Lučenec zvíťazil, no oslavovala Trnava

Berky: Spartak vyťažil z minima maximum. My sme šance nepremenili.

Prievan pred bránou.Prievan pred bránou. (Zdroj: MARCELA BALLOVÁ)

Futsal klub Lučenec – FC Spartak Trnava 4:3 (4:2)

LUČENEC. Je dobojované. Openligový nováčik z Lučenca sa rozlúčil s aktuálnou sezónou najtesnejším víťazstvom nad ambicióznou Trnavou. Napriek výhre 4:3 schádzali domáci z palubovky so zvesenými hlavami. Naopak, v tábore Spartaka zavládla obrovská radosť. Matematika hovorí jasnou rečou. Novohradčania by postup do ďalších bojov oslavovali len vtedy, ak by v štvrťfinálovej odvete play off zvíťazili nad Trnavou o dva góly. Opäť doplatili na nepremieňanie vyložených šancí. Potvrdil to aj skúsený Marián Berky, ktorý bol jedným z oporných pilierov Novohradčanov. Vo farbách domáceho celku vynikal aj Juraj Kuhajdík, ktorého zdobia skúsenosti z najvyššej futsalovej súťaže. Dobrú prácu na palubovke odviedla aj ďalšia extraligová posila Lučenca Marek Kozík.

Skvelý začiatok

Úvod stretnutia sa niesol v domácich farbách, keď v 2. min. efektívne zúžitkoval Kuhajdíkovu prihrávku Lukáš Hricov – 1:0. Ešte v tej istej minúte skóre prikrášlil Kozík – 2:0. Vzápätí sa o slovo prihlásili zaskočení hostia, no proti vynikajúco chytajúcemu Vilhanovi nepochodili. Zvrat nastal v 7. min., keď sa vďaka Kotlanovi a Holkovi Spartak dotiahol na Lučenec 2:2. O päť minút už mali domáci opäť dôvod radosť. Do vedenia ich poslal Kozík – 3:2. Tri minúty pred polčasovou prestávkou roztlieskal vyše sedemsto divákov v hľadisku Erik Ľupták, ktorý pohodlne zasunul loptu do prázdnej brány - 4:2.

Kolotoč nepremenených šancí

V druhom dejstve hostia, vedomí si dôležitosti tohto súboja, ešte viac pritvrdili. Naopak, domáci zahadzovali jednu šancu za druhou. V 25. min. zaváňala Máčova akcia gólom, no Vašíček stihol včas pred bránou Trnavy zakročiť. Aj o minútu neskôr bol Máč pri streleckej chuti, ale kapitán hostí Pecho ho zastavil aj za cenu faulu. Následne Berkyho priamy kop gólman Spartaka vyrazil na roh. V 30. min. opečiatkoval Kuhajdík žrď trnavskej brány. O tri minúty neskôr to zopakoval Lukáš Hricov. V 34. min. zavelil do útoku kapitán Pecho a pohotovo znížil na 4:3. V záverečnej päťminútovke mali domáci niekoľko šancí na dosiahnutie potrebného náskoku, avšak zostali nevyužité.

Povedali po zápase

Juraj Randlisek, tréner Lučenca: „Začali sme ako z veľkej knihy. Vyhrávali sme 2:0, no vzápätí sme inkasovali dva zlepené góly. Mali sme hernú prevahu, no šťastie tentokrát nestálo pri nás. Sme sklamaní, keďže sme rátali s tým, že postúpime do baráže o ligu. Škoda, keby bol náš tréningový proces taký, aký by mal byť, tak by to možnože dopadlo inak. Podľa mňa sme mali v súťaži najlepšie mužstvo. Diváci si určite prišli na svoje, najmä pri pohľade na Kuhajdíka. Tiež nám v tomto zápase pomohli Maroš Berky s Kozíkom.“

Marián Berky: „Doplatili sme na nepremenené šance. Tiež sme neboli dostatočne dôrazní. Niektorí hráči majú na viac, no neukázali to. Či už ja alebo aj ďalší sme to mali potiahnuť, ale proti stiahnutej obrane súpera sme nedokázali niečo vymyslieť. Ukázalo sa, že sa netrénuje tak, ako by sa malo, absentovala zohratosť. Súperovi gratulujem. Dobre bránil a z minima vyťažil maximum. Tri góly ho posunuli ďalej. My sme svoje šance zahodili.“

Fakty zo zápasu

Góly: Kozík 2, Hricov, Ľupták – Kotlan, Holka, Pecho. ŽK: Kuhajdík – Magdolen. Rozhodovali: Ježík, Botka. Divákov: 750.

Lučenec: Vilhan – L. Hricov, A. Hricov, Máč, Kozík, Ľupták, Csányi, Rácz, Berky, Kuhajdík.

Trnava: Putera – Holka, Vašíček, Márföldi, Ján Magdolen, Kotlan, Novota, Pecho, Jozef Magdolen, Mrva, Alchus.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
  3. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  4. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?

Od soboty bude platiť na Slovensku zákaz vychádzania, sú aj výnimky

Pre žiakov druhého stupňa základných škôl sa v pondelok začína dištančné vyučovanie.

Igor Matovič hovorí o nových opatreniach.

Lučenecká nemocnica eviduje približne 70 nakazených zdravotníkov

Na pomoc im prišli zatiaľ dvaja ambulantní lekári.

ilustračné foto

O stravenkovej petícii rokovali na ministerstve

Iniciátora petície Za zachovanie súčasnej platnej legislatívy v oblasti stravovania zamestnancov Ľubomíra Sečkára s jeho tímom prijala generálna riaditeľka sekcie práce Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Danica Lehocká.

Odberové miesto na testovanie pacientov na ochorenie COVID-19 pred Infekčným pavilónom na Kramároch.