Nedeľa, 26. september, 2021 | Meniny má EditaKrížovkyKrížovky

Starší dorastenci LAFC sú v II. lige obávanou konkurenciou

Mladíci zimujú na 4. priečke. O bronzovej pozícii Martina rozhodlo len skóre.

LUČENEC. V tíme staršieho dorastu LAFC vládne po jeseni spokojnosť. Nečudo. Veď zverenci novohradskej futbalovej verejnosti veľmi dobre známeho Csabu Csányiho budú zimovať na vynikajúcej 4. priečke spomedzi 16 družstiev s druholigovou príslušnosťou. V 15 majstrovských dueloch prvej polovice súťažného ročníka 2015/2016 sa deväťkrát tešili z plného bodového zisku, dvakrát sa so súpermi rozišli zmierlivo, no a s prehrou sa museli vyrovnať po štyroch zápasoch. Za zmienku stojí aj fakt, že po jeseni má Lučenec na konte zhodný počet bodov so silným Martinom, ktorý s Námestovom patrí k tradičným lídrom II. dorasteneckej ligy.

Najlepší nos na góly prejavil na jeseň v drese LAFC Miroslav Hronec, ktorý sa prezentoval šestnástimi presnými zásahmi a spolu s Marekom Repáňom z Martina sú aktuálne v súťaži najlepšími strelcami, Gergö Kelemen skóroval deväťkrát, Patrik Kováč šesťkrát a piatimi gólmi sa blysol Dávid Vikor. Do všetkých jesenných majstrákov zasiahli Adam Cigánik, Ladislav Lamocký, Miroslav Hronec a Radovan Vančo. Z tohto štvorlístka sa stopercentnou minutážou môže pochváliť Adam Cigánik, ktorý v plnom hernom nasadení strávil na trávniku 1350 minút. Trénera Csányiho teší, že ani jeden z jeho zverencov na jeseň neinkasoval červenú kartu. Znamená to, že Lučenec patrí k slušnejším družstvám.

Nás zaujímalo, ako prvú polovicu súťažného ročníka a celkovú klímu v dorasteneckej kabíne aj na trávniku LAFC hodnotí tréner Csaba Csányi.

aa.jpg

V predošlom súťažnom ročníku obsadili starší dorastenci LAFC konečnú 6. priečku. Znamená to, že si tabuľkovo polepšili, keďže zimovať budú na potešiteľnom 4. mieste. Treba podotknúť, že na konte majú rovnaký počet bodov ako Martin (29). O obsadení 3. a 4. priečky v II. lige rozhodlo len skóre. Ste spokojný?

Na začiatku sezóny sme si v kabíne povedali, že by určite nebolo dobré skončiť horšie ako na 6. priečke, ktorá nám patrila po uplynulej sezóne. Napokon sme po jeseni obsadili veľmi pekné 4. miesto. Keby mi bol v lete niekto povedal, že budeme na jeseň súperiť o 3. miesto so silným Martinom, tak by som mu to sotva uveril. O to viac ma náš úspech potešil a je pre nás veľkou motiváciou do jarných odviet.

Čo sa podľa vás pod tento úspech najviac podpísalo?

Môžem tomu pripísať aj skutočnosť, že sme počas letnej prestávky nezaznamenali veľké obmeny kádra. Odišiel nám síce brankár Ivo Hudec, čo bola značná strata a pre legislatívne nedostatky sa musel do Poltára vrátiť Marek Horváth, no jadro kádra z uplynulej sezóny zostalo pokope. Takže čo sa týka zohratosti sme boli na tom celkom dobre. Najmä tí chlapci, ktorých už vediem dva roky, vedia, čo od nich očakávam a naopak, čo môžu oni čakať odo mňa.

Znamená to, že príprava na aktuálny súťažný ročník bola ideálna?

Ideálna nebude nikdy, len v prípade profesionálnych tímov, medzi ktoré my nepatríme. Okrem toho je leto vždy pre futbal náročnejším obdobím, keďže sú prázdniny a dovolenky. Tréningová účasť začne byť uspokojivá až od začiatku školského roka. Náš káder sa v podstate vyprofiloval až v priebehu súťaže.

Spomenuli ste, že keby vám niekto povedal pred sezónou, že sa na jeseň „pobijete“ o 3. priečku s Martinom, tak tomu sotva uveríte. Znamená to, že na strane LAFC nie je až taká kvalita?

Určite nechcem, aby to tak vyznelo. Nepovažoval som to za nemožné. Práveže naopak, naše výsledky potvrdili, že sme v súťaži obávaným konkurentom, čo ma veľmi potešilo. Veď Martin s Námestovom sú už dlhší čas v pozícii druholigových lídrov. Máme veľmi dobrých hráčov, ktorí zo zápasu na zápas výkonnostne napredovali. Pripomeniem nešťastnú domácu prehru s Námestovom. Hostí sme mali doslova na lopatkách, no tesne pred koncom zápasu sa im podarilo skórovať a zvíťaziť. Ich tréner sa však vyjadril, že v Lučenci utrpeli víťazstvo, pretože do 20. minúty mohli pokojne prehrávať aj o päť gólov. Keby sme tento zápas zvládli, tak zimujeme tretí. Nevadí, aj o tom je futbal. Má nám pripomenúť, že každé zaváhanie a chyba majú byť poučením. Pri mladých chlapcoch je krivka výkonnosti zväčša nerovnomerná. Raz sú hore, raz dole. My sme sa ju snažili držať v rovine a môžem potvrdiť, že čím viac sa blížil záver jesennej časti, tým viac stúpala. Chlapci výkonnostne aj herne napredovali.

Takže jarný cieľ je jasný ...

Samozrejme. Chceme si vybojovať miesto v najlepšom trojlístku. Máme všetky predpoklady na to, aby sme uspeli. Aktuálna 4. priečka musí chlapcov motivovať k ešte lepším výkonom. Zároveň je zaväzujúca aj pre mňa a môj podporný tím.

Očakávate počas zimy výraznejšiu obmenu kádra?

Ani nie. Zatiaľ mi len jeden hráč avizoval, že by mal ísť na skúšku do Dunajskej Stredy. Uvidíme, čo z toho bude. Jasné, že ak sa chcú chlapci uplatniť vo vyššej súťaži a majú na to predpoklady, tak im nebudeme brániť. Veď sme mali hráčov v Senici, Košiciach aj banskobystrickej Dukle. Dôležité je však, aby hrali. Len samotné trénovanie v inom klube nemá pre nich žiadny význam. Mladí hráči potrebujú predovšetkým veľa hrať. No a ak majú sedieť na lavičke, tak to môžu zostať aj u nás. Aspoň ich budú mať rodičia pod kontrolou a je menej pravdepodobné, že skĺzne na inú dráhu ako futbalovú. Okrem toho má Lučenec kvalitné mužstvo v kvalitnej súťaži, takže o futbalovej stagnácii nemôže byť v LAFC ani reči.

Pre vás, ako trénera, sú smerodajné len výsledky zápasov alebo väčšiu dôležitosť pripisujete celkovému hernému prejavu?

Čo sa týka staršieho dorastu, tu sa už hľadí aj na výsledky, pretože je to kategória, ktorá hraničí so seniorskou súťažou, ktorá je už len o výsledkoch. V prípade detí, žiakov a mladšieho dorastu by som však určite nebazíroval na výsledkoch. Celkové napredovanie hry a kombinácií má pre mňa v mládežníckych kategóriách oveľa väčší význam. Okrem toho prechod dorastenca k mužom je najnáročnejšia fáza mladého futbalistu. Tu má veľký význam aj trpezlivosť seniorského trénera s mladým hráčom. Je dôležité ho správne usmerňovať a motivovať. Ak sa tak stane, môže sa z neho postupom času vyprofilovať hráčska osobnosť. Samozrejme, že to nie je len o seniorskom trénerovi.

Čo konkrétne máte na mysli?

Že sú veľmi dôležité aj hráčske osobnosti v seniorskom tíme. Tie, žiaľ, aktuálne v áčku LAFC chýbajú. Mužské družstvo tvoria mladí hráči a tak dorastencov nemá kto na ihrisku a v kabíne usmerňovať. Dvaja – traja starší a skúsení hráči by sa medzi našich mužov zišli ako soľ. V tomto smere to tréner Boháčik naozaj nemá ľahké a tiež dorastenci majú začiatky v aktuálnom seniorskom tíme Lučenca ťažšie. Okrem toho až medzi mužmi dorastenec ukáže, či to s futbalom myslí naozaj vážne.

Aká bola na jeseň celková klíma v dorasteneckej kabíne LAFC?

Skvelá. Hráči boli súdržní a čo je tiež dôležité, mali podporu zo strany rodičov. Tí javili o nich záujem, prichádzali ich povzbudiť na zápasy, doslova žili s naším klubom. Vážim si to, pretože viem, že v niektorých kluboch sú radi, keď v prípade dorastencov majú dvoch – troch spriaznených rodičov. Predsa len, pri nižších vekových kategóriách je to v tomto smere lepšie. Starší dorastenci sú už v podstate na prahu dospelosti. Určite aj podpora zo strany rodičov je jedným z rozhodujúcich faktorov pri tvorbe dobrej klímy, ktorá má pozitívny dopad na výsledky. Takže v tomto smere je to v LAFC v poriadku.

Čo považujete za svoju najdôležitejšiu trénerskú úlohu?

To, čo každý tréner dorastencov – vychovať a čo najlepšie pripraviť hráčov pre seniorské družstvo.

Tunajšia futbalová verejnosť si určite všimla, že medzi mužmi LAFC dostávajú čoraz viac príležitostí dorastenci ...

Áno a podľa mňa je to dobre. Napokon, preto sú tu mládežnícke tímy a mládežnícki tréneri, aby sme si vychovali vlastných hráčov. Je to síce časovo náročnejšia cesta, no na druhej strane lacnejšia. Najmä v čase, keď klub nemá toľko sponzorov, aby si mohol dovoliť kupovať cudzích hráčov, je dať príležitosť vlastným odchovancom tým najekonomickejším riešením. No a ja opakujem, že LAFC má veľmi dobrých hráčov v radoch dorastu, len ich treba vedieť správne podchytiť.

Ako sa vám spolupracuje s trénerom Tomášom Boháčikom?

Podľa mňa je naša spolupráca na veľmi slušnej úrovni. Napokon, muži sú výstavnou skriňou a prirodzene aj prioritou každého klubu. Mňa len teší, keď sa moji zverenci medzi nimi uplatnia. Veď našim cieľom je vychovávať hráčov pre LAFC a nie pre okolité mestá a dediny.

Čo vás počas jesene najviac sklamalo a na druhej strane potešilo?

Sklamal ma prístup niektorých hráčov, ktorí síce prisľúbili, že budú pôsobiť v Lučenci, no v priebehu sezóny bez vysvetlenia odišli. To naštrbilo našu koncepciu. Potešila ma stúpajúca výkonnosť hráčov a tiež to, že sme sa navzájom nesklamali. Chalani ukázali svoj ľudský aj futbalový charakter a utvrdili ma v tom, že s nimi môžem rátať aj do budúcna, či už na ihrisku alebo mimo neho. Tiež ma teší narastajúci záujem zo strany rodičov, pomoc zo strany podporného tímu aj zo Strednej priemyselnej školy stavebnej v Lučenci, kde je riaditeľom náš vedúci mužstva Ladislav Vikor. Škola má športové triedy zamerané na futbal a tiež nám významne pomáha ohľadom materiálno – technického zabezpečenia. Tiež si cením pomoc manažéra klubu Ivana Janáka.

Čo by ste v prípade dorasteneckého futbalu zmenili?

Určite by som uvítal, keby sme opäť hrávali majstrovské zápasy ako predzápasy dospelých. Z hľadiska návštevnosti by to bolo pre nás atraktívnejšie. Potvrdilo sa to aj v minulosti. Určite by to chlapcov viac motivovalo k lepším výkonom. Veď futbal sa hrá pre ľudí a aj podpora zo strany fanúšikov má svoj význam.

Starší dorastenci LAFC Lučenec - II. liga

Csaba Csányi, tréner

csaba_csanyi_r1487.jpg

Ladislav Vikor st., vedúci mužstva

ladislav_vikor_st_r1139.jpg

Adam Cigánik

adam_ciganik_r7651.jpg

Adrián Klimák

adrian_klimak_r9412.jpg

Daniel Melich

daniel_melich_r3694.jpg

Dávid Vikor

david_vikor_r9412.jpg

Denis Lipták

denis_liptak_r6415.jpg

Dominik Kovalančík

dominik_kovalancik_r848.jpg

Filip Mózer

filip_mozer_r6762.jpg

Gergő Kelemen

gergo_kelemen_r465.jpg

Ján Dedinský

jan_dedinsky_r7878.jpg

Ladislav Lamocký

ladislav_lamocky_r8591.jpg

Marek Horváth

marek_horvath_r4455.jpg

Milan Kaličiak

milan_kaliciak_r370.jpg

Miroslav Hronec

miroslav_hronec_r1957.jpg

Patrik Kováč

patrik_kovac_r8255.jpg

Radovan Vančo

radovan_vanco_r4314.jpg

Richard Olšiak

richard_olsiak_r6746.jpg

Róbert Berky

robert_berky_r796.jpg

Poznámka: chýbajú Dávid Telek, Tristan Lajtoš a Ivan Janák.

Najčítanejšie na My Novohrad

Inzercia - Tlačové správy

 1. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať?
 2. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem
 3. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho
 4. Znalec slovenského brandy
 5. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy?
 6. Naša klimatická zmena: Návod ako pomôcť pri záchrane planéty
 7. Školy sa znova môžu zapojiť do zberu starých mobilov
 8. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 9. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 10. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 1. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou?
 2. Ako uľahčiť opatrovanie seniorov doma
 3. Samočistiace vypínače chránia pred infekciami
 4. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 5. Hobbymarket OBI predstavil nový koncept predajne v Michalovciach
 6. Aktuálne radarové a slovenské hlásenia v autokamere?
 7. Tesco announces net-zero target of 2035 for its operations
 8. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 9. Lekárska prehliadka pre cudzincov je v Nitre, aj bez objednania
 10. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 1. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi 6 987
 2. Ako môžu fajčiari pomôcť prírode? Úplne jednoducho 6 012
 3. Prišli škrečky a Dedoles počíta tržby na desiatky miliónov 4 635
 4. Maurícius vás nenechá chladnými. Za akými miestami sa vybrať? 4 200
 5. Zateplenie strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 4 190
 6. Jablone prekonali očakávania. O bývanie v Bytči je veľký záujem 3 643
 7. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 3 518
 8. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im? 3 496
 9. Poznáte všetkých TOP 10 Bratislavy? 3 164
 10. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 2 710

Blogy SME

 1. Věra Tepličková: Čo sme sa dozvedeli v nedeľných politických diskusiách?
 2. Ján Buocik: Obchvat a nová diaľnica D4/R7 ako dobrá správa? Skôr zlý vtip! Najmä pre Bratislavčanov.
 3. Ústav verejnej politiky FSEV UK: Metodologické okienko: Metodologické nedostatky diplomových prác I. časť
 4. Marián Kozák: Ing. Ladislav Pleša - životný príbeh
 5. Štefan Vidlár: Úvaha o korupčnej amnestii
 6. Zuzana Cascino: Striptér duše
 7. Štefan Vidlár: Za ty prachy z Bruselu
 8. Peter Chudý: Ako policajný funkcionár zničil stopy na mieste činu (vraždy/samovraždy) alebo v polícii sú stále ľudia, ktorí tam nemajú čo robiť.
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 793
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 8 462
 3. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 6 204
 4. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 5 746
 5. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 579
 6. Stanislav Martinčko: R.Fico sa stal kajúcnikom č.1 !!! 4 677
 7. Marcel Burkert: Šokujúce slová Dr. Urbánka, ktorý 20 rokov pracoval pre fy ako Pfizer, Johnson a iné. 4 546
 8. Peter Chudý: Šesť spôsobov na odstránenie čestného policajta alebo ako to bolo za prezidentovania Tibora Gašpara a likvidačné metódy prehnitého systému dnes. 4 043
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Novohrad - aktuálne správy

Zo zápasu medzi Lučencom a Čadcou

Okrem treťoligového Lučenca si plný bodový zisk zaknihovali aj hráči Tomášoviec, Ružinej a cinobanského CŠK.


9 h
Ilustračná fotografia.

Nová cyklistická trasa má byť vybudovaná v koridore zrušenej železničnej trate, jej súčasťou má byť aj 160 metrov dlhý bývalý železničný tunel Ožďany.


SITA 25. sep
Ilustračné foto.

Dieťa spadlo do podzemnej nádoby na zber dažďovej vody.


a 1 ďalší 25. sep

Nenechajte si ujsť ďalší diel LIVE diskusie na tému zelenej energie s fundovanými hosťami už v utorok 28. septembra o 11:00 hod.


24. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Obeť mala len 27 rokov.


25. sep

Dieťa spadlo do podzemnej nádoby na zber dažďovej vody.


a 1 ďalší 25. sep

Vodič motocykla neprežil náraz do dopravnej značky. Osobné auto, v ktorom boli aj dve deti, sa zrazilo s domiešavačom.


25. sep

V lokalite nejde o prvý prípad stretnutia s medveďom.


TASR 26. aug

Blogy SME

 1. Věra Tepličková: Čo sme sa dozvedeli v nedeľných politických diskusiách?
 2. Ján Buocik: Obchvat a nová diaľnica D4/R7 ako dobrá správa? Skôr zlý vtip! Najmä pre Bratislavčanov.
 3. Ústav verejnej politiky FSEV UK: Metodologické okienko: Metodologické nedostatky diplomových prác I. časť
 4. Marián Kozák: Ing. Ladislav Pleša - životný príbeh
 5. Štefan Vidlár: Úvaha o korupčnej amnestii
 6. Zuzana Cascino: Striptér duše
 7. Štefan Vidlár: Za ty prachy z Bruselu
 8. Peter Chudý: Ako policajný funkcionár zničil stopy na mieste činu (vraždy/samovraždy) alebo v polícii sú stále ľudia, ktorí tam nemajú čo robiť.
 1. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí 26 793
 2. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič. 8 462
 3. Martin Dorčák: DPH podľa Remišovej 6 204
 4. Lucie Meisnerová: Svadba v polovici života 5 746
 5. Radovan Kulín: Kováčik má šťastie, že nevyrábal mastičky z konope 5 579
 6. Stanislav Martinčko: R.Fico sa stal kajúcnikom č.1 !!! 4 677
 7. Marcel Burkert: Šokujúce slová Dr. Urbánka, ktorý 20 rokov pracoval pre fy ako Pfizer, Johnson a iné. 4 546
 8. Peter Chudý: Šesť spôsobov na odstránenie čestného policajta alebo ako to bolo za prezidentovania Tibora Gašpara a likvidačné metódy prehnitého systému dnes. 4 043
 1. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 2. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 3. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 4. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
 5. Adam Valček: Vyšetrovateľ dal Bödörovi pokutu za to, že mlčal
 6. Karolína Farská: Dva rozdielne protesty za slobodu
 7. Adam Valček: Neexistujúca kancelária aj termín. Výpovede proti Výbohovi nesedia
 8. Pavol Koprda: Očkovacia lotéria: Čo môže priniesť a kde sú jej úskalia? Pohľad cez dáta, teóriu hier a hazardné hry

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu