Námestovo - Lučenec 1:2 (1:0)
Góly: 7. Trabalík - 77. a 90. Rutkaj. ŽK: Siman, Jaššo, Trabalík - Janák, Hrošovský, Sarvaš. Rozhodoval: Krajči. Divákov: 150.
LAFC Lučenec: Páriš - Janák (63. Marcinek), Vilhan, Kovanič, Sarvaš, Lavrík, Fajčík (54. Rutkaj), Hrošovský, Rubint (86. Majkút), Matúška, Máč.
NÁMESTOVO/LUČENEC. „Dovolím si tvrdiť, že chalani podali v Námestove najlepší výkon za celé obdobie pod mojím vedením,“ hovorí tréner LAFC Lučenec Tomáš Boháčik, ktorého zverenci potešili víťazstvom na horúcej pôde silného Námestova. To pred týmto duelom priebežne uzatváralo najlepší trojlístok v súťaži. Na Novohradčanov však tentokrát nestačilo. V apríli ich doma zdolalo najtesnejším rozdielom 1:0 a dnes (19. 9.) sa karta obrátila. Boli to hráči LAFC, ktorí sa radovali z výhry 2:1.
Šťastný návrat partie áčka LAFC. Foto poskytol na zverejnenie tréner Tomáš Boháčik.
„Bola to skvelá, kolektívna práca, počas ktorej sa do bodky plnili taktické pokyny. Potvrdilo sa, že pokiaľ sa futbal robí poctivo, tak sa musia dostaviť aj výsledky. Po predošlých neúspechoch a smole nám konečne bolo dopriate vychutnať si víťazstvo, ktoré si vysoko cením,“ pokračoval Boháčik.
V zápase sa vo farbách Lučenca dvoma gólmi blysol Peter Rutkaj. „Som rád, že Peťo pochopil, že aj hráč, ktorý nestrávi na ihrisku celý zápas, ale nastúpi počas jeho priebehu, môže rozhodnúť,“ podotkol lodivod LAFC. Na záver pripomenul, že domácim sa na sklonku stretnutia naskytla šanca na zrovnanie skóre, no obranné hradby Lučenca boli nedobytné.
Foto: Peter Rutkaj, autor dvoch gólov Lučenca v Námestove. Autor: Marcela Ballová
Futbalisti Lučenca si dnes pre tri body vycestovali na novom autobuse. Tréner Boháčik si obliekol bielu košeľu vo viere, že mu prinesie šťastie. Jediná nepríjemnosť, ktorá poznačila úspešnú sobotu, bolo zranenie Tomáša Fajčíka. „Tomáš aj hráč súpera si v súboji rozbili hlavy. Bolo potrebné šitie,“ zakončil kouč.
Skúseného Tomáša Fajčíka, ktorý si v minulosti plnil aj reprezentačné povinnosti, "ozdobila" v Námestove biela čelenka (foto na zverejnenie poskytol tréner Tomáš Boháčik).
Šofér vezie hráčov LAFC na novom autobuse. Foto poskytol na zverejnenie tréner Tomáš Boháčik.