Štvrtok, 17. október, 2019 | Meniny má Hedviga

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Lučenci pokračujú v pretváraní Komenského ulice (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Samé hlúposti

Samé hlúposti. Mesto Lučenec má vopred informovať všetkých občanov o zámeroch s tou-ktorou ulicou a umožniť všetkým občanom podať návrhy a námietky. My, ktorí platíme tým, ktorí za naším chrbtom plánujú veci v našom meste, máme dopredu nárok na informácie.

A ako to môže byť bulvár, keď to je zároveň hlavný ťah pre nákladné autá? Bulvár má byť ulica Olbrachtova, od parku až po tržnicu a ďalej. Vykopnúť bezdomovcov z tej príliš peknej mestskej budovy, pekne vydláždiť ulici a urobiť z tej ulice riadny bulvár, riadne korzo.

V súvislosti s artézskym prameňom by sa oplatilo zaviesť viac kohútov, keďže teraz ľudia často strašne dlho čakajú na druhých, ktorí pracne nalievajú vodu do 37 fliaš. Síce takto majú čas spoznať sa pri artézskom prameni poznania.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nič nové

V našom meste ma pomaly nič neprekvapuje. Je síce chvályhodné, že opravia chodníky a cesty, ale práve vo volebnom roku do samosprávy... A taký podstatný detail, ktorý spomenul Rudo, že nejak o pripravovaných investíciách, stavbách a rekonštrukciách sa my ako obyvatelia dozvedáme neuveriteľne problematicky. Pochopiteľne zástupcovia mesta pustia argument, že splnili všetky zákonné podmienky, to je pravda lebo sa nechcú naťahovať po súdoch a za 25rokov sa to už naučili, ale mne ako občanovi nevyšli ústrety čo k najjednoduchšiemu prístupu k dianiu v meste. Pre mňa nie je informovanie hľadanie nejakých násteniek či informačných tabúľ po meste , ale v 21 storočí stránka mesta, ktorá je však jedna veľká katastrofa a darmo som na to už niekoľkokrát upozorňoval, je to ako hrach hádzať na stenu, veď čo dane som zaplatil , tak čo by som ešte chcel. Asi len normálne fungujúcu samosprávu a nie súkromný podnik za naše peniaze, ale to je tu v tomto banánistane nedosiahnuteľné... A taký bonus k danej rekonštrukcii: v každom kultúrnom meste , kde si ctia svoju históriu , nejakú architektonickú zladenosť , tak tam nelikvidujú kvalitnú čadičovú dlažbu za betón, ktorý sa po 10 rokoch rozpadne a absolútne neladí s okolím. Rád by som , ale vedel, kde skončia tie čadičové kocky lebo sú "pekne" vyberané a ukladané na palety....
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?