Nedeľa, 17. december, 2017 | Meniny má Kornélia

Vyzbrojené Košice hrýzol Lučenec až do samého konca

V centre Novohradu zakotvili ďalší legionári. K Rayovi Jonesovi jr. pribudli Američan Dantrell Thomas a Chorvát Petar Živković.

LUČENEC. Po krátkej zimnej prestávke sa v I. basketbalovej lige mužov rozpútali boje o konečné umiestnenie v súťaži. Nechýba medzi nimi ani Lučenec, ktorý vo východnej divízii uzatvoril s 21 bodmi na konte trojlístok najlepších tímov. V tejto skupine dosiahla prvenstvo Žilina, za ňou skončila košická Slávia. Štvrtá priečka poslala do bojov o prvých osem priečok aj prievidzský Baník Cígeľ. Zo západnej skupiny si Novohradčania zmerajú sily so súpermi z Považskej Bystrice, Trnavy, Petržalky a Bratislavy.

Uplynulú sobotu (17. 1.) vycestovala Tarabusova družina na východ Slovenska, kde sa stretla s družstvom STU Slávia Košice. Domáci, ktorí sa netaja svojimi postupovými ambíciami sa počas prestávky výrazne posilnili hráčmi s extraligovými skúsenosťami. Aj vo farbách Novohradčanov sa objavili dve nové tváre. K legionárovi Rayovi Jonesovi jr. pribudol ďalší Američan Dantrell Thomas, ktorý predtým pôsobil v extraligovej Banskej Bystrici. Premiéru v drese Lučenca si v Košiciach odkrútil Chorvát Petar Živković, ktorý na jeseň hájil farby extraligového Slavonskeho Brodu.

Zápas sa odohral v značne stiesnených podmienkach technickej univerzity. Domovským stánkom Lučenčanov je aktuálne priestranná športová hala Arena, takže sa museli bleskurýchlo adaptovať v menšom priestore, ako bola telocvičňa na Fándlyho ulici v Lučenci. So silným protivníkom hrali vyrovnanú partiu, o čom svedčí aj skóre po prvej štvrtine – 13:13. Ani v ďalšej fáze hry nebolo víťazstvo domácich jednoznačné. Šťastena však bola tentokrát naklonená na stranu Košíc, ktoré sa napokon tešili zo štrnásťbodovej výhry - 85:71 (polčas 39:29).

Z radov MBK Lučenec sa v Košiciach strelecky najlepšie darilo Rayovi Jonesovi jr., ktorý zaznamenal 21 bodov. Po desať bodov si do individuálnych štatistík pripísal trojlístok v zložení: Andrej Škvarek, Milan Golian a hrajúci tréner Michal Tarabus. Nová posila Novohradčanov Petar Živković prispela siedmimi bodmi.

Hráči MBK Lučenec sa tento víkend predstavia domácemu publiku. V sobotu 24. 1. budú v Arene hostiť Žilinu. Začiatok stretnutia je o 18.00 hod. V nedeľu 25. 1. pricestuje do Lučenca Prievidza. Boj na palubovke sa rozpúta o 14.00 hod. Všetkých svojich fanúšikov a priaznivcov basketbalu na toto stretnutie srdečne pozývajú.