Vedúce duo nezaváhalo, Bukovinka stále bez bodu

Výsledkový servis, foto a komentáre zo 7. a 8. kola Balex Trade Futsal ligy.

FIĽAKOVO. BALEX TRADE futsal liga vo Fiľakove odštartovala v sobotu 28. decembra svoju odvetnú časť. Dve mužstvá, Galaxy a Zedníček Team, sa revanšovali za prehry v úvodnom kole, Buzitka a FC Thorma potvrdili svoje kvality a súperov zdolali aj v odvete. 8. kolo bolo zatiaľ najchudobnejšie na góly, padlo ich len 36. Bojovnosť a veľká snaha tímov sa prejavila v počte kariet, udelených bolo 13 žltých a 2 červené.

Hneď prvý duel priniesol dramatický a najmä v prvom polčase herne vyrovnaný súboj poslednej Bukovinky so štvrtou Buzitkou. Obe mužstvá sa zamerali na pozorné bránenie (polčas 1:0 pre Buzitku) a brejkové príležitosti. V nich boli efektívnejší skúsení a zohratí „domáci“, ktorí napokon zvíťazili nad Bukovinkou aj druhýkrát. Výsledok 4:1 nezodpovedá priebehu hry, lenže hráči porazeného tímu nedokázali premeniť ani stopercentné šance. Buzitka sa touto výhrou prepracovala na tretiu priečku.

Druhý zápas priniesol zaujímavý súboj neustále sa zlepšujúceho tímu Galaxy, ktorý mal čo odplácať IBG-OŠK Biskupice (prvý zápas 2:4). Odveta vyšla mladíkom nad očakávanie, keď po vyrovnanom prvom polčase rozhodli o svojom štvorgólovom víťazstve vydarenou záverečnou pätnásťminútovkou, v ktorej sa presadili rýchlymi brejkmi a krásnymi kombináciami (7:3). Galaxy tak dosiahli druhú výhru za sebou a poskočili v tabuľke na 6. miesto hneď za svojho dnešného súpera.

Tretí zápas bol šlágrom kola, veď sa v ňom stretol priebežný líder s tretím tímom tabuľky. Zedníček Team nastúpil v značne oklieštenej zostave bez svojich najlepších strelcov Máča a Bariho, no veľmi zodpovedným výkonom počas celého stretnutia dokázal ubrániť nebezpečných hráčov The Beatles. Výhrou 6:2 sa súperovi revanšoval za prehru v prvom kole a zásluhou lepšieho skóre naďalej tróni na čele tabuľky. V zápase zaujal Máté Köböl, ktorý k dvom gólom do súperovej siete zaznamenal aj jeden do vlastnej.

Záver ôsmeho kola patril FC Thorme (aktuálne na 2. mieste) a Colony Boys, ktorým pred zápasom patrilo 6. miesto. Kvalitný káder Thormy od začiatku udával tón hry a hoci sa fiľakovskí mladíci snažili a doťahovali náskok súpera (4:3 v prvom polčase), hrubé a naivné chyby v obrane, ale aj nevyužité tutovky, ich stáli lepší výsledok. V tomto stretnutí sa zrodili aj najlepší strelci kola – trojgóloví Šupina a Tőre, ktorý sa tak dotiahol na dovtedajšieho lídra Rada Máča. Obaja majú na svojom konte 19 presných zásahov.

Výsledkový servis 8. kola

M+M Buzitka – Šiatorská Bukovinka 4:1 (1:0), góly: Peter Iskra 2, Malatinec, Farkaš - M. Sarvaš. ŽK: Pavel Iskra, Farkaš – Juriga. ČK: Hanula (Bukovinka).

Galaxy – IBG-OŠK Biskupice 7:3 (3:3), góly: A. Balázs 2, Lelák 2, Kelemen, Rubint, Schneider – D. Gáspár 2, F. Tóth. ŽK: Nagy, Podhora, Rubint - Benčík, Sándor. ČK: Nagy (Galaxy).

Zedníček Team – The Beatles 6:2 (4:1), góly: Köböl 2, Telek 2, Ádam, Urbančok – A. Botos, Köböl vlastný. ŽK: Rudinszky.

FC Thorma – Colony Boys 9:4 (6:3), góly: Šupina 3, A. Nagy 2, Pauk 2, Paučo, Szókovács – Tőre 3, T. Varga. ŽK: Szókovács, Pauk – Kasza, Tőre.

8.Bukovinka 8 0 0 8 39:89 0

Najlepší strelci po 8. kole: 1.-2. Máč, Tőre - 19 gólov, 3. Szókis – 17, 4. Felső – 16, 5. Rutkaj – 14, 6.-9. Bodor, D. Gáspár, A. Nagy, Šupina – 13, 10. Bari - 12.

Nasledujúci program (9. kolo, sobota 4. 1. 2014): FC Thorma – M+M Buzitka (13,00 hod), Colony Boys – Zedníček Team (14,00 hod), The Beatles – Galaxy (15,00 hod), IBG-OŠK Biskupice – Šiatorská Bukovinka (16,00 hod).

(RR)

7. kolo:

Zedníček prevzal líderskú pozíciu, prvá výhra Galaxy

FIĽAKOVO. Predvianočné 7. kolo BALEX TRADE futsal ligy, ktoré bolo zároveň posledným v rámci prvej polovice súťaže, prinieslo divákom skutočne štedrú nádielku emócií, krásnych akcií a ešte krajších gólov. Brankári lovili loptu zo svojich sietí dovedna 56-krát, no nešetrilo sa ani žltými kartami, ktoré tasili rozhodcovia až v deviatich prípadoch. Gólovo najplodnejším duelom (17) bol zápas medzi Colony Boys a Buzitkou, z ktorého nakoniec vzišiel aj jediný 4-gólový kanonier kola Malatinec, obliekajúci dres M+M.

Prvý zápas s prívlastkom derby zaobstarali mužstvá okupujúce dno tabuľky. Prípadný bodový zisk by im obom zabezpečil vôbec prvé body v tomto súťažnom ročníku. Hráči Galaxy aj Bukovinky si tohto faktu boli veľmi dobre vedomí a aj preto sa už od úvodu hralo vo vysokom tempe. O prvý gólový zápis sa postaral bukovinský hráč Tomašík, o niekoľko minút neskôr však požičané vrátil Bodor a začínalo sa odznova. V ďalšom priebehu prvého a vlastne aj celého druhého polčasu iniciatívu na svoje kopačky prebrali hráči Galaxy, ktorí využívali mnohé nepresnosti a chyby hráčov Bukovinky, skvele kombinovali a efektne, no najmä efektívne svoje akcie zakončovali. Gólovo vynikli najmä Bodor a Schneider (obaja Galaxy), ktorí dosiahli hetriky.

V druhom dueli na seba narazili Thorma a The Beatles a opäť možno hovoriť o derby zápase, tento raz však o najvyššie pozície. Hoci „beatlesáci“, ktorí pred duelom okupovali prvé miesto tabuľky, viedli v úvode už 2:0, do útoku, ako správny líder Thormy, zavelil Pauk podporovaný dvojgólovým Šupinom, čím sa polčasové misky váh naklonili v prospech „modro-žltých“. Po zmene strán sa síce hráči The Beatles rozstrieľali, keď ich 5 gólov postupne zabezpečilo 5 rôznych hráčov, ani to však v konečnom dôsledku nestačilo na zisk čo i len jediného bodu. Záver stretnutia skúsený mančaft Thormy ubránil umnou hrou a lídra súťaže po tesnej výhre 8:7 odsunul až na bronzovú priečku.

O tretí zápas kola sa postarali tabuľkoví susedia zo stredu - Colony Boys a Buzitka. V úvodných 7 minútach na oboch stranách dominovali brankári, potom však prišlo niečo nevídané. V priebehu necelej minúty (!) sa do čierneho trikrát trafili dvaja hráči M+M - dvojgólový Malatinec a Peter Iskra. Aj ich spoluhráčom to „sypalo“, keďže ešte v prvom dejstve pridali ďalšie tri presné zásahy, na ktoré Töre odpovedal čistým hetrikom. V druhom polčase síce „chalani z kolónie“ dobývali bránu Buzitky, v nej však stál takmer nepriestrelný Györgyi, ktorý zlikvidoval aj jeden pokutový kop. V poli ho zas podporovali zvyšní spoluhráči, ktorí po zmene strán nasúkali do brány Colony Boys ďalší poltucet gólov. Buzitka si svoj náskok bezpečne udržala a v tabuľke poskočila na 4. miesto pred IBG.

Záverečné stretnutie predvianočného kola bolo skutočným šlágrom. „Zedníčkovci“ v ňom hostili výborne hrajúce IBG. Od začiatku sa hral rýchly, dynamický a okulahodiaci futsal s miernou prevahou úradujúceho majstra. Ten pálil na bránu IBG jedna radosť, medzi troma žrďami však stál famózny Farkaš, ktorý zlikvidoval minimálne 6 čistých gólov, až potom inkasoval trikrát. Zedníček však svoj náskok neudržal a ešte do polčasu po chybách v obrane „vyfasoval“ rovnaký počet gólov. Ani druhé dejstvo neprinieslo poľavenie tempa, hralo sa svižne z jednej strany na druhú, pričom opäť čarovali gólmani, najmä Farkaš. Toho možno pokojne označiť za hráča kola, pretože jeho zákroky boli miestami neuveriteľné. Definitívne rozhodnutie priniesol až záver stretnutia. Najprv Ádam premenil penaltu a potom Bari poslal loptu do prázdnej brány Biskupíc.

Výsledkový servis 7. kola

Galaxy – Šiatorská Bukovinka 9:5 (5:2), góly: Bodor 3, Schneider 3, A. Balázs 2, Kelemen – Hanula, M. Sarvaš, Szó, Tomašík, Vetrák. ŽK: Jackuliak (Š.Bukovinka).

FC Thorma – The Beatles 8:7 (5:2), góly: Šupina 3, Čonka, A. Nagy, Pauk, Rutkaj, Titton – Szókis 2, Fajd 2, A. Botoš, Rudinszky, Šimon. ŽK: Pauk, Rutkaj – D. Baláž, Adamec.

Colony Boys – M+M Buzitka 5:12 (3:6), góly: Tőre 3. T.Varga, Kasza – Malatinec 4, Brusznyai 3, Pavel Iskra 2, Peter Iskra 2, Kováčik. ŽK: Kováčik, Peter Iskra.

Zedníček Team – IBG-OŠK Biskupice 6:4 (3:3), góly: Ádam 2, Urbančok 2, Bari, Máč – Felső, D. Gáspár, F.Tóth. ŽK: Bari – D. Gáspár.