Bokor: Škoda, šanca doplniť zbierku aj zlatom bola veľká

V Bardejove si dalo zraz vyše sedemsto džudistov z deviatich štátov. Pretekári Junioru medzi nimi nechýbali.

LUČENEC. Deviati mladí borci z lučeneckého Junioru si to spolu so svojím trénerom Michalom Bokorom namierili na východ našej krajiny. V predposledný aprílový víkend hostil Bardejov vyše sedemsto džudistov z deviatich štátov. Najhojnejšie zastúpenie malo Poľsko, ktoré si napokon na medzinárodnej veľkej cene ukoristilo pohár primátora spomínaného mesta.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Nie všetci pretekári z našej výpravy mali medailové ambície. V podstate som ani neočakával, že by všetci dosiahli pódiové priečky. Najviac ma mrzí finálová prehra Sašky Halajovej, ktorej zlato uniklo o vlások. Viac-menej sme na prestížne podujatie prišli nazbierať čo najviac skúseností,“ vyjadril sa tréner Junioru Michal Bokor, ktorého zverenci obohatili klubovú zbierku o dve striebrá a jeden bronz.

SkryťVypnúť reklamu

Tréner Junioru Michal Bokor. FOTO: Z. HALAJOVÁ

mi_bo_r8336.jpg

Vynikajúci výkon Obročníka

V kategórii mini Junior zastupoval trojlístok v zložení: Lilly Podhorová, Samuel Pentka a Martin Obročník. Len posledne menovaný získal na medailu.

„Lilly štartovala v hmotnosti do 30 kg, v ktorej obidva zápasy prehrala. Rovnako obišiel aj Samko Pentka vo váhe do 38 kg. V prvom dueli podľahol Poliakovi, ktorý ho do opráv nepotiahol. Samko bol veľmi sklamaný, pretože sa na tento turnaj veľmi tešil,“ ozrejmil kouč a pokračoval: „Naopak, v hmotnosti do 42 kg sa fantastickým výkonom blysol Maťko Obročník. V prvých troch súbojoch zvíťazil suverénnym spôsobom 10:0. Vo finále ho čakal Bratislavčan. Maťko s ním nemá dobrú bilanciu. Práve na tohto pretekára sme sa na tréningoch špeciálne pripravovali. Zápas sa vyvíjal veľmi sľubne, dokonca Maťko vyhrával, no 20 sekúnd pred jeho koncom si neustrážil súperov úchop. Ten to šikovne využil a nášho pretekára zdolal. Nevadí. Videl som, že Maťko výkonnostne rastie a je len otázkou času, kedy si s týmto Bratislavčanom poradí.“

SkryťVypnúť reklamu

Dirbáková sa ocitla až v zlatom skóre

Medzi mladšími žiačkami mal Junior len jednu zástupkyňu – Viktóriu Dirbákovú , ktorá štartovala v hmotnosti do 57 kg. Dosiahla nevďačnú 4. priečku.

„Vikina mala medailu na dosah. V prvom zápase podľahla neskoršej víťazke tejto váhy. Potom triumfovala nad Maďarkou 10:0. No a prišiel vyrovnaný boj o bronz, ktorý sa pretiahol až do zlatého skóre. Bolo to naozaj napínavé súťažné predstavenie. V závere však už bolo vidieť, že Vikina kondične na súperku nestačí a napokon jej podľahla. Keďže Vikina je aktuálne na maródke, tak je dosť pravdepodobné, že už pociťovala nástup choroby a mala oslabený organizmus. Pripravená bola veľmi dobre,“ zhodnotil Bokor.

Halajová bola od zlata len krôčik

Dávid Joachim hájil farby Junioru a centra Novohradu medzi staršími žiakmi do 38 kg. Pódiovú priečku tentokrát nedosiahol.

SkryťVypnúť reklamu

„Dávidova váha bola doslova nabitá pretekármi. V prvom zápase podľahol jej neskoršiemu víťazovi, ktorý ho však potiahol do opráv. V nich David zvíťazil 10:0. V dueli o postup do boja o 3. miesto sa mu nepodarilo uspieť proti fantasticky pripravenému Ukrajincovi,“ povedal tréner.

Medzi staršími žiačkami do 48 kg mal Junior dvojnásobné zastúpenie. Kristína Kaličiaková obidva svoje zápasy prehrala a zo skupiny nepostúpila. „V tejto kategórii sú už väčšinou vyzápasené pretekárky. Kika ešte nemá dostatok skúseností, no musím povedať, že protivníčky dobieha. Jej výkonnostný nárast je nezanedbateľný,“ podotkol Bokor, ktorého v Bardejove najviac zamrzelo finálové vystúpenie Alexandry Halajovej.

„V štyroch zápasoch Saška hviezdila, veď všetky vyhrala 10:0. Naozaj nechápem, čo sa stalo vo finále, v ktorom sa stretla so súperkou, ktorú už predtým zdolala. Zrejme ju podcenila alebo mala po náročných dueloch všetkého plné zuby. Síce ju ovenčili striebrom, no v jej prípade som očakával zlato,“ nechal sa počuť tréner Junioru.

Matúš Golian, štartujúci medzi staršími žiakmi do 50 kg, odchádzal z Bardejova bohatší o bronz. „Matúšovi už tradične v prvom dueli žreb nepraje. Aj tentokrát mu za súpera určil neskoršieho finalistu. Bol to veľmi vyrovnaný zápas, v ktorom konečný verdikt padol až v zlatom skóre. Z najtesnejšieho víťazstva 1:0 sa napokon tešil maďarský borec, ktorý Matúša potiahol do opráv. V nich Novohradčan dosiahol dve jednoznačné víťazstvá 10:0. Nezaváhal ani v boji o bronz, v ktorom svojho protivníka zdolal 10:0,“ skonštatoval Bokor a dodal, že s Matúšovým výkonom je veľmi spokojný, pretože starším žiakom je ešte len prvý rok. Tiež potvrdil, že hmotnosť do 50 kg Matúšovi sedí.

Keďže Leonardovi Dankovi sa do hmotnosti 55 kg nepodarilo schudnúť, musel sa postaviť zoči – voči o päť kilogramov ťažším protivníkom. Jeho váhový hendikep bol však citeľný. „Leo odzápasil dva veľmi dobré duely. V prvom síce súperovi, ktorý si na neho počas boja na zemi ľahol, podľahol 0:10 a v druhom prehral 0:5, no pripisujem to spomínanému váhovému hendikepu. Leo dostal za úlohu schudnúť,“ zakončil M. Bokor a na záver vyslovil poďakovanie spoločnostiam Ekoltech, TSV Papier, Europak, Guru sport, Corekta plus a mestu Lučenec.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Novohrad

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 98 625
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 127
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 833
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 462
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 076
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 268
  7. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 845
  8. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 4 817
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu