Viceprimátor Rigó zarobí mesačne takmer dvetisíc eur

Do funkcie zástupcu primátora na plný úväzok nastúpi od 1. marca.

RIMAVSKÁ SOOTA. Mestský poslanec Ladislav Rigó sa stane zástupcom primátora Rimavskej Soboty na plný úväzok od 1. marca 2015.

Primátor Jozef Šimko svoje rozhodnutie o určení Rigóa za viceprimátora oznámil už pred niekoľkými týždňami, poslednou nedoriešenou otázkou bola výška jeho platu. Ten mu poslanci mestského zastupiteľstva odsúhlasili na rokovaní 24. februára vo výške 1950 eur.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Podľa Šimka na Slovensku starostov a primátorov zaťažuje obrovská byrokracia a preto verí, že od časti takýchto povinností ho odbremení práve viceprimátor na plný úväzok. "V mojej neprítomnosti preberie všetky kompetencie, samozrejme, okrem personálnych otázok," povedal Šimko. Pre výkon funkcie zástupcu primátora bude Rigó v zmysle platných právnych predpisov dlhodobo plne uvoľnený zo svojho doterajšieho zamestnania.

SkryťVypnúť reklamu

Ladislav Rigó sa vo funkcii viceprimátora chce zamerať v prvom rade na znižovanie nezamestnanosti. "Budem sa usilovať o získanie nových zahraničných alebo domácich investorov, či už samostatne, alebo v spolupráci s Banskobystrickým samosprávnym krajom, kde pôsobím v Komisii medzinárodnej spolupráce a Komisii regionálneho rozvoja a cestovného ruchu," uviedol pre TASR.

Medzi jeho hlavné priority však bude patriť aj získavanie nových zdrojov na rozvoj mesta. "V spolupráci s vedúcou odboru rozvoja mesta sa budem snažiť, aby sme boli úspešnejší pri získavaní prostriedkov z grantov a fondov," načrtol svoje plány Rigó.

Zamestnanie viceprimátora na plný úväzok umožnila podľa Šimka okrem iného lepšia finančná situácia mesta a zníženie úverového zaťaženia počas posledných štyroch rokov. Ako sa ďalej vyjadril, vďaka svojmu zástupcovi sa bude môcť viac sústrediť na nové projekty a rozvoj mesta.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Novohrad

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Motoristi späť za volantom. Riziko nehôd opäť rastie.
  2. Lávové polia i skvostné pláže. Lanzarote je dôkazom sily prírody
  3. Tvorivé háčkovanie aj 30 otázok pre Hanu Gregorovú
  4. Budúci lesníci opäť v teréne: S LESY SR vysadia les novej generá
  5. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  6. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  7. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  8. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 104 119
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 22 094
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 11 882
  4. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 980
  5. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 5 669
  6. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 5 233
  7. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde 5 008
  8. Šaca - centrum robotickej chirurgie na východe Slovenska 4 536
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu