Štvrtok, 12. december, 2019 | Meniny má Otília

Soboťania zdolali Košice aj Kremničku

V prípravných dueloch sa strelecky presadili Kurák a Válovčan.

Sériu prípravných zápasov odštartovali rimavskosobotskí futbalisti konfrontáciou s košickými prvoligistami. Pre hráčov z juhu Banskobystrického kraja dopadla priaznivo.

RIMAVSKÁ SOBOTA. Druholigový mančaft MŠK Rimavská Sobota získal skalp corgoňligového MFK Košice. Gemerčania dosiahli v prvom prípravnom dueli veľmi cenný výsledok. O ich stredajšom (15. januára) triumfe 1:0 rozhodol Mário Kurák, ktorý bol najlepším strelcom MŠK v jesennej časti súťaže. Domáci skúšali viacerých hráčov. Medzi tromi žrďami nastúpil odchovanec MFK Zemplín Michalovce Miloslav Bréda. V rimavskosobotskej zostave sa ďalej predstavili aj Michal Kutlík z MFK Ružomberok (naposledy bol však na hosťovaní v Tatrane Oravské Veselé, predtým pôsobil v DAC Dunajská Streda), ako aj Peter Valentýni (Jednota Málinec), Miroslav Seman (Lokomotíva Košice), Srb Nikola Radojčič, Štefan Rubint (navrátilec z hosťovania v FK LAFC Lučenec) i hráči z dorastu (Dávid Kalmár, Martin Giertli, vekom dorastenec Jozef Gazda sa objavil v áčku už na jeseň).

„Hlavne v prvom polčase to bol vyrovnaný zápas. Bolo tam veľa súbojov. Kvalitne sme sa vyrovnali hosťom herne i agresivitou. Veľkú šancu nevyužil Válovčan, ale potom našu druhú príležitosť premenil Kurák. Košičania nám hrozili iba strelami spoza šestnástky. Po prvom dejstve sme zaslúžene viedli. Do druhej 45 – minútovky nastúpili východniari s kompletne prestriedanou jedenástkou. Naši unavení hráči boli zatlačení do defenzívy. V nej však pracovali dobre, aj keď si súper vypracoval nejaké šance. Našťastie ich nezúžitkoval. Výsledok je povzbudením do ďalšej časti prípravy,“ uviedol vedúci mužstva MŠK Rimavská Sobota Attila Domík.

Fakty zo zápasu

MŠK Rimavská Sobota – MFK Košice 1:0 (1:0)

Gól: Kurák.

MŠK Rimavská Sobota: Bréda – Migaľa, Zvara, Sivčevič, Kutlík – Gálik, Válovčan – Kurák, Köböl, Lupták – Valentýni. Striedali: Seman, Gazda, Š. Rubint, Radojčič, Giertli, Kalmár.

Aj v druhom prípravnom zápase zaknihovali hráči MŠK Rimavská Sobota tesné víťazstvo. Soboťania si poradili s treťoligovým ŠK Kremnička 1:0. Autorom víťazného gólu bol Martin Válovčan, ktorý poslal loptu do siete po tom, ako Kurák trafil žrď. Druholigista bol futbalovejším tímom. Domáci tentokrát skúšali stopéra Ivana Hladíka, hráča FK Senica, ktorý bol v jesennej časti na hosťovaní v MFK Vrbové. Príležitosť na ľavej strane obrany zas dostal Čech Jan Tenkl.

„Ťažšie sme sa rozbiehali, sme v hrubej príprave. Od nejakej tridsiatej minúty to už bolo lepšie. V druhom polčase naša medzihra spĺňala to, čo by sme chceli. Musíme však byť ešte viac nebezpeční pre bránu súpera. Bolo tam málo striel v našom podaní. Zápas splnil cieľ,“ uviedol Gergely Geri, ktorý je poverený vedením mužstva MŠK Rimavská Sobota. Ján Kostúrik nehral kvôli zraneniu. Peter Nilaš odišiel skúšať šťastie do Michaloviec a Richard Rubint do Maďarska. Brankár Peter Kostolanský sa pripravuje so Senčanmi.

MŠK Rimavská Sobota – ŠK Kremnička 1:0 (1:0)

Gól: Válovčan.

MŠK Rimavská Sobota: Katreniak – Migaľa, Zvara, Hladík, Tenkl – Válovčan, Gálik – Kurák, Köböl, Lupták – Valentýni. Striedali: Bréda, Š. Rubint, Seman, Kutlík.

1. Ceny bytov rekordne rastú. Niektorých sa to však netýka
  2. Vianočné trhy vďaka inovácii pomáhajú rodinám v ohrození
  3. Triedený odpad nekončí na jednej kope. Vysvetľujeme to už roky
  4. Výnos 5,5 % alebo 15 % p.a.?
  5. Horskí záchranári sa vás vždy opýtajú túto otázku. Viete akú?
  6. Nový cestovný poriadok ŽSR z vášho regiónu v denníku SME
  7. Aj po tridsiatke stále hýria. Čo bráni mladým vyrásť?