Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Bitka o titul. Vyhrať piatu ligu chcú aj futbalisti Čeboviec

Piatoligoví Čebovčania sa bodovo delia o prvé miesto tabuľky so Santriom.

TJ Vinohrad Čebovce.TJ Vinohrad Čebovce. (Zdroj: Archív A. Nemčoka)

ČEBOVCE. Na špici tabuľky piatoligovej D skupiny sídlia dva kluby s rovnakým počtom bodov. Zimu na čele strávili hráči TJ Santrio Láza aj TJ Vinohrad Čebovce (oba po 29 b). Rovnosť nazbieraných bodov je predzvesťou veľkého súboja nielen týchto dvoch klubov o víťazstvo v sezóne 2019/20.

Pobiť sa o titul chcú aj Čebovčania pod vedením Attilu Nemčoka.

S kormidelníkom, ktorý na trénerskú stoličku zasadol iba na začiatku sezóny, sme zhodnotili jesennú časť a porozprávali sme sa aj o príprave a jarných ambíciách klubu.

SkryťVypnúť reklamu

TJ Vinohrad Čebovce ukončil jesennú časť s bilanciou 9-2-2 a 29 bodov. Ste v klube s týmito číslami spokojní?

Keďže som sa stal trénerom čebovského mužstva iba pred touto sezónou a nemohol som vedieť, ako nám to spoločne s mužstvom pôjde, tak zisk 29 bodov považujem za fantastický úspech. Chlapci veľmi rýchlo pochopili, čo od nich očakávam a od začiatku sezóny bolo jasné, že budeme v tabuľke veľmi vysoko.

Bodovo sa o prvé miesto delíte so Santriom. Čo na to hovoríte?

Nestáva sa príliš často, že v polovici sezóny rozhoduje o tom, kto bude zimovať na prvej priečke, jeden jediný gól. So Santriom máme rovnako 29 bodov a v poslednom domácom jesennom kole sme ich porazili presvedčivo 2:0. Sezóna je dlhá a som presvedčený o tom, že na konci už jeden gól o víťazovi piatej ligy nebude rozhodovať.

Ktoré jesenné zápasy boli podľa vás najlepšie a ktoré, naopak, najhoršie?

Jednoznačne najlepší bol už spomínaný zápas so Santriom. Takticky výborne zvládnutý zápas z našej strany, kvalitný súper, krásne góly. Veľmi dobrý zápas sme odohrali takisto v Jesenskom, kde sme vyhrali 2:1. Vieme veľmi dobre, že Jesenské doma nezvykne prehrávať. Musím spomenúť tiež zápas v Málinci, kde sme tiež vyhrali 2:0.

Mrzí ma prehra vo Veľkom Krtíši 2:3, kde sme prehajdákali prvý polčas. Prehrávali sme 0:2 a do druhého polčasu sme nastúpili ako vymenení. Za 5 minút bolo 2:2. Po našej dekoncentrácii sme im však vyrobili penaltu, ktorú domáci premenili 10 minút pred koncom. Išli za víťazstvom a my sme im v tom pomohli. Táto prehra bolí. Najviac ma ale bolí domáca remíza s Vinicou 2:2.

Dočítajte článok - prihláste sa alebo si predplaťte SME.sk
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom C6PY9 na číslo 8787. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.
Ďalšie možnosti platby:
Odomknite článok za pár sekúnd cez SMS predplatné za 4 € každé 4 týždne. Pošlite SMS s textom M6PY9 na číslo 8787, alebo kliknite na „Objednať cez SMS“ a odošlite predvyplnenú správu. Predplatné môžete kedykoľvek zrušiť. Zaplatením potvrdíte oboznámenie sa s VOP a Zásadami OOÚ.