Futsalová palubovka v Lučenci ožila vo veľkom štýle

Po Banskej Bystrici padla Novohradčanom za obeť Žilina.

Skvelá bodka za pracovným týždňom.Skvelá bodka za pracovným týždňom. (Zdroj: MARCELA BALLOVÁ)

Futsal klub Lučenec – KSF DOXX Žilina 5:3 (3:0)

Novohradčania ďalším víťazstvom v Openlige potvrdili, že diváci sa naozaj majú na čo tešiť. Prvý domáci zápas Lučenca si nenechalo ujsť 550 športových fanúšikov.

LUČENEC. Kto sa rozhodol dať bodku za pracovným týždňom na futsale v lučeneckej Arene, určite neoľutoval. Zažil fantastickú športovú atmosféru. Domáca premiéra vyšla nováčikovi v Openlige vynikajúco. Lučenec prakticky o svojom víťazstve rozhodol už počas prvého dejstva, keď si nad súperom vypracoval trojgólový náskok - 3:0.

Počas prvého polčasu držali Novohradčania opraty stretnutia pevne v rukách. Z ich úvodného náporu pramenil už v 3. min. gól Rácza – 1:0. O dve minúty neskôr bol ďalším adeptom na zápis do listiny strelcov Adrián Hricov, no Surovčík včas vystihol jeho úmysel. V 7. min. sa Lučenec radoval po druhý raz, tentokrát vďaka Lukášovi Hricovovi, ktorý v minulosti hájil farby prvoligového Lučenca, v čase, keď bol pri kormidle Vladimír Rusnák st. – 2:0. O 4 minúty sa stav na svetelnej tabuli opäť menil, keď si dal Hricov gólové repete – 3:0. Ďalším gólom zaváňal Ľuptákov samostatný nájazd na súperovu bránu, no pálil tesne vedľa. Prikrášliť polčasové skóre sa tesne pred odchodom do šatní pokúsil skúsený Fehérvári, ale jeho prudkú strelu z polovice ihriska Surovčík vyrazil.

Do druhého dejstva vstúpil Lučenec s úmyslom zvýšiť svoj gólový náskok a naďalej potvrdzoval svoje kvality. Pred dosiahnutím štvrtého gólu mali veľké šance na skórovanie Ľupták aj Püspöky, peknou akciou sa blysli aj bratia Hricovovci. V 30. min. Ľupták odčinil svoj predošlý neúspech a Surovčíkovi nedal žiadnu šancu – 4:0. O pár sekúnd zavelil do útoku kapitán Fehérvári a nekompromisne zvýšil na 5:0. Napriek hrozivému stavu sa hostia nevzdávali, skôr naopak, čoraz viac vystrkovali rožky. Svoju snahu korunovali v 30. min., keď poslal loptu do domácej siete Kincl – 5:1. O dve minúty už bolo vďaka Tkáčikovi 5:2. Bodku za napínavým stretnutím dal tri sekundy pred koncom hracieho času Kincl – 5:3.

Povedali po zápase

Attila Fehérvári, hrajúci tréner Lučenca: „V prvom rade sa chcem poďakovať našim fanúšikom, ktorí nás v hojnom počte prišli podporiť. Verím, že časom ich bude ešte viac. Pre nás bolo dôležité potvrdiť víťazstvo, ktoré sme zaznamenali v predošlom zápase v Banskej Bystrici. Teší ma, že sa nám to napokon podarilo. Rovnako, ako pod Urpínom, aj tentokrát sme množstvo šancí nepremenili. Tri body sú však doma a ideme ďalej. Prvý polčas bol z našej strany lepší, rovnako, ako aj v prvom majstrovskom dueli sezóny. Nad druhou štvorkou, ktorú nominujem na toto stretnutie, som vôbec nemusel premýšľať. Tá, ktorá hrala v Banskej Bystrici, sa osvedčila, takže zostala nezmenená. Postupne by sa k nám mali pridať aj Rutkaj, Sarvaš a Máč. Ich príchod do nášho družstva je stále v štádiu riešenia. Zatiaľ je to 50:50. Verím, že v priebehu týždňa sa rozhodne.“

Juraj Randlisek, tréner Lučenca: „Podľa mňa sme o našom víťazstve rozhodli už v prvom polčase. Do druhého dejstva sme nastúpili s úmyslom udržať si čisté konto a pridať nejaký ten gól. No situácia z Banskej Bystrice sa zopakovala. Rovnako ako pod Urpínom, tak aj dnes doma sme sa v druhom polčase presadzovali ťažšie, nedokázali sme skórovať do prázdnej brány. Hostia síce ožili, no na zvrat už bolo neskoro. Ďakujem divákom, že nás prišli podporiť v hojnom počte. Dúfam, že sme ich nesklamali a prídu aj nabudúce. Verím, že mali pekný záver pracovného týždňa.“

Fakty zo zápasu

Góly: 3. Rácz, 7. a 11. Lukáš Hricov, 28. Ľupták, 30. Fehérvári – 30. a 40. Kincl, 32. Tkáčik. ŽK: 25. Püspöky – 28. Tkáčik. Rozhodovali: Marcel Budáč, Peter Budáč. Divákov: 550.

Lučenec: Albert – Petík, Ľupták, Csaba, Fehérvári, Rácz, L. Hricov, Koreň, Püspöky, A. Hricov, Vrbiniak, Gabľas. Hrajúci tréner: Attila Fehérvári. Tréner: Juraj Randlisek.

Žilina: Surovčík – O. Volek, M. Volek, Kudelka, Garilov, Lazar, Ostrák, Drexler, Tkáčik, Kincl. Tréner: Jozef Rosenzweig.