov. Prezident klubu poďakoval pánovi Malčekovi a daroval mu kalendár s fotografiami najlepších atlétov SR v roku 2013. Po prvýkrát v ňom nechýbal ani najlepší atlét MAC Redox Tomáš Veszelka. Veľké poďakovanie si v mene všetkých trénerov i pretekárov zaslúži prezident klubu, ktorý nám vytvára nadštandardné podmienky pre tréning a súťaže,“ vyjadril sa Daniel Pauko, ktorého sme požiadali o zhodnotenie tohtoročnej sezóny.

Skryť Vypnúť reklamu

2.jpg

Ako by ste celkovo hodnotili tento rok v podaní atlétov MAC Redox?

Nepochybne bol pre nás úspešný. Posunul vpred snahu vedenia klubu, pretekárov, sponzorov i rodičov najmä v súťažiach družstiev, kde sme dosiahli najlepšie umiestnenie v histórii klubu. Počet zaregistrovaných atlétov (175) a 37 členov prípravky, ktorí budú zaregistrovaní k 1. januáru 2014, kvalita prípravy pretekárov na súťaže naznačovali, že v súťažiach družstiev sa môžeme posunúť smerom k stupienku pre víťazov. Naše prognózy sa tento rok pretavili do reality. Všetky naše mládežnícke družstvá sa v rámci súťaží Stredoslovenského atletického zväzu umiestnili do tretieho miesta, no a družstvo dorastencov si vo svojej vekovej kategórii vybojovalo v SsAZ majstrovský titul.

Dorastenci obhájili na slovenskom šampionáte vlaňajšiu piatu priečku. Ktorí pretekári zaznamenali najväčší bodový zisk?

Skryť Vypnúť reklamu

Za družstvo dorastencov bodovalo v jednotlivých kolách dvadsať pretekárov. Najviac bodov získali Richard Stremi - 101, Dominik Kojnok - 88 a Milan Kajba - 66,75.

Darilo sa aj prípravke, mladší žiaci a žiačky obsadili zhodne tretie miesto...

Naši prípravkári, dievčatá aj chlapci, si vybojovali striebornú pozíciu. Pod taktovkou tréneriek Beaty Dorovej a Oľgy Marčokovej vytvárajú bohatú liaheň budúcich atlétov MAC Redox. Väčšiu radosť z dosiahnutého výsledku mala trénerka Dorová, ktorá absolvovala s deťmi všetky kolá a prežívala s nimi všetky úspechy i nezdary. Za družstvo chlapcov bodovalo dvanásť pretekárov. Najlepšie si počínali Martin Miklóš (95 bodov), Oliver Tóth (56) a Daniel Vikor (52). V družstve dievčat bodovalo až dvadsať pretekárok, medzi ktorými dominovala 79-bodová Wanda Vilhanová, Anna Dzupinová získala 34,75 bodov a Nina Mareková rovných tridsať. Mladší žiaci a žiačky obsadili vďaka veľkej bojovnosti v poslednom kole zhodne tretie miesto. Na príprave pretekárov sa podieľali všetci tréneri, ktorí vyslovili nespokojnosť s účasťou pretekárov v jednotlivých kolách. Ak by boli družstvá nastúpili v kompletných zostavách v každom kole, tak by ich medaila mala určite zaujímavejší lesk. V družstve chlapcov bodovalo štrnásť pretekárov. Najviac bodov získali Lukas Figa (99), Ján Kršiak (74) a Daniel Karman (55). Bronzovú priečku dosiahli aj dorastenky, z ktorých bodovalo sedemnásť pretekárov. Na jedno kolo sa však zišli len štyri, čo ovplyvnilo celkový efekt. Najlepšie sa darilo Michaele Migátovej, ktorá získala 35,75 bodov, 27 bodov nazbierala Michaela Krnáčová a Petra Hriňová prispela 26,75 bodmi.

Ako reprezentovali centrum Novohradu jednotlivci?

V súťažiach jednotlivcov sme si v rámci SsAZ udržali získané pozície. V súťažiach SsAZ a na krajskom kole SAŠŠ sme získali celkom 66 medailí, z ktorých 31 znamenalo majstrovské tituly, 21 malo lesk striebra a štrnásť bolo bronzových. V súťažiach SAZ sme dosiahli dva tituly majstra Slovenska a osem pódiových umiestnení. Odchody viacerých pretekárov na vysoké školy a športové gymnáziá síce oslabili naše rady, no vyrastá nám nová generácia atlétov - Figa, Vilhanová a ďalší, ktorí nám môžu niekoľko rokov robiť radosť. Pevne verím, že už o rok budeme o niekoľko priečok vyššie. O budúcnosť atletiky v samotnom Lučenci a okrese sa naozaj nemusíme báť.

V súťažiach Grand Prix Slovensko dospelých sa atléti MAC Redox umiestnili na 14. priečke. Čo vy na to?

Už vlani sme deklarovali, že pri súčasných pravidlách nemáme záujem postúpiť do finále tejto súťaže. Z dvanástich pretekov sme absolvovali len päť a robili sme všetko pre to, aby sme nepostúpili. Rovnako ako vlani sme obsadili 14. miesto na Slovensku, pričom do finále postupovalo dvanásť družstiev. Na budúci rok očakávame reorganizáciu tejto súťaže. Má sa zmeniť na Atletickú ligu dospelých. Zamerali sme sa len na súťaž jednotlivcov. V nej nám najväčšiu radosť urobil junior Tomáš Veszelka. Zvíťazil v skoku do diaľky so ziskom 36 bodov, v trojskoku bol tretí (16 bodov), keď absolvoval len tri preteky. Medzi ženami dosiahla Jana Martinská štvrtú priečku v behoch na tritisíc, päťtisíc a desaťtisíc metrov. Získala 15 bodov. Žiak Milan Kajba skončil v skoku do diaľky deviaty, podobne ako juniorka Ingrid Mužíková v trojskoku.

Atléti MAC Redox zviditeľnili nielen klub, mesto a región, ale aj našu krajinu za jej hranicami.

Rok 2013 bol pre nás úspešný aj z hľadiska reprezentácie našej krajiny. Na základe výkonnosti a splnených limitov si miestenku do reprezentačného tímu vybojovali žiak Dávid Alštock (skok do výšky), dorastenci Tomáš Novodomský (skok do diaľky), Martin Sýkora (skok do výšky) a junior Tomáš Veszelka (trojskok a diaľka). Podotýkam, že Tomáš Veszelka bude Slovensko reprezentovať nielen medzi juniormi, ale aj v kategórii dospelých. Stal sa slovenskou jednotkou v trojskoku dospelých a dvojkou v skoku do diaľky, kde za jednotkou našej krajiny zaostal len o jeden centimeter. Tento rok Slovensko výborne reprezentovali aj Wanda Vilhanová, Lukas Figa a Ján Kršiak, ktorí boli účastníkmi neoficiálneho európskeho šampionátu Atletics Game Europa 2013 prípraviek a mladšieho žiactva vo Varšave. Wandu ovenčili v skoku do diaľky bronzom a Lukas s Janom obsadili šieste priečky. Ešte radostnejšie chvíle nám pripravil Tomáš Veszelka, keď na ME družstiev v Banskej Bystrici získal v skoku do diaľky (743 cm) bronz a svojím výkonom prispel nielen k víťazstvu Slovenska, ale aj k postupu do II. európskej ligy. Reprezentovať nás mal aj Dávid Alštock, ale pre chorobu nemohol vycestovať. Najväčší reprezentačný výsledok dosiahol junior Tomáš Veszelka, ktorý na ME juniorov v talianskom Rieti obsadil v trojskoku plánované 8. miesto. Už v kvalifikácii zaznamenal osobný rekord 15,91 m. Ak by bol tento výkon zopakoval aj vo finále, domov sa mohol vrátiť s medailou na krku. Škoda, že mu v tom zabránilo banálne zranenie chodidla odrazovej nohy. Verím, že na budúci rok mu už takáto nepríjemnosť štarty neskomplikuje a splní ostrý limit SAZ na svetový šampionát, ktorého dejiskom budú USA. Jeho hodnota je 15,75 m. Ja som mu dal osobný limit 16 m.

1.jpg

Ako vypadá tohtoročná top desiatka najlepších atlétov MAC Redox?

Na základe výkonnosti a umiestnení je nasledovná: 1. Wanda Vilhanová (nar. 2002) - najlepšia prípravkárka, 3. miesto na Atletics Game Europa 2013 vo Varšave. 2. Lukas Figa (nar. 2000) - najlepší mladší žiak, 2. miesto v päťboji mladších žiakov SR, najlepší mladší žiak SR v behoch na 60, 150, 300 a 600 m. 3. Dominik Kojnok (nar. 1998) - tretí najlepší starší žiak, 5. miesto na M-SR vo vrhu guľou. 4. Pavol Filanda (nar. 1998) - tretí najlepší starší žiak, 5. miesto na M-SR v 1500 m prekážky. 5. Milan Kajba (nar. 1998) - druhý najlepší starší žiak, 4. miesto na M-SR v skoku do diaľky. 6. Dávid Alštock (nar. 1999) - najlepší starší žiak, 2. miesto na M-SR v skoku do výšky. 7. Michaela Migátová (nar. 1997) - najlepšia dorastenka, 5. miesto na M-SR v 1500 m prekážky. 8. Tomáš Novodomský (nar. 1996) - najlepší dorastenec, majster SR v skoku do diaľky, 9. Jana Martinská (1990) - najlepšia žena, 4. miesto na M-SR v behoch na 3, 5, 10 a 20 km, 3. miesto na Rajeckom polmaratóne. 10. Tomáš Veszelka - v roku 2013 je najlepším atlétom MAC Redox Lučenec, najlepším juniorom aj mužom - 3. miesto v PEM družstiev (diaľka), 3. miesto v desaťboji mužov na M-SR, 2. miesto na M-SR mužov v trojskoku, majster SR mužov v skoku do diaľky, víťaz PS v skoku do diaľky a tretí v trojskoku, 8. miesto na MEJ v Rieti v trojskoku.

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Auto do firmy môžete mať už od 150 eur mesačne
 2. Pandémia upozornila na automatizáciu. Nahradí ľudí technika?
 3. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma
 4. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 5. Šéf digitálnej platformy George: Čaká nás dekáda umelej inteligencie
 6. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 7. Spánok – základ pevných vzťahov
 8. Ako ušetriť v domácnosti, keď ceny energií budúci rok stúpnu?
 9. IVECO S-WAY NP: Vydajte sa cestou udržateľnosti
 10. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 1. Hodnota peňazí klesá, takto ich ochránite
 2. Ako ušetriť v domácnosti, keď ceny energií budúci rok stúpnu?
 3. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 4. IVECO S-WAY NP: Vydajte sa cestou udržateľnosti
 5. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 6. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 7. Wüstenrot rástol v predaji životného i neživotného poistenia
 8. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 9. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 10. S deťmi za zdravím do Vysokých Tatier
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 21 168
 2. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 9 878
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 8 081
 4. V centre Bratislavy je na predaj 5-izbový apartmán. Takto vyzerá 6 646
 5. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie 4 396
 6. Bratislavu bude sprevádzať luxus 4 248
 7. Bratovražedná vojna navždy zmenila Ameriku 4 154
 8. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 915
 9. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 545
 10. Aký polystyrén je najlepší na zatepľovanie? Sivý robí divy 3 509

Blogy SME

 1. Rudolf Pado: Keď je úradník človekom, chválime Medzilaborce
 2. Igor Múdry: Kľak
 3. Marek Mačuha: Viac technokracie do politiky
 4. Denis Jánošík: Október- mesiac úcty k starším
 5. Braňo Švec: Chyby sú fajn aj pri učení sa cudzích jazykov
 6. Marián Kozák: Hovoríme s prezidentom Národného nezávislého života v Anglicku Johnom Evansom
 7. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur!
 8. Robert Škerko: My sme už boli v Karlovych Varoch v.r.1979
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 19 891
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 10 344
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 7 069
 4. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 658
 5. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 215
 6. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 4 590
 7. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 791
 8. Věra Tepličková: Poslanec Fico sa rozhodol spievať, covid-necovid 2 650
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Vizualizácie prvotného návrhu na zmenu lokality Fándlyho.

Investor tam má v pláne postaviť aj nový vežiak.


(vr) 2 h
Kvôli kultúrnym vystúpeniam začnú hygienici riešiť nedeľný protest v Rimavskej Sobote.

Štátny zdravotný dozor skonštatoval, že organizátor podujatia nezabezpečil zásadné opatrenia.


TASR 3 h
Ilustračné foto.

Projekt, ktorý rozbehnú v Lučenci, podporil rezort práce, sociálnych vecí a rodiny sumou takmer 490-tisíc eur.


4 h
V príručnej batožine boli drogy.

Colníci zaistili pervitín.


5 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Nemocnica začala očkovať medzi prvými.


MOJ a 1 ďalší 14. okt

Zhrnuli sme pre vás všetkých 37 kysuckých samospráv. Ako je na tom tá vaša?


17. okt

Má stredne ťažký priebeh ochorenia, pozitívny výsledok testu má aj jeho manželka.


SITA 11 h

Obmedzenia sa týkajú hlavne neočkovaných.


11 h

Blogy SME

 1. Rudolf Pado: Keď je úradník človekom, chválime Medzilaborce
 2. Igor Múdry: Kľak
 3. Marek Mačuha: Viac technokracie do politiky
 4. Denis Jánošík: Október- mesiac úcty k starším
 5. Braňo Švec: Chyby sú fajn aj pri učení sa cudzích jazykov
 6. Marián Kozák: Hovoríme s prezidentom Národného nezávislého života v Anglicku Johnom Evansom
 7. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur!
 8. Robert Škerko: My sme už boli v Karlovych Varoch v.r.1979
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 19 891
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 10 344
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 7 069
 4. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 658
 5. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 5 215
 6. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 4 590
 7. Ústav aplikovanej psychológie FSEV UK: Homo Schizotikus alebo Ako sa mozog ľudský k schizofrénii dostal 3 791
 8. Věra Tepličková: Poslanec Fico sa rozhodol spievať, covid-necovid 2 650
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu