Nedeľa, 17. október, 2021 | Meniny má HedvigaKrížovkyKrížovky

Ďalší rušný záver týždňa na pôde LAFC

Miroslav Beran: Návrh zo strany vedenia LAFC-u a OZ Futbal považujeme za absurdný.

Predstavitelia ŠK Novohrad Lučenec na valnom zhromaždení LAFC-u, ktoré sa konalo 11. septembra.Predstavitelia ŠK Novohrad Lučenec na valnom zhromaždení LAFC-u, ktoré sa konalo 11. septembra. (Zdroj: MARCELA BALLOVÁ)

LUČENEC. Dve zasadnutia valného zhromaždenia LAFC a OZ Futbal, ktoré funguje v súvislosti s činnosťou tohto klubu, v priebehu dvoch týždňov. Jedno aj druhé malo spoločnú tému: vstup piatich štatutárov mladého klubu ŠK Novohrad do štruktúr spomínaných občianskych združení. Kolotoč zasadnutí a rozhodovaní sa rozkrútil 8. septembra, keď Ivan Janák oznámil svoje odstúpenie z postu generálneho manažéra FK LAFC.

„Moje rozhodnutie pramenilo z troch vecí: z negatívneho dopadu skrátenia dotácie v porovnaní s uplynulým rokom, z priameho nanominovania šéftrénera mládeže z iného klubu zástupcom poskytovateľa dotácie, aj keď s mládežou v LAFC nemáme žiadny problém a napokon z toho, že takéto závažné rozhodnutie príde v priebehu súťažného ročníka a nie v medzisezónnom období,“ vyjadril sa na úvod Ivan Janák, ktorý by mal podľa záverov piatkového (25. 9.) valného zhromaždenia LAFC v správnej rade LAFC aj OZ Futbal zotrvať.

Skryť Vypnúť reklamu

„Tradičný lučenecký futbalový klub sa dostal do ťažkostí. Jeho manažér to síce neskoro, ale férovo priznal na pôde najväčšieho sponzora – Mesta Lučenec. Na začiatku tohto mesiaca rezignoval na svoj post v klube. Mesto nás vzhľadom na naše doterajšie aktivity oslovilo prostredníctvom viceprimátora Pavla Baculíka. Záležalo mu na tom, aby lučenecký futbal pokračoval, vediac o tom, že našou prioritou je práca s mládežou,“ informoval Miroslav Beran, predseda ŠK Novohrad a pokračoval: „Vedenie nášho klubu zasadlo a keďže mu ide aj o zachovanie seniorského futbalu v Lučenci, dohodlo sa, že do konca aktuálnej sezóny ponúkne vstup celého svojho vedenia do abdikáciou uvoľnených a neobsadených štruktúr OZ LAFC a OZ Lučenec.“

Viceprimátor oslovil funkcionárov ŠK Novohrad

Do hry však vstúpilo aj mesto, poskytovateľ dotácie pre LAFC. Na valnom zhromaždení, ktoré sa konalo 11. 9., viceprimátor Lučenca Pavel Baculík prezentoval variant vstupu funkcionárov ŠK Novohrad do štruktúr LAFC a v súvislosti s ním fungujúceho OZ Futbal. Uvítal by, keby sa v v Lučenci zrodil jeden futbalový klub bez záväzkov.

Skryť Vypnúť reklamu

„Pripravuje sa nový zákon o športe. Naskytnú sa príležitosti čerpať rôzne granty a dotácie. No bude sa to týkať len nezadlžených klubov. Znamená to, že LAFC by bol aktuálne mimo hry,“ ozrejmil. Zároveň pripomenul, že mesto má záujem na zachovaní všetkých futbalových súťaží, v ktorých Lučenec aktuálne figuruje.

Nesúhlas a odchod zo zasadnutia

Vízia o novom vedení LAFC a OZ Futbal sa však doposiaľ nenaplnila. Predstavitelia ŠK Novohrad boli pripravení kooptovať do správnej rady spomínaných združení piatich členov – Miroslava Berana, Petra Imreho, Radoslava Čičmanca, Mariana Berkyho a Jána Dívalda. Vedenie LAFC túto zostavu uplynulý piatok doplnilo o sedem ľudí zo svojich radov – Ivana Janáka, Ladislava Vikora, Petra Tótha, Tomáša Boháčika, Csabu Csányiho, Igora Fajčíka a Jaroslava Feraneca. S týmto návrhom však činovníci ŠK Novohrad nesúhlasili a zo zasadnutia odišli.

Skryť Vypnúť reklamu

„Tradičný futbalový klub v Lučenci sa rozhodol k našim piatim členom kooptovať zo svojich radov ďalších sedem. Je to absurdné. Veď medzi navrhovanými členmi boli aj obaja štatutári jedného zo spomínaných združení, ktorí sú minimálne zodpovední za túto situáciu v tradičnom klube. Tiež preto, že ostatní piati navrhovaní členovia sú trénermi tradičného klubu, ktorí predsa do štruktúr klubu mohli vstúpiť kedykoľvek predtým, spolupodieľať sa na jeho fungovaní a o celej situácii v klube by mali vedieť. Okrem toho mohol tento návrh prísť už na valnom zhromaždení 11. 9. Zástupcovia ŠK Novohrad tak nemuseli byť zaťahovaní do vnútornej hry tradičného klubu. No a je tu aj čudná matematika. K našim piatim navrhli sedem svojich členov. S týmto sme nesúhlasili a zo zasadnutia sme odišli,“ ozrejmil Beran.

Janák: Mládež v LAFC funguje bez problémov

Funkcionári LAFC tvrdia, že spoluprácu s ŠK Novohrad neodmietajú a nikdy neodmietali.

„Rokovania o možnej spolupráci na úrovni mládežníckeho futbalu prebiehali medzi LAFC a ŠK Novohrad už od roku 2013. Existujú o tom aj zápisy. Aj my máme záujem na tom, aby sa v meste vychovávali futbalové talenty. Ideálne by bolo, keby fungoval jeden silný a stabilný klub. Nie našou vinou sme doposiaľ nedospeli v tomto smere k dohode. Okrem toho je zarážajúce, že niekto chce riešiť mládežnícky futbal v LAFC, keď táto sekcia v našom klube nemala a ani nemá problémy. Mládežnícke tímy fungujú vo svojich súťažiach, v ktorých dosahujú veľmi pekné výsledky. Máme skúsených, licencovaných trénerov. Rodičia nie sú zaťažení poplatkami, teda príležitosť majú aj deti zo sociálne slabších rodín. Veď neraz práve z takých vzídu talenty,“ informoval Ivan Janák. To, že OZ LAFC aj OZ Futbal chcú mať v klube svoje zastúpenie, považuje za prirodzené riešenie, ktoré má prispieť k napredovaniu tunajšieho futbalu.

„LAFC zastrešuje mládežnícke súťaže aj seniorov. ŠK Novohrad je mládežnícky klub. Mladí futbalisti rastú, budú chcieť napredovať v ligových súťažiach. Mládež LAFC aktuálne figuruje v II. lige. Vychovávať futbalistov pre okolité dediny a mestá nemá význam a to si v ŠK Novohrad určite veľmi dobre uvedomujú. Práve v tomto smere je pre nich LAFC zaujímavý. A práve v tomto smere sme boli ochotní s nimi začať spolupracovať. Spolupracovať a úplne prevziať mládež sú však dve rozdielne veci. Naozaj nevidím dôvod riešiť mládež LAFC, ktorá, opakujem, funguje bezproblémovo a úspešne,“ doplnil Janák.

„Vedenie ŠK Novohrad Lučenec teší, že svojou filozofiou zapojiť do štruktúr klubu čo najviac zanietených, rovnocenných ľudí dalo tradičnému klubu pozitívny príklad. Jeden človek futbalový klub ťahať naozaj nemôže. Tešíme sa, že konečne bude v tradičnom klube sedem rovnocenných funkcionárov, ktorí priložia ruku k dielu a svojou osobnosťou a trpezlivou funkcionárskou prácou sa zaslúžia o napredovanie lučenského futbalu ako takého. Veríme, že to ocení aj široká verejnosť a tešíme sa, že zo zdanlivo neriešiteľnej situácie vyšlo konštruktívne riešenie pre tradičný klub,“ vyjadril sa M. Beran na margo piatkového zasadnutia. Tiež vyslovil poďakovanie viceprimátorovi Lučenca Pavlovi Baculíkovi. „Ceníme si, že nášmu klubu prejavil dôveru, tiež otvorenú komunikáciu a snahu urobiť pre lučenecký futbal maximum. Teší nás, že spoločne rozbehnuté projekty majú v meste úspech a budeme v nich pokračovať, ako najlepšie vieme. Všetkým zainteresovaným sľubujeme, že v začatej práci budeme podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia pokračovať a rozdávať tak radosť všetkým našim hráčom, ich rodičom a všetkým futbalovým fanúšikom z Lučenca a Novohradu,“ zakončil predseda ŠK Novohrad, klubu, ktorý aktuálne združuje 200 futbalistov vo veku od 5 do 13 rokov.

„Ďakujem členom ŠK Novohrad, ktorí boli po abdikácii generálneho manažéra LAFC Ivana Janáka pripravení zachrániť momentálnu situáciu a prevziať vedenie OZ Futbal a OZ LAFC. Na naše veľké prekvapenie sa do spomínaných občianskych združení kooptovali doterajší tréneri aj s odstupujúcim Ivanom Janákom s tým, že aj predstaviteľ ŠK Novohrad, zodpovedný za mládež, bude vo výbore. Pevne verím a som rád, že OZ Futbal už nebude riadiť len jeden človek ale všetci, ktorí boli menovaní a títo sa budú snažiť financie z mesta nielen prebrať, ale ich aj efektívne využiť. A hlavne priniesť peniaze do tunajšieho futbalu,“ povedal viceprimátor Lučenca Pavel Baculík.

V pondelok 28. 9. zasadne sedem členov rady OZ LAFC a OZ Futbal (Tóth, Boháčik, Csányi, Vikor, Fajčík, Feranec, Janák) ohľadom presného určenia svojich funkcií v oboch združeniach.

„Čo sa týka štruktúr LAFC, sme naďalej otvorení pre futbalových nadšencov a priaznivcov mimo klubu, ktorí by boli ochotní s nami spolupracovať a prispeli ku konsolidácii klubu. V žiadnom prípade nechceme pôsobiť ako uzavretá komunita. Sme tu pre ľudí, fanúšikov a sme otvorení každému konštruktívnemu riešeniu a plodnému nápadu,“ zakončil Ivan Janák.

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 2. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 3. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 4. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 5. Ľudia v núdzi potrebujú pomoc, nakúpte potraviny aj pre nich
 6. K online predplatnému získate 30€ na nákup v sieti Intersport
 7. ŠFRB:Výstavbu a kúpu nájomných bytov podporujeme reálnymi krokmi
 8. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma
 9. Bratislavu bude sprevádzať luxus
 10. Pandémia upozornila na automatizáciu. Nahradí ľudí technika?
 1. Stropný zdvihák zlepší život všetkým imobilným ľuďom
 2. Nie je to prvýkrát, čo sa Vám bolesť chrbta vrátila?
 3. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 4. Wüstenrot rástol v predaji životného i neživotného poistenia
 5. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 6. Výber žiarovky môže mať vplyv na celkové zdravie
 7. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov
 8. S deťmi za zdravím do Vysokých Tatier
 9. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 10. Šetrenie energie v domácnosti: Diaľkové meranie pomáha sporiť
 1. Stravovacie zlozvyky Slovákov. Odborníci radia čomu sa vyvarovať 18 307
 2. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma 9 670
 3. Očarujúce Cinque Terre a jeho päť svetov 6 575
 4. V centre Bratislavy je na predaj 5-izbový apartmán. Takto vyzerá 6 258
 5. Bratovražedná vojna navždy zmenila Ameriku 4 832
 6. Bratislavu bude sprevádzať luxus 4 611
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 4 146
 8. Mäspoma a Kellys Bicycles či Bivio a Minifarma 3 740
 9. Aký polystyrén je najlepší na zatepľovanie? Sivý robí divy 3 240
 10. Odišli, ale nezabúdame. Spomínajte s Korzárom 2 870

Blogy SME

 1. Ľubomír Maretta: Ošetrovňa duše
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 20. - Heroické dobývanie Antarktídy - Carsten Borchgrevink - prvý muž na antarktickom kontinente?
 3. Irena Šimuneková: Po hradoch - 50 Vinné
 4. Věra Tepličková: Poslanec Fico sa rozhodol spievať, covid-necovid
 5. Anton Kaiser: Záhrada, moja záľuba XI.
 6. Martina Meriačová: Cesta k sebe ...
 7. Irena Šimuneková: Po hradoch - 49. Brekov
 8. Irena Šimuneková: Po hradoch - 48 Jasenov
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 18 491
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 9 365
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 7 020
 4. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 6 189
 5. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 000
 6. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 4 250
 7. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 3 843
 8. Peter Chudý: Pribudnú ďalšie „biele kone“ v policajnej uniforme, prečo vyšetrovateľka Santusová neabsolvovala detektor lži, aké sú dôvody jej konca na inšpekcii? 3 839
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 2. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 5. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 6. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 7. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Zo zápasu BKM Lučenec - MBK Handlová

Štvrté kolo Niké SBL medzi Lučencom a Handlovou prinieslo množstvo technických chýb. Jedna sa ušla aj koučovi Sokolovskemu.


11 h
Peniaze, ktoré získali prevádzkou MOM-ky investovali v Dolnej Strehovej aj do vybavenia ambulancie všobecného lekára.

V Dolnej Strehovej si vopred povedali, že prípadný zisk patrí späť do zdravia ľudí.


14 h
Jelšava získala ocenenie od ZMOS. Vyzdvihli dlhoročnú prácu so znevýhodnenými komunitami.

Pripravovaná stratifikácia siete slovenských nemocníc, ako aj nová súdna mapa výrazne zasiahnu do života tohto okresu.


TASR 15. okt
Pri vodnej nádrži Ľadovo.

Cieľom samosprávy je využiť okolie vodnej nádrže aj počas zimných mesiacov, preto tu plánuje bežkársku dráhu či vytvorenie priestoru na sánkovanie.


SITA 15. okt

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Žiadajú prejazd len z Oravy a Kysúc.


15. okt

Nemocnica začala očkovať medzi prvými.


MOJ a 1 ďalší 14. okt

Jeden zo spolujazdcov zraneniam na mieste podľahol.


17 h

Pri polnočnej nehode zomrel 17-ročný chlapec.


16 h

Blogy SME

 1. Ľubomír Maretta: Ošetrovňa duše
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 20. - Heroické dobývanie Antarktídy - Carsten Borchgrevink - prvý muž na antarktickom kontinente?
 3. Irena Šimuneková: Po hradoch - 50 Vinné
 4. Věra Tepličková: Poslanec Fico sa rozhodol spievať, covid-necovid
 5. Anton Kaiser: Záhrada, moja záľuba XI.
 6. Martina Meriačová: Cesta k sebe ...
 7. Irena Šimuneková: Po hradoch - 49. Brekov
 8. Irena Šimuneková: Po hradoch - 48 Jasenov
 1. Roland Vizner: Aký bude Váš dôchodok. Jednoduchý a vcelku presný návod ako ho vypočítať za 3 minúty. 18 491
 2. Tereza Krajčová: Anglický denník: 15. Ak vás anglické zdravotníctvo nezabije, tak aspoň prizabije 9 365
 3. Martin Kugla: Zachráňme Petržalku! 7 020
 4. Pavel Dvořák: Toto sú nepokojné časy 6 189
 5. Peter Chudý: Norbert Bödör je bezúhonný človek alebo čo mi povedal o svojom príbuznom Tibor Gašpar. 5 000
 6. Stanislav Martinčko: Chudoba v nedeľu na panské,do R.Soboty !!! 4 250
 7. Karol Labaš: S čím sa Richard Raši verejne nechváli 3 843
 8. Peter Chudý: Pribudnú ďalšie „biele kone“ v policajnej uniforme, prečo vyšetrovateľka Santusová neabsolvovala detektor lži, aké sú dôvody jej konca na inšpekcii? 3 839
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 2. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 3. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 4. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 5. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 6. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 7. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu