Piatok, 7. máj, 2021 | Meniny má MonikaKrížovkyKrížovky

Je sexi v ihličkách aj v jazdeckých čižmách

Krásna Novohradčanka žiari na parkúroch aj v bikinách na móle.

Renka Sekeráková svoj sen len nesníva, ale si ho plní.Renka Sekeráková svoj sen len nesníva, ale si ho plní. (Zdroj: Z FOTOALBUMU R. SEKERÁKOVEJ/MIHÁLYI SZABOLCS PHOTO)

LUČENEC. Krásna jazdkyňa z centra Novohradu sa blysla aj na pódiu. Uplynulý mesiac si odkrútila premiéru v silnej konkurencii skúsených bikiny fitnesiek. Na národnom šampionáte v Nitre v žiadnom prípade nebola len do počtu. Vo svojej kategórii obsadila 7. priečku a svoj súťažný debut si parádne užila. Renata Sekeráková sa v obidvoch športoch cíti ako ryba vo vode. Napriek tomu, že sa splnil jej sen stať sa bikiny fitneskou, jej srdcovkou zostáva kôň Jašo a pohľad z jeho chrbta, ktorý podľa nej nemôže predčiť žiadne fitko. Nás zaujímalo, čo ju priviedlo do sveta fitnes a tiež jej plány do budúcnosti.

Skryť Vypnúť reklamu

Foto: Z albumu R. Sekerákovej/Mihályi Szabolcs Photo

1a.jpg

Tvoje meno sa doposiaľ spájalo s jazdeckým športom, keďže patríš medzi úspešné pretekárky lučeneckého Koška Horseteamu. Od mája ťa však široká športová verejnosť vníma aj fitnesku. Znamená to, že si jazdecké sedlo zakvačila nadobro na klinec?

Mám svojho koňa. Už takmer deväť rokov je neodmysliteľnou súčasťou môjho života. Takže jazdecké sedlo som určite nezakvačila na klinec. Stále jazdím a trénujem. Mám však aj pracovné povinnosti, preto mi na tieto aktivity zostáva len víkend, čo je dosť málo. Napriek tomu mám v pláne zúčastniť sa s Jašom aj nejakých parkúrových pretekov. Už sa veľmi teším, ako si ich užijeme. Touto cestou by som sa chcela poďakovať Ivke Lörinčíkovej za každodennú starostlivosť o Jaša.

Skryť Vypnúť reklamu

1h.jpg

Čo ťa motivovalo k tomu, aby si sa začala súťažne venovať fitness a kto ťa priviedol k tomuto športu?

Do posilky som sa dostala vďaka môjmu bratovi, ktorý cvičil už dlhšie. Keď som sa vratila z Kanady, mala som nejaké tie kilečká navyše a chcela som sa ich zbaviť. Začala som cvičiť a mojou motiváciou bola myšlienka, že raz by som chcela mať takú postavu, akú majú bikiny fitnesky. Táto myšlienka prerástla v rozhodnutie, že sa chcem stať jednou z nich.

Foto: Z albumu R. Sekerákovej/Mihályi Szabolcs Photo

1b.jpg

Predsa len, jazdectvo a fitness sú dva rozdielne športy, preto aj príprava na súťaž je zrejme odlišná. Pokús sa charakterizovať jednu i druhú. Ktorá je náročnejšia, resp. majú okrem pevnej vôle aj niečo spoločné?

Obe prípravy sú náročné a úplne odlišné. No fakt, že ak chcete byť úspešný a mať dobrý pocit, tak musíte trénovať, makať na sebe a obetovať tomu veľa času, je pre ne spoločný. Čo sa týka jazdectva, tam to nie je len o jednotlivcovi. Vždy ste dvaja – vy a váš kôň. Musíte sa naučiť vnímať ho, budovať si vzťah, vzájomnú dôveru, porozumenie a nemať strach. Musím povedať, že mám toho najúžasnejšieho koňa. Prekážka môže byť akokoľvek náročná, ale keď Jašo vie, že ju chcem zdolať, tak neváha ani sekundu a urobí to pre mňa. V prípade fitness je to len o jednotlivcovi a prekonávaní prekážok v hlave, obrovskej disciplíne, najmä čo sa týka stravovania, a tiež o dodržiavaní tréningového plánu. Je dôležité naučiť sa prekonať únavu z diéty, bolesť pri cvičení, vytrvať a pokračovať v tréningu.

Skryť Vypnúť reklamu

Foto: Z albumu R. Sekerákovej/Mihályi Szabolcs Photo

1c.jpg

Ktorý zo spomínaných dvoch športov je tvojou srdcovkou?

Mojou srdcovkou je môj kôň a navždy to tak aj ostane. Je to moja najväčšia láska. Milujem aj cvičenie, ale ako sa vraví, najkrajší pohľad na svet je z konského chrbta . No a v mojom prípade ten pocit neprekoná žiadna posilňovňa.

Väčšina fitnesiek označuje za najnáročnejšiu a najmenej obľúbenú fázu predsúťažnej prípravy diétu. Ako si na tomto v tomto smere ty? Ktorú časť prípravy máš najradšej?

Súhlasím. Mám za sebou prvú diétu v príprave. Približne tri mesiace pred svojou súťažnou premiérou som zmenila trénera a musím priznať, že v tom čase to vôbec nevyzeralo na predsúťažnú formu. Začala som spolupracovať s trénerom Petrom Žírošom, ktorý ma za tri mesiace pripravil na súťaž. Svalovej hmoty som mala dostatok, akurát bolo potrebné zbaviť sa nadbytočného tuku a vyrysovať postavu. Dva mesiace pred súťažou som bola v neustálom kolotoči. Ráno tréning, potom rýchlo do práce, opäť tréning a večer varenie na ďalší deň. Bolo to o sacharidových fázach, no a tie dni, keď som nemala v jedálničku sacharidy a musela som byť v práci, boli naozaj veľmi náročné. Skvelý kolektív v práci bol mojou záchranou. Podporoval ma a fandil mi. Všetkým som za to veľmi vďačná. Veľké ďakujem patrí aj mojej rodine. Počas diéty to so mnou vôbec nemali jednoduché. Ďakujem aj Petrovi, ktorý bol pri mne v týchto najhorších, no neskôr aj v najkrajších chvíľach.

Foto: Z albumu R. Sekerákovej/Mihályi Szabolcs Photo

1d.jpg

V máji si debutovala na národnom šampionáte v Nitre, kde si v kategórii Bikiny fitness obsadila 7. priečku. Aké sú tvoje dojmy z premiéry na súťažnom móle? Bola silná konkurencia?

Svoju premiéru som si ohromne užívala. Prekvapilo ma, že nemám trému a doslova som sa tešila na pocit, ktorý zažijem, keď sa postavím na pódium so súperkami, ktoré som predtým obdivovala na facebooku. Myslím si, že konkurencia bola silná. Moje súperky boli v porovnaní so mnou oveľa skúsenejšie. No čím väčšia konkurencia, tým väčšia radosť z dobrého výsledku.

Spomenula si, že tvojím trénerom je Peter Žíroš. Ako sa ti s ním spolupracuje a kde trénuješ?

Myslím si, že sme si sadli nielen čo sa týka tréningov, ale aj po ľudskej stránke. Je to človek, ktorý ma počas prípravy dokáže neskutočne motivovať. Keď sa mi už zdá, že som doslova na pokraji síl, tak mi nedovolí vzdať sa. Je prísny a práve to potrebujem. Zostavuje mi tréningové plány, stravu a kontroluje, ako to všetko dodržiavam. Trénujem v rimavskosobotskom Bodyforme. Jeho majiteľka Estika Tankinová mi poskytla nadštandardné podmienky. Pred súťažou som mala fitko kedykoľvek k dispozícii, aj mimo otváracích hodín, a okrem toho ho mám sponzorsky, teda zadarmo. Trénovala som však aj v rimavskosobotskom MIDA Gyme, za ktorý som aj štartovala. Aj tu ma podporujú a umožnili mi zadarmo trénovať kedykoľvek, podľa potreby. Preto ďakujem aj Drahoslavovi Vanekovi a Estike za podporu. Tento šport je finančne náročný. No a keďže sponzora zatiaľ nemám, tak som vďačná za akúkoľvek podporu.

1e.jpg

Kto je tvojím najlepším poradcom a zároveň najväčším kritikom, čo sa týka fitness?

Nepochybne je to môj tréner. Povie mi všetko na rovinu, dobré a aj to zlé.

Môže sa stať podľa teba každé dievča fitneskou alebo treba mať na tento šport určité predispozície?

Podľa mňa áno. Každý, kto tvrdo ide za svojím cieľom, tak ho zvyčajne aj dosiahne. Aj mne sa smiali, keď som pred dvomi rokmi povedala, že raz pôjdem na súťaž. Možno aj to ma ešte viac motivovalo. No ak mám byť úprimná, s dobrou genetickou predispozíciou na tento šport to ide ľahšie.

Foto: Z albumu R. Sekerákovej/Mihályi Szabolcs Photo

1f.jpg

Je podľa teba náročné preraziť vo svete fitness?

Áno, rovnako ako v každom športe. Ak máte za sebou sponzora, je to jednoduchšie. Ja ho aktuálne nemám, ale dúfam, že ak na jesenných súťažiach dosiahnem dobré výsledky, tak sa mi ho podarí získať.

Ktoré partie tvojho tela reagujú na tréning najrýchlejšie, teda si s nimi najspokojnejšia, a ktoré partie sú „lenivšie“ a ich vyrysovanie ťa stojí viacej driny?

Ja som veľmi nespokojný človek a zrejme nemám takú partiu tela, s ktorou by som bola úplne spokojná. Vždy vidím priestor na zlepšenie. To ma posúva vpred a motivuje ešte viac na sebe makať. V mojom prípade na tréning najlepšie reagujú nohy, ramená a ruky. Najpomalšie brucho.

Foto: Z albumu R. Sekerákovej/eastlabs.sk

1g.jpg

Uvidíme ťa ešte tento rok na pódiu?

Aktuálne sa pripravujem na jesenné súťaže. Už sa neviem dočkať, aká bude moja forma. Teším na na chvíľu, keď sa opäť roztočí súťažný kolotoč aj na pocit, ktorý zažijem na pódiu. Pevne verím, že Nitra bola len začiatkom. Do fitness som sa zamilovala. Športom žijem každý deň. No nie je to len o súťažiach. Tie sú už len akousi odmenou. Fitness je predovšetkým o dodržiavaním stravy, varení a cvičení 365 v roku, čo je najťažšie. No keby to bolo príliš jednoduché, tak by to robil každý. Je to fantastický pocit, keď viete, že motivujete iných ľudí, keď vo vás niekto verí a fandí vám. Ďakujem všetkým za pekné slová, pozitívne aj tie menej pozitívne správy. Viem, že priestor na zlepšovanie stále existuje. Keď som si vedomá svojich nedostatkov, tak viem popracovať na ich odstránení.

Aké sú tvoje športové plány do budúcnosti?

Hlavne dať dobrú formu, prezentáciu, odstrániť nedostatky a dosahovať čo najlepšie výsledky. Chcela by som absolvovať všetky súťaže na Slovensku a ak to bude možné, tak sa predstaviť aj v zahraničí.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Príbehy investorov: Na čo si dávať pozor?
 2. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
 3. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
 4. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
 5. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
 6. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
 7. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
 8. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
 9. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
 10. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť
 1. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
 2. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
 3. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
 4. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
 5. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
 6. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
 7. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
 8. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
 9. Ako zabezpečiť vhodné podmienky na dôstojnú prácu?
 10. Moderná drevostavba s vlastným rukopisom
 1. Zaočkovaní dostávajú pivo zdarma alebo 350 eur 58 011
 2. Ste finančný guru? Otestujte sa a investujte s mobilom 18 436
 3. Deti sa počas pandémie vrátili dozadu, hovorí pedagogička 14 777
 4. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú? 12 524
 5. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 8 083
 6. Máte 30 a začínate investovať? Týchto 6 vecí potrebujete vedieť 7 885
 7. Zaujímavé príležitosti po kríze. Analytici radia, kam investovať 7 835
 8. Čo ľuďom chýba počas práce z domu najviac? Káva to nie je 7 175
 9. Tipy od delegátky: Egypt má veľa turistami neobjavených miest 7 170
 10. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 6 857
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

ilustračné foto - Budova mestského úradu vo Fiľakove.

Rozsiahlu rekonštrukciu v tomto roku samospráva vysvetľuje útlmom investičných akcií mesta v roku 2020.

3 h
ŠK Slovan Vidiná.

Zábavná sonda do kabíny šiestoligistu.

11 h
Priestor pred drevenou zvonicou nad Mýtnou by mohol ešte prekvapiť.

Chystá sa v ňom archeologický prieskum, následne vybudovanie oddychovej zóny.

17 h

Čo hovorí olympijský víťaz na očkovanie športovcov a politické napätie okolo letnej olympiády? Pozrite/vypočujte si zaujímavý rozhovor.

19 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Muž jazdil po republike vlakom, keď sa mu minuli peniaze, túlal sa hladný po okolí Dolného Kubína.

15 h

ÚFP im dôrazne neodporúča dohrať tri ligové kolá.

13 h

Momentálne sú vo výstavbe cyklotrasy na Piešťanskej ulici a Na kamenci.

15 h

Mercedes vyletel zo zákruty. Na mieste, kde sa stala nehoda, osadili bicykel duchov.

2. máj

Už ste čítali?