Piatok, 2. december, 2022 | Meniny má Bibiána

Ďalší rušný záver týždňa na pôde LAFC

Miroslav Beran: Návrh zo strany vedenia LAFC-u a OZ Futbal považujeme za absurdný.

Predstavitelia ŠK Novohrad Lučenec na valnom zhromaždení LAFC-u, ktoré sa konalo 11. septembra.Predstavitelia ŠK Novohrad Lučenec na valnom zhromaždení LAFC-u, ktoré sa konalo 11. septembra. (Zdroj: MARCELA BALLOVÁ)

LUČENEC. Dve zasadnutia valného zhromaždenia LAFC a OZ Futbal, ktoré funguje v súvislosti s činnosťou tohto klubu, v priebehu dvoch týždňov. Jedno aj druhé malo spoločnú tému: vstup piatich štatutárov mladého klubu ŠK Novohrad do štruktúr spomínaných občianskych združení. Kolotoč zasadnutí a rozhodovaní sa rozkrútil 8. septembra, keď Ivan Janák oznámil svoje odstúpenie z postu generálneho manažéra FK LAFC.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Moje rozhodnutie pramenilo z troch vecí: z negatívneho dopadu skrátenia dotácie v porovnaní s uplynulým rokom, z priameho nanominovania šéftrénera mládeže z iného klubu zástupcom poskytovateľa dotácie, aj keď s mládežou v LAFC nemáme žiadny problém a napokon z toho, že takéto závažné rozhodnutie príde v priebehu súťažného ročníka a nie v medzisezónnom období,“ vyjadril sa na úvod Ivan Janák, ktorý by mal podľa záverov piatkového (25. 9.) valného zhromaždenia LAFC v správnej rade LAFC aj OZ Futbal zotrvať.

SkryťVypnúť reklamu

„Tradičný lučenecký futbalový klub sa dostal do ťažkostí. Jeho manažér to síce neskoro, ale férovo priznal na pôde najväčšieho sponzora – Mesta Lučenec. Na začiatku tohto mesiaca rezignoval na svoj post v klube. Mesto nás vzhľadom na naše doterajšie aktivity oslovilo prostredníctvom viceprimátora Pavla Baculíka. Záležalo mu na tom, aby lučenecký futbal pokračoval, vediac o tom, že našou prioritou je práca s mládežou,“ informoval Miroslav Beran, predseda ŠK Novohrad a pokračoval: „Vedenie nášho klubu zasadlo a keďže mu ide aj o zachovanie seniorského futbalu v Lučenci, dohodlo sa, že do konca aktuálnej sezóny ponúkne vstup celého svojho vedenia do abdikáciou uvoľnených a neobsadených štruktúr OZ LAFC a OZ Lučenec.“

Viceprimátor oslovil funkcionárov ŠK Novohrad

Do hry však vstúpilo aj mesto, poskytovateľ dotácie pre LAFC. Na valnom zhromaždení, ktoré sa konalo 11. 9., viceprimátor Lučenca Pavel Baculík prezentoval variant vstupu funkcionárov ŠK Novohrad do štruktúr LAFC a v súvislosti s ním fungujúceho OZ Futbal. Uvítal by, keby sa v v Lučenci zrodil jeden futbalový klub bez záväzkov.

SkryťVypnúť reklamu

„Pripravuje sa nový zákon o športe. Naskytnú sa príležitosti čerpať rôzne granty a dotácie. No bude sa to týkať len nezadlžených klubov. Znamená to, že LAFC by bol aktuálne mimo hry,“ ozrejmil. Zároveň pripomenul, že mesto má záujem na zachovaní všetkých futbalových súťaží, v ktorých Lučenec aktuálne figuruje.

Nesúhlas a odchod zo zasadnutia

Vízia o novom vedení LAFC a OZ Futbal sa však doposiaľ nenaplnila. Predstavitelia ŠK Novohrad boli pripravení kooptovať do správnej rady spomínaných združení piatich členov – Miroslava Berana, Petra Imreho, Radoslava Čičmanca, Mariana Berkyho a Jána Dívalda. Vedenie LAFC túto zostavu uplynulý piatok doplnilo o sedem ľudí zo svojich radov – Ivana Janáka, Ladislava Vikora, Petra Tótha, Tomáša Boháčika, Csabu Csányiho, Igora Fajčíka a Jaroslava Feraneca. S týmto návrhom však činovníci ŠK Novohrad nesúhlasili a zo zasadnutia odišli.

SkryťVypnúť reklamu

„Tradičný futbalový klub v Lučenci sa rozhodol k našim piatim členom kooptovať zo svojich radov ďalších sedem. Je to absurdné. Veď medzi navrhovanými členmi boli aj obaja štatutári jedného zo spomínaných združení, ktorí sú minimálne zodpovední za túto situáciu v tradičnom klube. Tiež preto, že ostatní piati navrhovaní členovia sú trénermi tradičného klubu, ktorí predsa do štruktúr klubu mohli vstúpiť kedykoľvek predtým, spolupodieľať sa na jeho fungovaní a o celej situácii v klube by mali vedieť. Okrem toho mohol tento návrh prísť už na valnom zhromaždení 11. 9. Zástupcovia ŠK Novohrad tak nemuseli byť zaťahovaní do vnútornej hry tradičného klubu. No a je tu aj čudná matematika. K našim piatim navrhli sedem svojich členov. S týmto sme nesúhlasili a zo zasadnutia sme odišli,“ ozrejmil Beran.

Janák: Mládež v LAFC funguje bez problémov

Funkcionári LAFC tvrdia, že spoluprácu s ŠK Novohrad neodmietajú a nikdy neodmietali.

„Rokovania o možnej spolupráci na úrovni mládežníckeho futbalu prebiehali medzi LAFC a ŠK Novohrad už od roku 2013. Existujú o tom aj zápisy. Aj my máme záujem na tom, aby sa v meste vychovávali futbalové talenty. Ideálne by bolo, keby fungoval jeden silný a stabilný klub. Nie našou vinou sme doposiaľ nedospeli v tomto smere k dohode. Okrem toho je zarážajúce, že niekto chce riešiť mládežnícky futbal v LAFC, keď táto sekcia v našom klube nemala a ani nemá problémy. Mládežnícke tímy fungujú vo svojich súťažiach, v ktorých dosahujú veľmi pekné výsledky. Máme skúsených, licencovaných trénerov. Rodičia nie sú zaťažení poplatkami, teda príležitosť majú aj deti zo sociálne slabších rodín. Veď neraz práve z takých vzídu talenty,“ informoval Ivan Janák. To, že OZ LAFC aj OZ Futbal chcú mať v klube svoje zastúpenie, považuje za prirodzené riešenie, ktoré má prispieť k napredovaniu tunajšieho futbalu.

„LAFC zastrešuje mládežnícke súťaže aj seniorov. ŠK Novohrad je mládežnícky klub. Mladí futbalisti rastú, budú chcieť napredovať v ligových súťažiach. Mládež LAFC aktuálne figuruje v II. lige. Vychovávať futbalistov pre okolité dediny a mestá nemá význam a to si v ŠK Novohrad určite veľmi dobre uvedomujú. Práve v tomto smere je pre nich LAFC zaujímavý. A práve v tomto smere sme boli ochotní s nimi začať spolupracovať. Spolupracovať a úplne prevziať mládež sú však dve rozdielne veci. Naozaj nevidím dôvod riešiť mládež LAFC, ktorá, opakujem, funguje bezproblémovo a úspešne,“ doplnil Janák.

„Vedenie ŠK Novohrad Lučenec teší, že svojou filozofiou zapojiť do štruktúr klubu čo najviac zanietených, rovnocenných ľudí dalo tradičnému klubu pozitívny príklad. Jeden človek futbalový klub ťahať naozaj nemôže. Tešíme sa, že konečne bude v tradičnom klube sedem rovnocenných funkcionárov, ktorí priložia ruku k dielu a svojou osobnosťou a trpezlivou funkcionárskou prácou sa zaslúžia o napredovanie lučenského futbalu ako takého. Veríme, že to ocení aj široká verejnosť a tešíme sa, že zo zdanlivo neriešiteľnej situácie vyšlo konštruktívne riešenie pre tradičný klub,“ vyjadril sa M. Beran na margo piatkového zasadnutia. Tiež vyslovil poďakovanie viceprimátorovi Lučenca Pavlovi Baculíkovi. „Ceníme si, že nášmu klubu prejavil dôveru, tiež otvorenú komunikáciu a snahu urobiť pre lučenecký futbal maximum. Teší nás, že spoločne rozbehnuté projekty majú v meste úspech a budeme v nich pokračovať, ako najlepšie vieme. Všetkým zainteresovaným sľubujeme, že v začatej práci budeme podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia pokračovať a rozdávať tak radosť všetkým našim hráčom, ich rodičom a všetkým futbalovým fanúšikom z Lučenca a Novohradu,“ zakončil predseda ŠK Novohrad, klubu, ktorý aktuálne združuje 200 futbalistov vo veku od 5 do 13 rokov.

„Ďakujem členom ŠK Novohrad, ktorí boli po abdikácii generálneho manažéra LAFC Ivana Janáka pripravení zachrániť momentálnu situáciu a prevziať vedenie OZ Futbal a OZ LAFC. Na naše veľké prekvapenie sa do spomínaných občianskych združení kooptovali doterajší tréneri aj s odstupujúcim Ivanom Janákom s tým, že aj predstaviteľ ŠK Novohrad, zodpovedný za mládež, bude vo výbore. Pevne verím a som rád, že OZ Futbal už nebude riadiť len jeden človek ale všetci, ktorí boli menovaní a títo sa budú snažiť financie z mesta nielen prebrať, ale ich aj efektívne využiť. A hlavne priniesť peniaze do tunajšieho futbalu,“ povedal viceprimátor Lučenca Pavel Baculík.

V pondelok 28. 9. zasadne sedem členov rady OZ LAFC a OZ Futbal (Tóth, Boháčik, Csányi, Vikor, Fajčík, Feranec, Janák) ohľadom presného určenia svojich funkcií v oboch združeniach.

„Čo sa týka štruktúr LAFC, sme naďalej otvorení pre futbalových nadšencov a priaznivcov mimo klubu, ktorí by boli ochotní s nami spolupracovať a prispeli ku konsolidácii klubu. V žiadnom prípade nechceme pôsobiť ako uzavretá komunita. Sme tu pre ľudí, fanúšikov a sme otvorení každému konštruktívnemu riešeniu a plodnému nápadu,“ zakončil Ivan Janák.

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Zimná ríša divov Maďarska
 2. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to
 3. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie
 4. Konečne moderná životná poisťovňa bez nepríjemných prekvapení
 5. Mikuláš prinesie plné vrece prekvapení aj v novej rodinnej telke
 6. Deti potrebujú rodinu na optimálny vývoj
 7. Ako sa dostať k darčeku výhodnejšie? Skúste túto možnosť.
 8. Obnovte svoj dom so službou Obnov dom so SSE
 1. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to
 2. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie
 3. dm a jej zákazníci podporili inštaláciu fotovoltických panelov
 4. Zimná ríša divov Maďarska
 5. Konečne moderná životná poisťovňa bez nepríjemných prekvapení
 6. Mikuláš prinesie plné vrece prekvapení aj v novej rodinnej telke
 7. Deti potrebujú rodinu na optimálny vývoj
 8. Ako sa účinne vyrovnať s energetickou krízou? Spôsobov je viac
 1. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie 11 944
 2. Hotely, strava, pláže, služby. Aká je dovolenka v Punta Cana? 5 554
 3. Niektorí ľudia nemajú pracovné návyky. Ako dlho trvá zmeniť to? 4 414
 4. Zarábame milióny, no jachtu na Malorke nemám 3 689
 5. TESCO pokračuje v raste.Otvorilo predajňu v Kysuckom Novom Meste 2 051
 6. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 1 682
 7. Deti potrebujú rodinu na optimálny vývoj 1 379
 8. Diplom, na ktorý budeš právom hrdý. Študuj u nás. 1 121

Blogy SME

 1. Ivan Mlynár: Ako sa umelo vyvoláva nenávisť a netolerancia v spoločnosti cez zámienky
 2. Pavol Kéri: Medzinárodný kráľovský sviatok
 3. Ľuboš Vodička: Rimania na Dunaji: Carnuntum v Rakúsku
 4. Elena Antalová: Sláva televíziám. Boli zvyknuté klamať a nevedia si odvyknúť
 5. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (2. - 8.12.1922)
 6. Soňa Fröhlichová: San Francisco – Los Angeles, deň číslo 16 a 17
 7. Miroslav Lukáč: Myš ulovíš na kúsok syra, ženu na briliant a Slováka na sľuby a konšpirácie.
 8. Rastislav Puchala: Rusáka sa hlavne nesmieš báť!
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 239 656
 2. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 15 914
 3. Michael Achberger: 7 tajných tipov na chudnutie: malé zmeny, veľké výsledky 6 191
 4. Jana Melišová: V závoji hmly 5 911
 5. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 5 187
 6. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 366
 7. Ján Valchár: 9 mesiacov štvordňovej operácie (a najlepšia investícia histórie). 2 315
 8. Post Bellum SK: Bez nohavíc, s krvavými stehnami i nosom musel šliapať po ulici k mame 2 166
 1. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 2. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 3. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 4. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 5. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 7. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
 8. Jiří Ščobák: Porazíme infláciu? Ako vznikla, kto za ňu môže a ako ju riešiť?
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Fiľakovo - ilustračné foto

Samospráva i policajný zbor proti bitkám zakročili.


1 h

Vodiči sa musia v piatok pripraviť na obmedzenie na frekventovanej ceste. Potrvá do nedele do 13.00 hod.


19 h
Športovú halu na Fándlyho zaplnili až 135 džudisti z ôsmich klubov.

Džudistkám a džudistom klubu z Lučenca sa na domácom podujatí darilo.


19 h

Nehoda sa stala dve hodiny po polnoci.


21 h

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Pôvodný vzhľad narušili v minulosti necitlivé stavebné zásahy.


19 h

Slovensko je posledná krajina v rámci Európskej únie, ktorá používa papierové testy.


21 h

Polícia počas piatich dní zbierala stopy vedúce k jeho vypátraniu.


1. dec

Drahú liečbu mi zamietli, pretože sa poisťovni neoplatím, tvrdí Ľudmila.


30. nov

Blogy SME

 1. Ivan Mlynár: Ako sa umelo vyvoláva nenávisť a netolerancia v spoločnosti cez zámienky
 2. Pavol Kéri: Medzinárodný kráľovský sviatok
 3. Ľuboš Vodička: Rimania na Dunaji: Carnuntum v Rakúsku
 4. Elena Antalová: Sláva televíziám. Boli zvyknuté klamať a nevedia si odvyknúť
 5. Ján Serbák: Zaujímavosti zo storočných novín (2. - 8.12.1922)
 6. Soňa Fröhlichová: San Francisco – Los Angeles, deň číslo 16 a 17
 7. Miroslav Lukáč: Myš ulovíš na kúsok syra, ženu na briliant a Slováka na sľuby a konšpirácie.
 8. Rastislav Puchala: Rusáka sa hlavne nesmieš báť!
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 239 656
 2. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia 15 914
 3. Michael Achberger: 7 tajných tipov na chudnutie: malé zmeny, veľké výsledky 6 191
 4. Jana Melišová: V závoji hmly 5 911
 5. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 5 187
 6. Mária Križanová: Matematika a matikári. 3 366
 7. Ján Valchár: 9 mesiacov štvordňovej operácie (a najlepšia investícia histórie). 2 315
 8. Post Bellum SK: Bez nohavíc, s krvavými stehnami i nosom musel šliapať po ulici k mame 2 166
 1. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 2. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 3. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 4. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 5. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 6. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
 7. Jiří Ščobák: Chcete výborný seriál s nestandardním příběhem? Chcete krásnou herečku a herce, kteří umí hrát? Teplo lidské duše? Strašidelný zámek a psychiatrii?
 8. Jiří Ščobák: Porazíme infláciu? Ako vznikla, kto za ňu môže a ako ju riešiť?

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu