Sivičeková si opäť obliekla extraligový dres

Upieklo sa to rýchlo.

Má za sebou extraligovú anabázu v Pezinku. Neskôr hrávala Veronika Sivičeková za Poltár prvú ligu žien. Potom vystúpila zo súťažného kolotoča. Teraz je však opäť jeho súčasťou.

POLTÁR. Veronika Sivičeková sa vrátila na volejbalovú scénu. Znovu zarezáva v extralige žien. Naskočila do nej pred pár dňami. Dvadsaťštyriročná nahrávačka neverila, že si v nej ešte zahrá. V januári ju však angažoval klub SVK DDK–LED Senica.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

„Upieklo sa to rýchlo. V Senici hľadali nové hráčky, kedže mali v priebehu sezóny niekoľko zranených, potrebovali posily v snahe udržať sa v extralige,“ hovorí Sivičeková. Odchovankyňa MVK Poltár sa ocitla predtým v hľadáčiku kouča Volley project UKF Nitra Ladislava Popeláša.

SkryťVypnúť reklamu

„Nenašiel však priaznivé riešenie, ktoré by bolo dobré pre obidve strany. Preto mi ponúkol túto alternatívu a dal na mňa kontakt trénerovi Senice Vladimírovi Sirvoňovi,“ poznamenala študentka štvrtého ročníka na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Ako pripomenula, keďže súťažne nehrala poldruha roka, predsa len váhala nad tým, či sa vráti na palubovku. Hernú prax si neudržiavala ani vo vysokoškolskej lige. Poukázala na to, že jedine v septembri si zahrala za Poltár na turnaji v Hnúšti.

Zdroj foto: z albumu Veroniky Sivičekovej

s_r7205.jpg

Premiéru vo farbách Senice si odkrútila na pôde COP Nitra, kde Záhoráčky vyhrali 3:2. „Pred týmto zápasom som absolvovala so senickým tímom tri tréningy. S niektorými spoluhráčkami som sa však videla prvýkrát až na zápase. Na palubovke som sa cítila fajn. Baby boli super, podržali ma,“ vyjadrila sa Veronika, ktorá nastúpila v základnej zostave. Svoj výkon nechcela hodnotiť. „Nerada to robím. Tréner bol spokojný s víťazstvom, výkony jednotlivých hráčok nehodnotil.“

SkryťVypnúť reklamu

S akými ambíciami išla do Senice? „Chcela som si zahrať, pomôcť družstvu udržať sa v extralige a dosiahnuť s ním dobré výsledky,“ odvetila Sivičeková.

Veronika Sivičeková už v najvyššej súťaži pôsobila v drese VTC Pezinok. Toto účinkovanie jej bude pripomínať aj bronzová medaila. Za Poltár hrávala v mládežníckych kategóriách, ale tiež v prvej lige žien.

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Novohrad

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 98 425
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 21 118
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 814
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 462
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 6 068
  6. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 268
  7. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 4 848
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 833
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu