Streda, 24. január, 2018 | Meniny má Timotej

Bukovinka sa postarala o prvú kontumáciu v sezóne

Záverečný duel 12. kola netrval ani tri minúty.

FIĽAKOVO. V 12. kole BALEX TRADE futsalovej ligy opäť pribudli zaujímavé cifry do štatistík aktuálneho ročníka tejto atraktívnej súťaže. Priebežne najlepší strelec Radoslav Máč si na svoje konto pripísal neuveriteľných 13 gólov. Nezaváhali ani vlaňajší majster a vicemajster a obaja dosiahli jedenáste víťazstvo v sezóne. Záverečný duel kola trval necelé tri minúty. „Bítlsáci“ v ňom vyhrali kontumačne 5:0.

Futsalové popoludnie vo Fiľakove zahájilo stretnutie Thormy s Buzitkou, ktorá si v prvom dejstve vypracovala nad vlaňajším majstrom najtesnejší náskok 2:1. Po prestávke však Thorma nenechala nič na náhodu a päťkrát sa postarala o zmenu skóre. Buzitka v druhom polčase vyšla gólovo naprázdno. Medzi žrďami Thormy tentokrát absentoval Vilhan, ktorý bol v tom čase účastníkom turnaja O pohár predsedu Oblastného futbalového zväzu Lučenec.

Priebežne vedúci Balex Trade Team sa v druhom dueli postavil zoči - voči posledným Biskupiciam. Už polčasový výsledok jasne naznačil, kto sa bude na konci tešiť z výhry. V druhom dejstve sa Biskupice strelecky prebudili a k jednému gólu pridali ďalších šesť. No ani strelci Balexu nezaháľali a v oboch polčasoch nasúkali snaživému súperovi po osem gólov.

Po predošlom prekvapujúcom víťazstve nad Buzitkou mali Colony Boys z Čakanoviec dôvod na radosť aj po stretnutí s Galaxy. Papierovo silnejšieho súpera zdolali v najdramatickejšom zápase kola najtesnejším rozdielom 7:6 a zaknihovali si tak tretie dôležité víťazstvo v sezóne.

V záverečnom dueli 12. kola sa hráči veľmi nezapotili. Na palubovke strávili len necelé tri minúty. Stretnutie „bítlsákov“ s Bukovinkou musel arbiter predčasne ukončiť pre nešportové správanie jedného z hráčov Bukovinky.

Výsledkový servis 12. kola

FC Thorma - M+M Buzitka 6:2 (1:2), góly: Erik Titton 3, Attila Nagy 2, Gabriel Bencsik – Richard Farkaš 2.

Balex Trade Team – OŠK Biskupice 16:7 (8:1), góly: Radoslav Máč 13, Gabriel Drenčák, Ivan Ádám, Ladislav Rácz – Zoltán Mede 2, Alexander Kelemen 2, Alexander Kaločai 2, Ladislav Riecky.

Galaxy – SCČ Colony Boys 6:7 (2:3), góly: Tomáš Brusznyai 3, Ivan Schneider 2, Adrian Baláž – Tamás Varga 2, Vojtech Radič 2, Zsolt Bari, Nicolas Mičuda, Sebastián Gáspár.

The Beatles – Bukovinka Energy 5:0 kontumačne.

8.Biskupice 12 1 0 11 44:142 2

Poradie strelcov: 1. Máč – 43 gólov, 2. Felső 29, 3. Botoš 23, 4. Gáspár 21, 5. Lažík 18.

Nasledujúci program - 13. kolo (sobota, 24. 1.): Bukovinka Energy – SCČ Colony Boys (13.00 hod.), Galaxy – M+M Buzitka (14.00 hod.), FC Thorma – Balex Trade Team (15.00 hod.), The Beatles – OŠK Biskupice (16.00 hod.).

1. Lučenecká SAD dala po prvýkrát príležitosť za volantom autobusu žene Foto 1 252