Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Mýtnej odhalili základný kameň k výstavbe úseku R2 (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Základný kameň rýchloSNej cesty

Hodnoť

Tak, tak - len stavajme

stavajme tam, kde je rovnejšie a polovičná hustota dopravy.

Pre ministra z charakternej strany je určite dôležitejšie spojiť dve dediny, ako Žilinu s Ružomberkom. Veď nech si desiatky tisíc obyvateľov spomínaných miest užijú dennodenné zápchy v meste. Je to ďaleko od Bratislavy...

Kto pozná ešte nejaké dediny, najlepšie na juhu, ktoré by bolo treba prepojiť diaľnicou - nech sa prihlási u súdruha Žinčicu!
 

Tak to si pis,

ze az sa raz dokonci cela juzna trasa az po Kosice, tak sa tam preleje znacna cast premavk BA KE. aj tej co teraz chodi vrchom aj tej co chodi cez Madarsko. Nestavia sa to kvoli dedinam rovnako ako D1 sa nepostavila preto aby spojila Velky Biel s Bernolakovom. Tu ide o strategicke spojenie regionov.
 

Logika mi káže,

že dokončím aspoň jeden súvislý ťah a potom robím na ďalšom.

Mne nevadí diaľnica juhom a súhlasím, že sa potom premávka "rozleje", len medzitým sa ďalších desať (dvadsať) rokov budeme plajdať z Bratislavy do Košíc (a späť) po okreskách.

Namiesto toho, aby sme všetky kapacity a financie vrazili do severu a po dvoch troch rokoch mali aspoň jednu súvislú niť.

Dúfam, že nejaký nový mysliteľ nevymyslí predeliť Slovensko treťou diaľnicou stredom: od Trenčína, cez Prievidzu, Brezno, Telgárt až do Prakoviec. Pretneme ňou zopár Národných parkov sťaby podpora turizmu. V Prakovciach podporíme strojárstvo a priemyselný park. Popritom zanecháme za sebou Švajčiarov a postavíme kilometer päťkrát drahšie ako oni.

Akosi sa neviem stotožniť s "impotenciou" všetkých vlád doposiaľ, že nedokázali prepojiť za 30 rokov dva konce republiky.
 

Prial by som ti tu bývať

cez deň mi prejde 4 metre od domu 25 000-30 000 áut ,praskajú domy,hluk,prach,a samozrejme každý ide 50
 


Už ste čítali?