V úvode nadstavby Lučenec dvakrát sfúkol Košice

Skvelý víkend basketbalovej partie z centra Novohradu.

MBK Lučenec – Slávia TU Košice 104:70 (24:17, 21:10, 22:22, 37:21)

LUČENEC. Lepší vstup do nadstavbovej časti I. basketbalovej ligy mužov si Lučenec ani nemohol priať. Počas víkendu dvakrát triumfoval nad košickou Sláviou TU. V sobotu 30. 1. súpera z východoslovenskej metropoly zdolal na domácej palubovke 34-bodovým rozdielom (104:70). Dnes (31. 1.) mu to osladil na jeho pôde. Košičania sa museli zmieriť s prehrou 58:82.
Približne šesť stovák divákov bolo v sobotu svedkom presvedčivého víťazstva Lučenca nad Sláviou TU Košice. Domáci sa do súpera s chuťou zahryzli hneď od úvodných sekúnd stretnutia. V 6. min. po trojke Rendla ukazovala svetelná tabuľa skóre 11:7. No hostia zjavne neprišli do centra Novohradu predať svoju kožu lacno a minútu pred koncom prvého dejstva sa k Lučencu priblížili na rozdiel troch bodov. Domáci potom pridali a výsledok prvej štvrtiny spečatil dvojkou legio-nár Arnett – 24:17.
Druhé dejstvo odštartovali dva body Števulu – 26:17, no hostia vzápätí odpovedali trojkou Kišša – 26:20. Od 14. do 19. min. si domáci udržiavali nad Košicami desaťbodový náskok (34:24), až pokým Jackuliak neposunul Lučenec ďalej – 36:24. Desať sekúnd pred koncom druhej štvrtiny zaostávali Košice za domácimi o 20 bodov – 45:25.
V tretej štvrtine začal herne vynikať na palubovke najvyšší hráč Lučenca Milan Golian, ktorý sa v 22. min. blysol trojkou – 48:29. V tejto fáze hry boli Košičania domácim vyrovnaným súperom. V 28. min. stanovil na priebežných 60:45 Golian ďalšou trojkou. Dva body pridal Koczkáš a vzápätí ďalšia utešená trojka Goliana roztlieskala vďačné publikum – 65:47. Skóre tretieho dejstva spečatila Jackuliakova dvojka – 67:49.
V záverečnej štvrtine domáci nenechali nič na náhodu. Strelecky sa darilo najmä Jackuliakovi a Arnettovi. Lučenec s anapokon radoval zo zaslúženého víťazstva 104:70.
•Ivan Kurilla, tréner MBK Lučenec: „Máme za sebou problematický úvod týždňa, keďže nás potrápili zdravotné problémy. Na tréningu nás tak bolo pomenej. Zrejme z toho pramenil náš ťažší rozbeh v tomto zápase. V ďalšej pasáži bola už naša obranná činnosť veľmi dobrá, dokázali sme si vytvárať brejkové situácie, z ktorých vzišiel náš prvý vyšší bodový náskok v tomto dueli. Košice v druhom polčase prešli do zónovej obrany, čo nám v úvode spôsobilo menší problém s organizáciou hry. Napokon sme úspešnou trojkovou streľbou Goliana, Jackuliaka a ďalších súperovu zónovú obranu prebili. V tejto fáze hry nám už Košice nedokázali kontrovať a náš náskok sa neustále zvyšoval. V závere sme prelomili stobodovú hranicu, čím sme chceli potešiť skvelých fanúšikov, ktorí boli našim šiestym hráčom.“

Fakty zo zápasu

Body za Lučenec: Arnett 22, Pipíška 18 (1), S. Jackuliak 18 (1), Golian 12 (4), Koczkáš 11 (1), Števula 11, Rendla 8 (1), Praženica 4. Trojky – 8:6. Fauly – 10:18, TH – 18:15/6:4. Rozhodovali: Kiss, Andraši, Begáni. Divákov: 600.

Slávia TU Košice – MBK Lučenec 58:82 (32:45)

V posledný januárový deň si Novohradčania vycestovali pre ďalšie víťazstvo do Košíc. V tomto stretnutí si v drese Lučenca najviac bodov do osobných štatistík pripísal mladý Američan Alan Arnett (19). Šestnástimi bodmi prispel Koczkáš, trinástimi Rendla, dvanásť bodov zaznamenal Praženica, o bod menej Pipíška. Jackuliak zaznamenal 6 bodov a Golian 5.
• TH – 14:14. Trojky: 4. Fauly: 16. Rozhodovali: Šarišský, Karniš, Čurilla.