Pondelok, 18. október, 2021 | Meniny má LukášKrížovkyKrížovky

Populárna súťaž začala písať svoj trinásty ročník

Futsalová palubovka vo Fiľakove ožila.

FIĽAKOVO. Uplynulá sobota sa niesla v znamení futsalu, tentokrát však mimo centra Novohradu. V telocvični fiľakovskej ZŠ na Farskej lúke bol úspešne zahájený 13. ročník Balex Trade futsal ligy, súťaže, ktorá už tradične ponúka možnosť spestriť si zimné obdobie a nabrať kondičku mnohým futbalistom z okolia. Napriek menšiemu počtu prihlásených mužstiev (6) a hrmotu vŕtačiek z prebiehajúcej rekonštrukcie strechy telocvične si jednotlivé zápasy prišli pozrieť desiatky nadšencov tejto rýchlej a dynamickej hry. V úvodnom kole nezaváhal ani jeden z favoritov – vlani bronzový The Beatles, vicemajster FC Thorma či obhajca prvenstva Balex Trade Team, hoci ich snaživí súperi viackrát potrápili.

O úvodný zápas nového ročníka sa postarali mladíci z Galaxy a skúsený tím The Beatles. Obe mužstvá začali opatrne a tempo zvyšovali postupne, no narastajúcu kanonádu striel úspešne likvidovali brankári na obidvoch stranách. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo ešte v 20. minúte svietil na ukazovateli skóre nerozhodný stav 0:0. Odkliať bránu súpera sa „bítlsákom“ podarilo až v záverečných 5 minútach úvodného dejstva, a to hneď trikrát zásluhou skvele hrajúcich Botosa a Felsőa. Po prestávke sa obraz hry nezmenil – opäť zvíťazila skúsenosť nad snaživosťou a mladíckou dravosťou. Hoci v druhej časti hry padlo dovedna 10 gólov, po päť na každej strane, The Beatles mohli ťažiť z pohodlného polčasového náskoku a po výhre 8:5 zaznamenali prvé dva body do tabuľky.

V druhom zápase na seba narazili FC Thorma a Buzitka. Modro-žltí (FC Thorma) už roky tradične patria k favoritom a horúcim ašpirantom na titul, no výrazne obmenený a najmä omladený káder Buzitky im dlho komplikoval cestu za plným bodovým ziskom. Lepšie začali práve mladí Buzitčania, ktorí sa ujali vedenia už v úvodných minútach stretnutia. Thorma však ťažila zo skúsenosti a zohratosti, a hoci do prestávky ešte trikrát inkasovala, vždy dokázala odpovedať – polčas sa skončil zmierlivo 4:4. Do druhého dejstva naskočili lepšie opäť draví Buzitčania, ktorí najprv zlikvidovali tri „tutovky“ vicemajstra, aby následne vsietili dva rýchle góly. Pravidlo „nedáš – dostaneš“ sa však potvrdilo aj na opačnej strane, tento raz nevyužité šance Buzitky trestali hráči Thormy. Vyrovnanie skóre na 6:6 akoby mladým Buzitčanom zviazalo nohy a Thorme dodalo druhý dych – vicemajster trafil do čierneho ešte päťkrát a ani raz neinkasoval. V zápase vynikol najmä 5-gólový bombardér Horváth, ktorému sekundoval Ruszó štyrmi presnými zásahmi.

Záver sobotného športového popoludnia zaobstarali mladí chalani z Energy Teamu a úradujúci majster Balex Trade Team. Už od úvodu stretnutia bolo jasné, v koho réžii sa nasledujúci priebeh hry bude odvíjať. Skúsení „balexáci“ sa mohli spoľahnúť sa nestarnúceho Teleka a technicky vyspelého Bariho, ktorých skvele dopĺňal Kasza. V polčasovej prestávke mohli načerpať sily po pohodlnom náskoku 3:0. V úvode druhej dvadsaťpäťminútovky mierne poľavili, čo agilný Energy Team využil na skorigovanie výsledku. Po zmobilizovaní síl a zvýšenej koncentrácii však obhajca minuloročného prvenstva ťažil najmä z brejkových situácií, a hoci 4-krát inkasoval, rovnaký počet gólov súperovi aj vsietil a nepripustil prekvapenie hneď v úvodnom kole.

Výsledkový servis

Galaxy - The Beatles 5:8 (0:3), góly: Ján Dobročka 2, Brusznyai 2, Baláž - Botos 3, Felső 2, Nociar, Lipták, Dominik Baláž.

FC Thorma - Buzitka 11:6 (4:4), góly: Horváth 5, Ruszó 4, Titton, vlastný - Patai 2, Kelemen 2, Oláh, Baláž.

Energy Team - Balex Trade Team 4:7 (0:3), góly: Farkaš 2, Mičuda, Lazsík - Bari 3, Kasza 2, Urbančok 2. ŽK: Lalík – Kasza.

Najlepší strelci po 1. kole: 1. Horváth (FC Thorma) - 5 gólov, 2. Ruszó (FC Thorma) - 4, 3.-4. Bari (Balex Trade Team) a Botos (The Beatles) - 3.

Program 2. kola, 17. 11. (utorok): The Beatles – Energy Team (13.00 hod), Buzitka – Balex Trade Team (14.00 hod), Galaxy – FC Thorma (15.00 hod).