Utorok, 25. september, 2018 | Meniny má Vladislav

Soboťanom sa sypalo zlato

Mladí borci milo prekvapili.

Rimavskosobotský zimný štadión žil džudom. Na troch tatami tam súperili o majstrovské tituly najlepší žiaci na Slovensku. Soboťania si vydolovali deväť medailí, pričom päť ich bolo najcennejšieho lesku.

RIMAVSKÁ SOBOTA. Majstrovstvá Slovenska mladších a starších žiakov i žiačok v džude sa uskutočnili uplynulý víkend v Rimavskej Sobote. Na Gemeri sa v sobotu predstavilo 245 pretekárov. Do zoznamu zlatých medailistov sa zapísali piati zástupcovia oddielu Mladosť Relax Rimavská Sobota. Štyri prvenstvá si vybojovali Soboťania medzi mladšími žiakmi, zaslúžili sa o ne Bruno Kóšik (do 38 kg), Šimon Svoreň (do 60 kg), Bolda Zonga Sztankovics (do 40 kg) a Bronislava Škorňová (do 32 kg). Národnou šampiónkou sa stala tiež staršia žiačka Dominika Ondrušíková (do 57 kg).

Zlatý trojlístok. Zľava: Bronislava Škorňová, Bruno Kóšik a Bolda Zonga Sztankovics.

Na stupne víťazov však prenikli aj ďalší štyria rimavskosobotskí džudisti. Na striebornej pozícii sa umiestnil starší žiak Filip Páleš (do 46 kg), tretie miesto obsadili mladší žiak Dávid Deák (do 46 kg), starší žiak Samuel Hloušek (do 50 kg) a staršia žiačka Veronika Útisová (do 44 kg).

„Nečakali sme tak veľa zlatých medailí. Ziskom titulov prekvapili najmä Ondrušíková a Svoreň. Je dobre, že prvé miesto obsadila aj Škorňová. Tajne som očakával, že sa Kóšik stane majstrom Slovenska. Myslel som si, že by si mohla vybojovať titul aj Sztankovics. Na druhej strane som čakal, že by sa majsterkou Slovenska mohla stať Útisová, ale nevyšlo jej to. Nevadí, možno sa jej to podarí nabudúce. Predpokladal som, že medailu získa tiež Patrícia Slížová (do 63 kg), ktorá však skončila medzi staršími žiačkami piata. Naša medailová bilancia mohla byť lepšia i horšia. Celkovo však je s deviatimi medailami spokojnosť,“ uviedol tréner Mladosť Relax Rimavská Sobota Jozef Nociar. Ako poznamenal, Bruno Kóšik a Bronislava Škorňová sa na M – SR predstavili premiérovo, keďže ešte vlani patrili do kategórie mini. „Napriek svojmu mladému veku je už Kóšik pomerne skúsený pretekár. Dá sa na neho spoľahnúť. Predsa len je však rozdiel súťažiť v kategórii mini a medzi mladšími žiakmi,“ dodal Nociar.

1. Dúbravské Čerešne dozreli: Začína sa kolaudovať!